דרישה לחקירה משטרתית: חיים כץ כינה את מנהל רשות החברות "מושחת" ו"בריון"

בהמשך לאמירותיו של שר הרווחה שהופנו כלפי אורי יוגב, מבקש יו"ר אומ"ץ לפתוח בחקירת משטרה: "מדובר בהעלבה חמורה של עובד ציבור שחשף שורה של מחדלים בעשיה האווירית"

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

ארגון אומ"ץ פנה אתמול (ד') ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה כי זה יורה למשטרה לפתוח בחקירה נגד שר הרווחה חיים כץ. "בעקבות פרסום הדו"ח האחרון של מבקר המדינה, שבו נמתחה ביקורת נוקבת על התנהלותו של שר הרווחה, חיים כץ, שארגן אלפי עובדי התעשייה האווירית להצבעה מאורגנת עבורו, השתלח השר באורי יוגב מנהל רשות החברות וכינה אותו 'מושחת', 'ביריון'", כותב אריה אבנרי, יו"ר הארגון.

חיים כ"ץ
אורי יוגבצילום: עופר וקנין

"אנו רואים בכך ביצוע עבירה חמורה של העלבת עובד ציבור ומבקשים ממך להורות למשטרה לפתוח בחקירה. השתלחותו של השר כ"ץ ביוגב לא הייתה מקרית שכן רשות החברות חשפה בשנתיים האחרונות שורה של מחדלים ועדויות ומינהל לא תקין ע"י ועד ארגון עובדי התעשייה האווירית שכץ בעבר עמד בראשו במקביל לחברותו בכנסת", צוין במכתב שהעתק ממנו נשלח גם למבקר המדינה.

כץ השתלח ביוגב גם אחרי הדיון הסוער שנערך בוועדה לביקורת המדינה בנושא עמידר. יוגב עומד לצדו של יו"ר עמידר, יצחק לקס, שביקש לגייס 2.5 מיליארד שקל כנגד הדירות שברשות עמידר, שיאפשר לחברה לקנות 2,600 דירות. השר יואב גלנט התנגד נחרצות לתוכנית זו, שעוררה מהומה גדולה בוועדה לביקורת המדינה ביום שני. כץ זינק על ההזדמנות ופנה לשר האוצר בבקשה לעצור את המהלך באומרו : "יוגב מוכיח בכל צומת אפשרי שברגע שצריך לבחור בין אינטרסים של הציבור לבין אינטרסים פסולים – הוא בוחר לפגוע בציבור".

גם כשעלה שמו של כץ כמועמד אפשרי לתפקיד שר כלכלה, התנה כץ את המעבר בפיטוריו של יוגב, שלא רק חשף שוב ושוב את התנהלותו הבעייתית של כץ בתעשייה האווירית, אלא דרש גם כי ההנהלה תקצוב את תקופת החל"ת של כץ, שהשתרעה על פני שני עשורים, בזמן שהיה חבר כנסת ומזכיר מועצת עובדי התעשיה האווירית במקביל.

מהשר כץ נמסר בתגובה כי "תמוה כי תנועת אומ"ץ לא פנתה אל שר הרווחה באופן אישי אלא בחרה בתקשורת. ראשי התנועה מוזמנים לקבוע פגישה בכל עת ולאמוד מקרוב את המהפיכה והמאמץ הרב שמשקיע השר כץ במשרד הרווחה ובביטוח הלאומי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב