מי ישלם על המכונית המשוריינת של נתניהו?

אם תאושר ההחלטה בוועדת הכספים - שכרו של רה"מ יעלה בכמה אלפי שקלים בחודש ■ בפברואר פירסם ראש הממשלה את תלוש המשכורת שלו, ממנו עולה כי שווי השימוש לצורכי מס הוא 12,400 שקל בחודש

צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה

ועדת הכספים, המופקדת על שכרם ותנאי העסקתם של 
הנשיא, ראש הממשלה, השרים, סגני השרים והשופטים, צפויה להפחית את המס שאותו משלם ראש הממשלה בנימין נתניהו עבור השימוש ברכב השרד המשוריין. המהלך צפוי להגדיל את שכר הנטו החודשי של ראש הממשלה בכמה אלפי שקלים.

לפני כשבועיים חשף נתניהו את תלוש השכר החודשי שלו, ממנו עולה כי מדי חודש שווי השימוש לצורכי מס הוא 12,400 שקל עבור השימוש ברכב הצמוד. השכר ברוטו של נתניהו בפברואר היה 48,815 שקל, והשכר נטו שהועבר לבנק היה 17,645 שקל, בין היתר לאחר שנוכה ממשכורתו המס של כ-6,000 שקל בגין השימוש ברכב השרד. גובה זקיפת ההכנסה לצורך תשלום המס בגין השימוש ברכב צמוד נקבע לפי 2.48% מערך הרכב - עד לתקרה של חצי מיליון שקל מעלות הרכב.

מכונית אאודי A8צילום: Robert Basic

בלשכת ראש הממשלה טענו כי מצד אחד, השב"כ דורש מראש הממשלה לנסוע ברכב ממוגן ויקר, ומצד שני, משיתים עליו את עלותו הגבוהה. הם הוסיפו כי הנשיא אינו נושא בהוצאות רכב השרד שהמדינה מעמידה לרשותו, וכי ראש האופוזיציה נהנה מפטור של 70% מהוצאות הרכב.

בוועדת הכספים מעריכים כי ההחלטה תאושר והמדינה תישא בתשלום המס. אם ההחלטה תתקבל, היא תחול גם על שרים המשתמשים בכלי רכב משוריינים.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), אמר 
ל–TheMarker: "מאחר שהמדינה מחייבת את ראש הממשלה וחלק מהבכירים לנסוע ברכב שרד משוריין, לא צריך להחיל עליהם את זקיפת ההכנסה לצורכי מס לפי השווי הגבוה של הרכב. יש למצוא נוסחה אחידה לגבי כלל בעלי המשרות.

"רכבי שרד הם כלי עבודה. האם ראש הממשלה והשרים צריכים לשלם על זה מס? ראש הממשלה נוסע ברכב ממוגן כי כך הוא מחויב על ידי הגורמים הרלוונטיים וכך גם שרים מסוימים ויו"ר הכנסת. האם לאור זאת הם חייבים לשלם על כך מס? כשראיתי שעלות הרכב של ראש הממשלה היא 12 אלף שקל, והוא אמור לספוג את העלות, זה גרם לי לחשוב שיש בעיה בהתנהלות שלנו כמדינה מתוקנת. אם זה היה תלוי בראש הממשלה הוא לא היה נוסע ברכב כזה. נידרש לקיים דיון יסודי בסוגיה אחת ולתמיד".

גפני הוסיף כי "במדינה מתוקנת כל מנגנוני השכר ותנאי העבודה של הבכירים מראש הממשלה, השרים, סגני השרים, חברי הפרלמנט, שופטים ואחרים מתואמים ומוסדרים בצורה יסודית. ועדת הכספים תיכנס לעובי הקורה בנושא".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"