"משתלה היא בדיוק העסק שצריך להיות פתוח בשבת"

כ–300 איש הגיעו אתמול להפגנת תמיכה במשתלת סלונר ממושב סתריה ליד רחובות, שקיבלה אזהרה לפני קבלת קנס בשל העסקת עובדים יהודים בשבת

ז'נאן בסול
הדר קנה
ז'נאן בסול
הדר קנה

כ–300 איש הגיעו אתמול להפגנת תמיכה במשתלת סלונר ממושב סתריה ליד רחובות, שקיבלה אזהרה לפני קבלת קנס בשל העסקת עובדים יהודים בשבת.

עטרה קינן, עובדת המשתלה, אמרה כי "הרבה חילונים מצטרפים אלינו והמחאה מושכת אנשים. יש לי יום מנוחה — המשתלה סגורה בימי ראשון. אני רוצה להמשיך לעבוד בשבת". עובד נוסף, אור חדד, אמר: "אין בעיה שיהיה יום מנוחה בשבוע, אבל העובד צריך לבחור את היום הזה. אני סטודנט שמחזיק דירה ומשלם על הלימודים. אני צריך לעבוד, ואין לי יום אחר לעבוד בו. המשתלה היא לא רק חנות לצמחים. משפחות מעבירות פה שבתות, מגיעים להרצאות, זה הרבה יותר מחנות".

הפגנת תמיכה במשתלת סלונרצילום: דודו בכר

השחקן איתי טיראן, שנכח בהפגנה, אמר כי "זוגתי ואני מגיעים לכאן בשבתות ונהנים מהשירות הנפלא של הצוות. לא יגידו לנו מה לעשות. אנחנו רוצים לממש את הזכות לחיות במדינה דמוקרטית ולקנות מה שאנחנו רוצים מתי שאנחנו רוצים. אנחנו נהנים להגיע למשתלה בשבתות, יש פה אווירה של קהילה. מטריד לשמוע שאין לעובדים אפשרות לבחור מתי לעבוד. זו צריכה להיות ההחלטה החופשית שלהם. לפני שבועיים יצאו נגד אמנים שתולים, עכשיו נגד צמחים שתולים".

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני), שהגיעה גם היא להפגנה, אמרה: "משתלה היא פנאי, היא לנפש, היא בדיוק מה שצריך להיות פתוח בשבת. לא נסכים שההפרה של הסטטוס קוו העדין תפגע בעובדות ובעובדים, שכל מה שהם רוצים הוא להתפרנס בכבוד. משרד הכלכלה מאיים בקנס של כמעט מיליון שקל ליום עבודה. איזה בעל עסק קטן יכול לעמוד בזה? אם החלטנו לוותר על הסטטוס קוו, אפשר להתחיל עם תחבורה ציבורית בשבת, כדי שלכולן ולכולם יהיה איך לבלות".

משתלת סלונר מעסיקה כ–40 עובדים, מרביתם יהודים. מנהלי המשתלה קיבלו בתחילת השבוע שעבר התראה לפני קבלת קנס על הפעלת העסק ועל כל עובד שיעבוד במקום בשבת.

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"