איילה חסון פותחת מחדש את תיק גל בק? החורים והסתירות בחקירה שנסגרה נגד הדורסת שני פלטי

רותי בק, אמו של גל: "הכל הגשנו על מגש של כסף - עדים, עדה עם הקלטה מפבורקת. זהו שיעור האזרחות הגרוע ביותר"

TheMarker Online
TheMarker Online

דו"ח החקירה בפרשת דריסתו למוות של הנער גל בק ז"ל מלא בסתירות וחורים, נהגת המונית מסרה עדות שקר לטובתה של הנהגת הפוגעת, שני פלטי, ובדיקת האלכוהול שנעשתה לפלטי לא הוכנסה לחקירה בגלל "צנעת הפרט" - כך פורסם בתוכנית "שישי" עם איילה חסון בערוץ 10.

ד"ר משה בקר, מומחה לתאונות דרכים, שבדק את נסיבות האירוע שהתרחש לפני 10 שנים, הסביר כי "עוצמת הפגיעה והריסוק שישנם כאן, בשמשת הרכב, מצביעים על חבטה מהחבטות הגדולות שראיתי בשמשה. הגוף של גל נפגע כאן והועף מהשמשה הזאת יותר מ-20 מטר. והנזקים שישנם ברכב שלה ובשמשה שלה הם בשום פנים ואופן לא מתאימים לתאונה של 50-40 קמ"ש, אלא לתאונה של 80, 90, 100 קמ"ש".

לאחר התאונה, המליצה המשטרה להעמיד את שני פלטי לדין אך הפרקליטות החליטה לסגור את התיק בתוך שבועיים מרגע קבלת התיק. לפני כחצי שנה הגישה משפחתו של גל בק ערעור על ההחלטה לסגור את התיק אך לאחר בדיקה מחודשת בפרקליטות, החליט פרקליט המדינה, שי ניצן לסגור את התיק. ניצן פירסם דו"ח שכולל 50 עמודים והסביר מדוע הוחלט לדחות את בקשת הערעור.

ערוץ 10 פירסם כי בדיקת האלכוהול של הנהגת הדורסת גילתה כי בדמה היה אלכוהול פי שלושה מהמותר בחוק. הבדיקה שכבה במשך עשר שנים בבית החולים "איכילוב", אך בשל צנעת הפרט לא נמצאה בתיק החקירה. רותי, אמו של גל בק, סיפרה כי פרקליט מחוז תל אביב הסביר לה ולבעלה את הבעייתיות בבדיקת האלכוהול: "הוא אמר שבאמת נמצאה בדיקת דם עם אחוזי אלכוהול מאוד מאוד גבוהים, ושזה יכול היה להיגרם מזה שלוקחים את צמר הגפן ומנקים את היד לפני בדיקת הדם, דבר שגורם לאחוזי האלכוהול בדם לעלות מאוד מאוד גבוה".

בנוסף, דיווח ערוץ 10 על עדות שקר שמסרה נהגת המונית אושרת אלקובי לבוחן המשטרה. היא סיפרה כי בק וחברו הגיעו מרחוב רקאנטי למרות שהם הגיעו מרחוב קק"ל. אלקובי תירצה את הבלבול בכך שהיא במקור מאילת. עוד עולה מהכתבה כי אלקובי כלל לא היתה יכולה לראות את צבע הרמזור - למרות שטענה כי ראתה את בק נוסע באדום.

"50 דפים כתבו לנו ורק חיפשו אותנו", אומרת רותי בק, אמו של גל, "הכל הגשנו על מגש של כסף - עדים, עדה עם הקלטה מפבורקת, העדים באו, כולם הרגישו כפושעים שהגיעו לחקירה, זהו שיעור האזרחות הגרוע ביותר שהיה עם מסר כל כך קשה. לא עניין אף אחד מה קרה ואיזה תיקון אפשר לעשות למקרה המזעזע הזה".

גל בקצילום: באדיבות המשפחה

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן