"מסמך סודי במשטרה: עשרות ח"כים ביצעו לכאורה עבירות פליליות"

כך חשף רביב דרוקר בערוץ 10 ■ המשטרה: "מכחישים בתוקף כי קיימנו איסוף שיטתי במטרה לבדוק האם חברי כנסת חשודים בעבירות פלילי"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה

בידי המשטרה יש מסמך סודי ובו מידע על עבירות שביצעו לכאורה עשרות חברי כנסת, ובהן גם עבירות פליליות של ממש ופרשיות שחיתות לכאורה - כך חשף אתמול (א') רביב דרוקר בחדשות ערוץ 10.

על פי הדיווח, המסמך, שהושלם ביולי 2014, הוכן בהנחיית ראש אגף חקירות ומודיעין, ניצב מני יצחקי, והוא כולל את כל המידע המצוי בידי במשטרה בנוגע לכל 120 חברי הכנסת והשרים שכיהנו בכנסת הקודמת.

פתיחת מושב החורף של הכנסת, באוקטובר צילום: דוברות הכנסת

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מדיניות ראש אח״מ הנה לבדוק כל מידע מודיעיני במקצועיות וביסודיות ולמצות עד תום כל הליך המחויב מתוקף תפקידנו. כל איסוף או שליפת מידע נעשה כפוף לדין ולסמכות המוקנית לנו על פי דרישת הגורמים המוסמכים במשטרה ובגופי האכיפה משיקולים מקצועיים גרידא וברגישות הראויה - וכן מדווח על פי חוק.

"המשטרה מכחישה בתוקף כי היא קיימה איסוף שיטתי במטרה לבדוק האם חברי כנסת חשודים בעבירות פליליות, כל בדיקה יזומה מול חברי כנסת מחייבת את אישור היועמ"ש. כל מידע אודות חבר כנסת שמעלה חשד ממשי לכאורה לפלילים, מועבר מיידית לידיעת היועץ המשפטי לממשלה או לפרקליט המדינה".

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון קוראת ליועץ המשפטי לממשלה להורות לממשלה לחקור את הטענות במסמך יצחקי - ולבטל את איסוף המידע היזום על נבחרי ציבור לאלתר.

לדברי גלאון, "אם יש בסיס לחקירה יש לחקור, אבל אסור להשתמש בשיטות לא דמוקרטיות שמובילות לסחיטה. עצם הכנת מסמך יזום על נבחרי ציבור יכולה להביא לסחיטה של נבחרי ציבור. צריך לחקור כל אדם, בכיר ככל שיהיה, אבל להשתמש בשיטות של איסוף מידע שאפיינו את אדגר הובר, ראש ה-FBI שאסף חומר על נשיאי ארה"ב וסחט אותם זה לא דמוקרטי ופסול".

גלאון הוסיפה כי: "העובדה שהמסמך הזה שוכב במשרדי המשטרה מאז 2014 מבלי שנעשה דבר לגבי מה שנטען בו מעלה חשש כבד שהוא נשמר ליום סגריר ונועד לשמש כאמצעי לחץ על פוליטיקאי כזה או אחר במקרה הצורך. אני קוראת ליועץ המשפטי לממשלה להורות על חקירת הטענות במסמך יצחקי לאלתר, וכן להורות על ביטול איסוף המידע היזום על נבחרי ציבור".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה