נתניהו החליט: מיכל הלפרין - הממונה על ההגבלים

בשנים 2006-2002 שימשה הלפרין כסגן ראש הרשות להגבלים העסקיים והיועצת המשפטית לרשות ■ ב-2007 היא הצטרפה כשותפה וראש מחלקת הגבלים עסקיים במשרד עורכי הדין מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות'

לאחר עיכוב ממושך, החליט ראש הממשלה וממלא מקום שר הכלכלה והתעשייה, בנימין נתניהו, למנות את עו"ד מיכל הלפרין לממונה על ההגבלים העסקיים - לאחר שוועדת האיתור בראשות מנכ"ל המשרד עמית לנג, המליצה על שני מועמדים: עו"ד מיכל הלפרין ועו"ד אורי שוורץ.

מיכל הלפרין מביאה איתה ניסיון עשיר בתחום ההגבלים העסקיים, הן במגזר הציבורי והן במגזר העסקי. בשנים 2006-2002 היא שימשה כסגן ראש הרשות להגבלים העסקיים והיועצת המשפטית לרשות. ב-2007 הצטרפה עו"ד הלפרין כשותפה וראש מחלקת הגבלים עסקיים במשרד עורכי הדין מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות'.

מיכל הלפריןצילום: תומר יעקובסון

ראש הממשלה וממלא מקום שר הכלכלה והתעשייה, בנימין נתניהו, אמר היום כי "הניסיון המשולב של עו"ד הלפרין, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי, והבנתה העמוקה בתחום ההגבלים עסקיים, יסייעו לרשות להגיע לאיזון הנכון בין צורכי המשק והמגזר העסקי לטובת המשך פיתוח כלכלת ישראל".

עו"ד מיכל הלפרין אמרה בתגובה על מינויה: "אני מודה לראש הממשלה על האמון שנתן בי. אני רואה במינוי הזדמנות לתרום לכלכה חופשית, צומחת ומתפתחת ולהגדלת התחרות במשק לטובת הצרכנים ואזרחי ישראל".

עו"ד בני רוטנברג, שותף מנהל במשרד רון גזית רוטנברג המתמחה בהגבלים עסקיים אמר, כי "המשימה העיקרית של הממונה החדשה היא לחזק את מעמדה המקצועי של הרשות". לדבריו, צריך לשים לב לביקורת שמתח מבקר המדינה על עבודת הרשות בנושא מתווה הגז בכל הקשור לרמת המחקר ואיסוף המידע שהתבצע ברשות ואשר לדעתו היה בלתי מספק.

עוד אמר רוטנברג כי "הרשות היתה עסוקה בשנים האחרונות בקידום הליכי חקיקה רבים ולטעמי חלקם חפוזים, בהם אספה לעצמה עוד ועוד סמכויות הן בחוק ההגבלים העסקיים, חוק המזון וחוק הריכוזיות. על הממונה החדשה להחזיר את הרשות להתמקדות במשימות היסוד של רשות כזו והיא עידוד התחרות. לא לעסוק במבחנים למדידת שטחי מדף ברשתות שיווק לא לבדוק כל מבצע מכירות של אבקות כביסה ולא לעסוק בבדיקת תמחור של עלות יצור".

עו"ד אלדד כורש, שותף מנהל במשרד עמית פולק מטלון ומומחה בתחום ההגבלים העסקיים, ועו"ד רוית ארבל, מנהלת מחלקת הגבלים עסקיים ורגולציה במשרד, בירכו על המינוי. לדבריהם, "שני המועמדים היו ראויים מאד ומנוסים. הלפרין מביאה איתה ניסיון חשוב בסקטור הציבורי לאור פועלה כיועצת המשפטית של הרשות להגבלים עסקיים, לצד ניסיון עשיר בסקטור הפרטי שרכשה בעבודתה כמנהלת מחלקת הגבלים עסקיים במשרד גדול. ניסיון זה מקנה לה יכולת טובה לראות ולבחון את הדברים גם ממצד עורכי הדין וגם מהצד של אנשי העסקים. אנו מקווים שבכך, תקל הלפרין על פעילות המגזר העסקי אל מול הרשות להגבלים עסקיים ותסייע להנגיש אותה למגזר העסקי".

כורש וארבל הוסיפו, כי "אנחנו חושבים שמה שאפיין את הקדנציה של פרופסור דיוויד גילה הייתה תזזית רגולטורית שהתבטאה בשינויים תכופים של הרגולציה בתדירות שלא ידענו כמותה. אנו סבורים שאחד האתגרים הגדולים של הממונה החדשה יהיה לבחון את הנחיצות של שינויי הרגולציה הללו ולהבחין בין שינויים הנדרשים כתוצאה מתמורות שחלו במשק לבין כאלו שנועדו לתת מענה ללחצים שעולים בשיח הציבורי שחלקם אולי חטאו בפופוליזם. מה שנחוץ למגזר העסקי יותר מכל כעת היא יציבות ובהירות רגולטורית ופרק זמן, הן לרשות והן למגזר העסקי, להפנים את הרגולציה החדשה ואת משמעויותיה".

ח"כ עיסאוי פריג' (מרצ), חבר וועדת הכלכלה של הכנסת אמר כי "עכשיו אחרי ששר הכלכלה נתניהו חתם על סעיף 52 ומינה ממונה על ההגבלים, הוא יכול סוף סוף לתת למישהו אחר משרד ריק מתוכן שכל ההחלטות החשובות עליהן היה אחראי כבר נעשו. כולי תקווה שעו"ד הלפרין תדע לעשות את האבחנה בין מי שמייצגת מונופולים ובעלי הון, למי שצריכה לראות את טובת הציבור מול עיניה. חבל שהמינוי החשוב הזה נעשה על ידי ראש הממשלה כשר כלכלה זמני ולא הושאר לשר אשר עתיד לכהן במשרד במשרה מלאה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית