כנס שדרות |

אריה דרעי: "אפילו השר בוז'י הרצוג - אמרתי שר? אולי נפלה לי נבואה"

השר לפיתוח הנגב והגליל: יש שכונות שבהן מצד אחד מגדלים פורחים ומצד שני שכונת הרכבת וגבעת עמל - אי אפשר להאמין שבשנת 2015 אנחנו עוד שם

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

"היחידי שילם את המחיר האישי על מתווה הגז זה אני, כולם מקבלים כותרות ואני התפטרתי מאחד המשרדים הגדולים בישראל", כך אמר השר לפיתוח הנגב והגליל אריה דרעי בכנס שדרות לחברה שנערך במכללת ספיר בעיר שדרות. דרעי פתח את נאומו בכנס שדרות בהסבר המוכר להתפטרותו בשל מתווה הגז, "לא אהיה השר הראשון לעקוף את הממונה, הגז היה נשאר בים, היינו נכנסים לבוררות ארוכה, באירן אין סנקציות יותר, במצרים מחכים" וכו'".

עם זאת היה ברור כי דרעי נמצא היום במקום בו הוא רוצה להיות, כחלק מקמפיין השקופים. "אני שמח כי נקרה לי המשרד שהוקם עכשיו" אמר "למעלה מ-200 שכונות - גם בתוך תל אביב וראשל"צ וירושלים קיימות שכונות שלא ניתן לתאר שאנשים חיים שם, מצד אחד מגדלים פורחים ומצד שני שכונת הרכבת וגבעת עמל, אי אפשר להאמין שבשנת 2015 אנחנו עוד שם.

שר הפנים, אריה דרעי

"את החרפה הזו צריך למחות. במדינת תל אביב ההוצאה של הרשויות ומדינת ישראל לחינוך תרבות ספורט היא פי ארבע וחמש מההוצאה הזו בפריפריה. תוחלת החיים גבוהה במרכז במספר שנים יחסית לפריפריה. אני שמח שבשנים הקרובות ניתנה לי ההזדמנות לעסוק בנושא הזה".

בשלב הבא פירט דרעי שלושה דגלים חברתיים אותם הרים, ומחלקם נסוג. "הבטחתי מעמ אפס על מוצרי יסוד אבל הסתבר לי שאף אחד לא ירגיש את ההנחה הזו והדבר היחיד היה להכניס מוצרי מזון בפיקוח. גם ההטבה הזו, הסתבר, תהיה קטנה מאוד.

"לכן נסתפק במעמ אפס לכל משתמשי התחבורה הציבורית ללא יוצא מן הכלל, גם אם ירוויחו מזה אוכלוסיות לא חלשות. מ-2016 תינתן הנחה כזו בחקיקה. במקביל ב-2016 ירד מע"מ גם מן התעריף הנמוך של המים, בחשמל יקבלו הנחה משפחות במצב סוציו אקונומי נמוך. בנושא הדיור - נרכשות עוד ועוד דירות בדיור הציבורי עבורן יש 700 מליון שקלים חדשים בתקציב. שכר המינימום כבר עולה".

דרעי השיב לשאלות הסטודנטים בנושא השירות הצבאי, "אין שום בקשה או דרישה שחרדים לא ישרתו בצבא" אמר "דין חרדים כדין כל אזרח במדינת ישראל. יש להבחין בין חרדים לבני תורה. קיימת מגמה ברורה של השתלבות חרדים בשוק העבודה באקדמיה וגם בצבא. זו הדרך. לצערי הרב פוליטיקאים כאלה ואחרי ניכסו את המגמה שהחלה לפני עשור לעצמם, וגם יצרו המון נזקים ועצרו תהליכים שהחלו.

"יאיר לפיד בעצמו התראיין ואמר אני לא דרשתי סנקציות היועץ המשפטי לממשלה כפה עלי. זה ויכוח מיותר. המגמה הזו קיימת, וזה מה שחשוב. אפילו השר בוז'י הרצוג אמר זאת אתמול" והגיב לצחוק הקהל "שר אמרתי? אולי נפלה לי נבואה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט