זליכה בתגובה חריפה למתקפת מנכ"ל האוצר לשעבר נגדו: "מה ניתן לצפות מאיש אמונם של עבריינים מורשעים?"

מנכ"ל האוצר לשעבר אמר מוקדם יותר היום כי "זליכה היה החשב הכללי בזמן שחולקו רישיונות הגז - האם הוא פותח בחקירה נגד עצמו?" ■ תגובתו של זליכה לא איחרה לבוא

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

"אין זה ממנהגי להגיב לשקרים והכפשות, אך שקר כה בוטה מחייב אותי לחרוג ממנהגי זה" - כך אמר היום (ג') ירון זליכה, לשעבר החשב הכללי באוצר וכוכב הסדרה "מגש הכסף", בתגובה לדברים שיוחסו לו על ידי מנכ"ל משרד האוצר לשעבר, ירום אריאב.

אריאב, שכתב את הדברים היום בעמוד הפייסבוק שלו, יצא נגד התנהלותו של זליכה בעניין מתווה הגז, וטען כי החשב הכללי אחראי על פי חוק על נכסי המדינה, וכי זליכה היה החשב הכללי בזמן שחולקו רישיונות הגז לחברות דלק ולנובל. לפיכך אריאב יותר מתמה על הדרישה של זליכה לפתוח בחקירה כנגד מי שחילק לדלק ולנובל את רישיונות הגז.

פרופ' ירון זליכה ובתו בהפגנה נגד מתווה הגז בתל אביב

"האם ייתכן שזליכה קורא לפתוח בחקירה פלילית כנגד עצמו ????? אבל זה האיש. זה האינטגריטי שלו, זאת היושרה המקצועית. הגיבור החדש של מעמד הפועלים כמו ששר לנו ג'ון לנון. וכל אנשי המחאה הסימפטיים ושוחרי הטוב, כתינוקות שנשבו, נשבו בקסמיו ואין מי שיחשוף את ערוותו", כתב אריאב.

זליכה הגיב לדברים אלה ואמר כי "חוק הנפט והגז קובע כי מועצת הנפט, באישור שר האנרגיה, היא זו האמונה על חלקות רישיונות הנפט והגז. זאת על אף שבנכסים אחרים, שאינם רישיונות גז ונפט, יהיה האחראי החשב הכללי. עוד יודגש כי דיוני המועצה חסויים. לאור זאת, פניתי בתקופת כהונתי כחשב כללי בבקשה כי החוק יתוקן ונציג החשב הכללי יצורף למועצה. בקשה זו נדחתה על ידי השרים הממונים ולפיכך לא זו בלבד שלחשב הכללי לא הייתה כל סמכות, אחריות או נגיעה לחלוקת רישיונות הגז, אלא שאף נמנעה ממנו, בחוק, הגישה למידע בנושא. לכן אף אינני יודע מתי חולקו הרישיונות והאם בתקופת כהונתי או לאחריה".

לדברי זליכה, "כעת, בדיעבד, אפשר להבין מדוע היו פואד (בן אליעזר), שר האנרגיה, ואולמרט מעונינים כי לי או לנציגי לא תהיה כל גישה לתחום וברור לכל בר-דעת כי לו היתה לי גישה לא היינו עומדים היום בפני הקטסטרופה שבמסגרתה אולמרט, פואד ואנשיהם חילקו את האוצר הגדול ביותר שהתגלה פה אי-פעם ללא מכרז, ללא תמורה ובחדרי חדרים.

"ירום אריאב, מבכירי אנשי אמונם של העבריינים המורשעים אולמרט והירשזון בתקופה שבה חולקו רישיונות הגז, יודע מן הסתם את האמת. הוא גם מיטיב לדעת יותר מכול אחד אחר מדוע היה חשוב לו, לפואד ולהירשזון כי אעזוב את תפקיד החשב הכללי מוקדם ככל האפשר. ואולם מה ניתן לצפות מאיש אמונם של עבריינים מורשעים?"

יצוין כי היחסים בין אריאב וזליכה היו קשים עוד בתקופה שהשנים שירתו יחדיו באוצר. בשעתו אירגן אריאב, יחד עם בכירי האוצר האחרים, מסיבת עיתונאים נגד התנהלותו של זליכה. אירוע חסר תקדים בהיסטוריה של בכירי האוצר.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט