יחימוביץ' על הרצוג והאחדות: "יקרו דברים לא טובים"; הרצוג: "זה לא 'הסנדק'"

ח"כ יחימוביץ' בראיון ברשת ב': "ההצעות של בנימין נתניהו נלעגות וריקות מתוכן. אני לא מתכוונת לעבור על זה לסדר היום"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה

"המרחק בין מה שאני אומרת לבין ההצעה המבזה, הריקה מתוכן שבה מפלגת העבודה נדרשת לזחול על ארבע ולהגיד תודה ולאכול את שיירי העצמות שמשליך לעברה, במיומנות רבה אני חייבת לומר, בנימין נתניהו – הדבר הזה לא יקום ולא יהיה. ואם צריך לצאת למערכה אני אצא למערכה. יקרו דברים לא טובים אם ההצטרפות תקרה כמהלך כוחני", כך הכריזה בצהריים (ג') ח"כ שלי יחימוביץ (המחנה הציוני) בראיון לאסתי פרז ברשת ב'.

הרצוג הגיב בחריפות לדבריה של יחימוביץ' בראיון. מלשכתו נמסר: "אנחנו לא בסרט 'הסנדק' ואת האיומים עדיף להשאיר בבית. הרצוג לא יירתע מאיומים והתקפות של בעלי אינטרסים פוליטיים. נכון לעכשיו ישנם פערים גדולים ולא ברור אם יש למהלך היתכנות, אך הוא ימשיך לפעול בשיקול דעת ובאחריות כדי לבחון אותו לטובת המדינה ואזרחיה. בכל מקרה הרצוג יפעל כדי לשמור על המחנה הציוני חזק ומגובש ככל הניתן ועל פי עקרונות מפלגתו. כל החלטה תובא להכרעה מסודרת של המוסדות, אם נידרש לזאת".

יחימוביץ' אמרה בראיון כי "הדברים האלה על 'חושבים איך להפיל' אותו (את הרצוג) הם דברים לא ראויים ולא נכונים, במיוחד כשמדובר כאן על מהלך שהוא לחלוטין יונק את שורשיו מהשקפת עולם אידאולוגית, מעמדות, מדרכה של מפלגת העבודה, מההבטחות שלה לקהל הבוחרים שלה. לכן להפוך את הדיון הזה, שהוא סופר ערכי וסופר גורלי לעתידה של מפלגת העבודה לסוג של אינטריגות פוליטיות פנימיות, אני חושבת שהדבר הזה הוא לא ראוי, לא נאה ולא מכובד. אני גם אגיד לך משהו בשולי הדברים, זה באמת לא העיקר, זו אפילו פיקנטריה – אני קצתי במכניקה החדשה הזו שבה אנשים מדליפים מתוך ישיבות של עצמם את קולם בעצמם באופן ערוך כדי לשרת אותם. אני מציעה לכל מי שיש לו מה לומר פשוט לומר את זה בראיון גלוי בלי להסתיר ובלי להוציא קלטות מתוזמנות היטב".

פרז: תרשי לי לתרגם את מה שאמרת עכשיו לשפה יותר פשוטה. את אומרת שהרצוג הדליף את הקלטות של עצמו בעד עצמו כדי להוציא דברים נגד בכירי מפלגתו. אולי זה לא היה כל כך ברור.

שלי יחימוביץ' צילום: אמיל סלמן

יחימוביץ': "כן. אני חותמת על ההגדרה שלך. צריך להפסיק עם זה. אנחנו לא ילדים קטנים, אנחנו אנשים בוגרים. יש לנו מחויבות כלפי מחנה עצום ורב, כפי שהרצוג עצמו אומר. לכן בואו נדבר גם כמו אנשים מבוגרים ואחראיים וכמו מנהיגים, בלי כל מיני טריקים ושטיקים מהסוג הזה. זה לא מוסיף לנו הרבה כבוד".

פרז: מבחינתך הרצוג הוא כבר לא מנהיג המפלגה, למרות שרשמית הוא עדיין.

יחימוביץ': "מבחינתי כל מי שנושא בתפקיד יו"ר המפלגה ונבחר לכך באופן דמוקרטי הוא יו"ר המפלגה. אני לא מערערת על כך, לא ערערתי מעולם. אבל ההבדל בין מפלגת העבודה לבין מפלגות אחרות הוא שאין שליט יחיד שיכול כדי להציל את עורו או כדי לשמור על מעמדו או כדי להימלט מאימה כזו או אחרת להוביל מפלגה שלמה לאבדון.

"לצערי, כמו שהדברים נראים עכשיו, ועם אותן הצעות של בנימין נתניהו שהן נלעגות וריקות מתוכן, אנחנו צועדים לתוך מסע של התבזות. אני לא מתכוונת לעבור על זה לסדר היום. אני מתכוונת להיאבק על דמותה של המפלגה שלי. זה מאבק שהוא סופר ערכי, יש לי בו שותפים רבים מאוד, ואם תצטרך להיות מערכה – תהיה מערכה. אני מתכוונת להשתמש כאן בכל הכלים שעומדים לראשותי, בין אם ציבוריים, בין אם פוליטיים, בין אם פרלמנטריים ובין אם משפטיים כדי להביא להכרעה שהיא הכרעת אמת ולא הכרעה שמושפעת מקוניוקטורה כזו או אחרת".

פרז: אם הרצוג מוביל את המפלגה לאבדון, את שמה את עצמך, אולי תגידי את זה כאן בצורה ברורה, מועמדת לתפקיד ראשות המפלגה כדי להציל אותה?

יחימוביץ': "אני ממש לא רוצה לערבב בין הדברים האלה. אני אגיד לך מה שאמרתי לך הרבה פעמים. זו לא הסוגיה כרגע שעל סדר היום. אני לא רוצה לערבב שמחה בשמחה. או בואי אהיה יותר ברורה, אני לא רוצה לערבב עצב בשמחה. לכן זה באמת לא רלוונטי. אני רוצה לנקות את כל הדברים האלה מההכרעה המאוד נקודתית שאנחנו ניצבים בפניה. לגבי התמודדות שלי או אי-התמודדות, ברור שאני שייכת להנהגת המפלגה וברור שיש סיכוי שזה יקרה. זה לא רלוונטי למהלך הזה.

"אני אמרתי בפירוש ואני אומרת לך את זה ביושר ובגילוי לב – לו היה מדובר בממשלת אחדות עם קווי יסוד משותפים, עם מהלך דרמטי לקראת הכרעה מדינית, עם שליטה, ואני אגיד שליטה מוחלטת, על כל ברז החקיקה הבלתי דמוקרטית והרגרסיבית הזאת שאנחנו חווים עכשיו, בפגיעה המתמשכת בבית המשפט העליון, והשפעה שלנו על תקציב המדינה ועל מתווה הגז - הייתי יושבת ובוחנת ברצינות. לו היה צריך, הייתי עומדת בוועידה, סופגת קריאות בוז ואומרת 'זה הדבר הנכון לעשות'".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?