ועדת שרים אישרה סיוע של 900 מיליון שקל לישובים הבדואים בצפון

הוועדה לענייני המגזר הערבי אישרה היום תוכנית ממשלתית ייחודית לפיתוח ולחיזוק היישובים הבדואים בצפון הארץ לשנים 2020-2016

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

ועדת השרים לענייני המגזר הערבי, בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו, אישרה היום תכנית ממשלתית ייחודית לפיתוח ולחיזוק היישובים הבדואים בצפון הארץ לשנים 2020-2016 בהיקף של 900 מיליון שקל. אישור התוכנית בא בהמשך להחלטה של ועדת השרים הקודמת למגזר הערבי לפיתוח כלכלי-חברתי של היישובים הבדואים בצפון.

החלטת ועדת השרים מהיום מעניקה ליישובי התוכנית נקודת זינוק חדשה ויציבה, מביאה להעצמת האוכלוסייה הבדואית בצפון ולהעלאת חוסנה הכלכלי והחברתי תוך שימוש בשורה של כלים לחיזוק עצמאותן הכלכלית של הרשויות הבדואיות, השקעה בתשתיות הפיזיות וכן במערך החינוך והרווחה ביישובי התכנית.

צילום: אילן אסייג

התכנית מסתכמת בהשקעה של 900 מיליון שקל לשיפור ופיתוח תשתיות פיזיות חיוניות בתחום הביוב, המים, התחבורה, השיכון ואזורי התעסוקה; השקעה בתחום החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי; שדרוג עבודת הרשויות המקומיות והשקעה בקידום הצוותים המקצועיים שבהם; עידוד שילובם של צעירים בדואים בשוק העבודה ובאקדמיה באמצעות מרכזי ההכוון התעסוקתי; וקידום מעורבות חברתית של אוכלוסיית הצעירים; תמיכה בעסקים ובעידוד יזמות כלכלית ופיתוח ענף התיירות הבדואית; עידוד השתלבותם של הצעירים הבדואים בשירות הצבאי ובמערך השירות הלאומי-אזרחי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר במהלך הישיבה, "אני רוצה להודות לשרה גילה גמליאל ולמנכ"ל משרדי אלי גרונר שפעלו ופועלים רבות בנושא. אנחנו שותפים, אין שום סיבה שציבור שלם שתורם למדינה לא יקבל שותפות בחינוך, בתשתיות, באכיפת החוק ובביטחון האישי. אני יודע שאנשים סובלים וזה לא צריך להיות כך, במאה ה-21 אנשים צריכים לחיות. חשוב לי נושא הגיוס, אני רוצה לפעול ביחד אתכם כדי להגביר את הגיוס. זה יקדם אתכם ואת הצפון בכלל וזה יביא לשילוב בחברה. אני רוצה לראות צעירים וצעירות שישתלבו בחברה, בכלכלה, בחינוך ובכל. זו לא מטרה חדשה, אבל אני מברך על כך שיש החלטה נוספת בתחום. צריך שיהיה מעקב על התוצאות, אני רוצה להשיג תוצאות גם ברמת החיים, בתעסוקה, בגיוס ובתשתיות – ואני מאחל לנו הצלחה".

השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל ציינה כי "האוכלוסיה הבדואית בצפון משרתת בצבא, משלמת מיסים ונושאת בנטל. ההצעה שהבאתי לוועדת השרים היום היא מהלך ייחודי שנועד לסייע בסגירת הפערים בין המגזר הבדואי לכלל החברה בישראל ולתת מענה לסוגיות רבות שיש בהן להביא לשיפור באיכות החיים של האוכלוסיה. התכנית תלווה במערך של ליווי ובקרה מטעם המשרד לשוויון חברתי במטרה להביא לניצול מקסימלי של המשאבים אשר הוקצו במסגרתה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שר האוצר בצלאל סמוטריץ'

צעד בדרך למיסוי השכרת דירות והמס שבעלי מכוניות חשמליות חששו ממנו

ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים, אתמול

הכל אפשרי בחסות עריצות הרוב - חוץ מדבר אחד. זה מה שמדיר שינה מעיני נתניהו