זליכה בתגובה חריפה למתקפת מנכ"ל האוצר לשעבר נגדו: "מה ניתן לצפות מאיש אמונם של עבריינים מורשעים?"

מנכ"ל האוצר לשעבר אמר מוקדם יותר היום כי "זליכה היה החשב הכללי בזמן שחולקו רישיונות הגז - האם הוא פותח בחקירה נגד עצמו?" ■ תגובתו של זליכה לא איחרה לבוא

מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק

"אין זה ממנהגי להגיב לשקרים והכפשות, אך שקר כה בוטה מחייב אותי לחרוג ממנהגי זה" - כך אמר היום (ג') ירון זליכה, לשעבר החשב הכללי באוצר וכוכב הסדרה "מגש הכסף", בתגובה לדברים שיוחסו לו על ידי מנכ"ל משרד האוצר לשעבר, ירום אריאב.

אריאב, שכתב את הדברים היום בעמוד הפייסבוק שלו, יצא נגד התנהלותו של זליכה בעניין מתווה הגז, וטען כי החשב הכללי אחראי על פי חוק על נכסי המדינה, וכי זליכה היה החשב הכללי בזמן שחולקו רישיונות הגז לחברות דלק ולנובל. לפיכך אריאב יותר מתמה על הדרישה של זליכה לפתוח בחקירה כנגד מי שחילק לדלק ולנובל את רישיונות הגז.

פרופ' ירון זליכה ובתו בהפגנה נגד מתווה הגז בתל אביב

"האם ייתכן שזליכה קורא לפתוח בחקירה פלילית כנגד עצמו ????? אבל זה האיש. זה האינטגריטי שלו, זאת היושרה המקצועית. הגיבור החדש של מעמד הפועלים כמו ששר לנו ג'ון לנון. וכל אנשי המחאה הסימפטיים ושוחרי הטוב, כתינוקות שנשבו, נשבו בקסמיו ואין מי שיחשוף את ערוותו", כתב אריאב.

זליכה הגיב לדברים אלה ואמר כי "חוק הנפט והגז קובע כי מועצת הנפט, באישור שר האנרגיה, היא זו האמונה על חלקות רישיונות הנפט והגז. זאת על אף שבנכסים אחרים, שאינם רישיונות גז ונפט, יהיה האחראי החשב הכללי. עוד יודגש כי דיוני המועצה חסויים. לאור זאת, פניתי בתקופת כהונתי כחשב כללי בבקשה כי החוק יתוקן ונציג החשב הכללי יצורף למועצה. בקשה זו נדחתה על ידי השרים הממונים ולפיכך לא זו בלבד שלחשב הכללי לא הייתה כל סמכות, אחריות או נגיעה לחלוקת רישיונות הגז, אלא שאף נמנעה ממנו, בחוק, הגישה למידע בנושא. לכן אף אינני יודע מתי חולקו הרישיונות והאם בתקופת כהונתי או לאחריה".

לדברי זליכה, "כעת, בדיעבד, אפשר להבין מדוע היו פואד (בן אליעזר), שר האנרגיה, ואולמרט מעונינים כי לי או לנציגי לא תהיה כל גישה לתחום וברור לכל בר-דעת כי לו היתה לי גישה לא היינו עומדים היום בפני הקטסטרופה שבמסגרתה אולמרט, פואד ואנשיהם חילקו את האוצר הגדול ביותר שהתגלה פה אי-פעם ללא מכרז, ללא תמורה ובחדרי חדרים.

"ירום אריאב, מבכירי אנשי אמונם של העבריינים המורשעים אולמרט והירשזון בתקופה שבה חולקו רישיונות הגז, יודע מן הסתם את האמת. הוא גם מיטיב לדעת יותר מכול אחד אחר מדוע היה חשוב לו, לפואד ולהירשזון כי אעזוב את תפקיד החשב הכללי מוקדם ככל האפשר. ואולם מה ניתן לצפות מאיש אמונם של עבריינים מורשעים?"

יצוין כי היחסים בין אריאב וזליכה היו קשים עוד בתקופה שהשנים שירתו יחדיו באוצר. בשעתו אירגן אריאב, יחד עם בכירי האוצר האחרים, מסיבת עיתונאים נגד התנהלותו של זליכה. אירוע חסר תקדים בהיסטוריה של בכירי האוצר.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?