ח"כ פרי: "לוודא כי רשות ההגבלים תמשיך לפעול לטובת הצרכנים ולא לטובת בעלי ההון"

יעקב פרי קרא לדיון בוועדת הכלכלה בנושא הכוונה לשנות את טיפול רשות ההגבלים במונופולים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ח"כ יעקב פרי
ח"כ יעקב פריצילום: תומר אפלבאום

"נוכח הפרסומים האחרונים אודות כוונת הממונה על ההגבלים העסקיים לשנות את מדיניות הרשות בכל הנוגע לטיפולה במונופולים, שמרביתם אחראים לבעיית יוקר המחיה, עלינו לוודא, כי הרשות תמשיך לפעול לטובת הצרכנים, ולא לטובת המונופולים", כך אמר היום (ד') חבר הכנסת יעקב פרי ל-TheMarker.

פרי המכהן כחבר ועדת הכלכלה פנה היום ליו''ר הוועדה, חבר הכנסת איתן כבל והציע לו לזמן את הממונה על ההגבלים, מיכל הלפרין בפני הוועדה, כדי שתבהיר את משנתה וכוונותיה לשינוי מדיניות הרשות מול מונופולים.

הלפרין הקפיאה את חוות הדעת של קודמה בתפקיד, דייויד גילה, שקבעה כי אסור למונופולים לגבות מחיר מופרז ואמרה כי זו כבר אינה עמדת הרשות. לגישתה, אסור למונופול לקבוע מחיר טורפני (נמוך) בלבד, שמטרתו דחיקת מתחרים מהשוק. כמו כן הבהירה באחרונה הרשות, כי בכוונתה להפסיק להכריז על מונופולים כדי לפנות משאבים לאכיפה נגדם. ברשות גם מתכוונים לשנות את חוק ההגבלים ברוח זו.

פרי התייחס בפנייתו לכבל לחשיבות הפיקוח של ועדת הכלכלה על הממשלה וזרועותיה וציין, כי "על הממונה לפרוס בפני הועדה את משנתה, בטרם תנקוט צעדים ממשיים ליישומה ולוודא, כי המדיניות החדשה לא תפגע בצרכנים".

ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) מבקש לקיים דיון בוועדת הכספים על מדיניותה של הממונה על ההגבלים במשק מיכל הלפרין. יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), הודיע שייפגש איתה בקרוב וייתכן שיתקיים דיון משותף יחד עם ועדת הכלכלה.

לוי הסביר בישיבת הוועדה כי "בפתחה של הממונה על ההגבלים העסקיים הלפרין מצויות בימים אלו סוגיות רבות ומרכזיות בעלות השפעה רבה על המשק הישראלי והתחרותיות בו - וביניהן המשך התחרות בשוק הסלולר, מתווה הגז, הפיקוח על המונופולים והמאבק בקרטלים.

"עם כניסתה של הגברת הלפרין לפני מספר חודשים לתפקידה היא החליטה לפעול לצמצום סמכויות הפיקוח של הרשות להגבלים עסקיים, כך שהרשות לא תתערב במונופלים ובניצול של מונופול לרעה את מעמדו המונופוליסטי ע"י העלאת מחירים. החלטה שכזו אם אכן תיושם – עשויה לגרום לפגיעה בצרכנים ולהעביר את המאבק בהעלאות המחירים של המונופולים לבתי המשפט – על ידי הגשת תביעות ייצוגיות, הליך ארוך שלא ישיג את התוצאה הנדרשת עבור הציבור".

עוד אמר לוי כי "גם מעורבותה בסוגיית מתווה הגז מעלה סימני שאלה רבים – זאת לאחר שהתגלה לאחרונה כי ייצגה את חברת ישראמקו, מבעלי מונופול הגז תמר.

"רבים מהנושאים המצויים על שולחנה של הממונה - נוגעים לעבודתה של ועדת הכספים של הכנסת כגורם המפקח על עבודת משריד הממשלה ופקידיו – וראוי כי יתקיים דיון במליאת הועדה בנוכחות הממונה החדשה על מנת שחברי הועדה יוכלו לקבל סקירה על תפיסת עולמה ועל התכניות שלה לשנים הבאות, בהן היא צפויה לכהן כממונה על ההגבלים העסקיים, תפקיד רב חשיבות עבור המשק הישראלי והצרכן הישראלי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?