תעלומת כרטיס האשראי של נתניהו: "ביבי שילם בוויזה זהב"

כך כתבו בקיץ 1988 העיתונאים דן בן אמוץ ז"ל ושאול אברון ז"ל בעיתון "חדשות" ■ נתניהו שילם על הקפה שלו ושל ח"כ לשעבר מיכאל קליינר ■ קליינר: "דיברתי עם נתניהו על הבחירות - עזבתי לפני התשלום וכנראה ביבי שילם"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה

האם לראש הממשלה יש כרטיס אשראי? עורכי דינו טענו בתגובה לדו"ח מבקר המדינה כי לנתניהו אין כרטיס אשראי - ולכן ראש לשכתו שילם בכרטיס האשראי האישי שלו. אך היום נחשף בטוויטר כי בקיץ 1988 כתבו העיתונאים דן בן אמוץ (ז"ל), ושאול אברון (ז"ל) בעיתון "חדשות" כי לנתניהו דווקא היה כרטיס אשראי.

בן אמוץ ואברון נפגשו עם נתניהו במלון "דן" בתל אביב לקראת הבחירות לכנסת שנערכו כמה חודשים לאחר מכן. בכתבה צויין ש"ביבי שילם בוויזה זהב". קודם לכן, נכתב שנתניהו שילם רק על הקפה שלו (של נתניהו) ושל הח"כ לשעבר מיכאל קליינר (ליכוד) - אך לא על בן אמוץ ואברון.

בן אמוץ כתב כי "לשאול יש זיכרון יוצא מהכלל. אני בטוח שהוא לא ישכח לביבי את ההזמנה הזו לארוחת בוקר (שלא הוגשה לנו) ושבסופה שילם ביבי רק את הקפה שלו ושל קליינר (שישב איתו לפנינו). ואת העובדה שהמלצרית עצרה אותנו ביציאה וביקשה שנשלם את הקפה שלנו".

בן אמוץ הוסיף כי "את הקטע הזה גם אני לא אשכח כי את התשלום בסך של 4.46 שקלים עבור 24 ספלי קפה, שילמתי אני מהכיס שלי".

קליינר אמר היום ל-TheMarker: "אני זוכר את אותה פגישה עם נתניהו, שבסיומה פגש את דן בן אמוץ שהיה לבוש בגלביה לבנה. נתניהו ביקש להתייעץ איתי לקראת הבחירות שנערכו כמה חודשים לאחר מכן".

באשר לתשלום אמר קליינר, המשמש כיום כנשיא בית הדין הפנימי של הליכוד, כי "כנראה ביבי שילם". עם זאת, מאחר שקליינר עזב את המקום ונתניהו נשאר לשבת בו עם בן אמוץ ואברון, אזי קליינר לא יודע איך שולם הקפה שלו.

בדו"ח מבקר המדינה על נסיעות נתניהו לחו"ל כשר אוצר בשנים 2003-2005 טען יחיאל לייטר, שהיה אז ראש לשכת שר האוצר, כי לנתניהו לא היה כרטיס אשראי. לפי הדו"ח, לייטר שילם בכרטיס האשראי האישי שלו הוצאות שונות הקשורות לנסיעות נתניהו בתפקיד, כולל כרטיסי טיסה לאנגליה של שני בניו של נתניהו, יאיר ואבנר, מ-6-10 ביולי 2005 בסך של 2,880 דולר.

בספטמבר 2011 טען לייטר בפגישה עם נציג המבקר כי אינו זוכר את המקרה ואת התשלום, וכי "הדבר מאוד מפתיע אותו בגלל גודל הסכום". בהמשך, שינה לייטר את גירסתו, ובתגובתו מאוגוסט 2015 על טיוטת דו"ח המבקר ציין לייטר כי השתמש בכרטיס האשראי שלו לתשלום הוצאות נלוות לנסיעות נתניהו או בני משפחתו לחו"ל וכי התשלום הוחזר לו על ידי נתניהו.

נתניהו עצמו טען בשימוע אצל המבקר כי בכל מקרה שבו שילם לייטר, הושב לו התשלום במזומן. בא כוחו של נתניהו ציין כי לייטר עשה שימוש בכרטיס האשראי שלו משום שלנתניהו אין כרטיס אשראי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"