אריאב נגד זליכה: "איך ייתכן שאף אחד לא חושף את פרצופו האמיתי ומהלכיו הנכלוליים"?

מנכ"ל האוצר לשעבר: "זליכה היה החשב הכללי בזמן שחולקו רישיונות הגז. האם הוא פותח בחקירה נגד עצמו?" ■ זליכה בתגובה: "לו היתה לי גישה למידע, לא היינו עומדים היום בפני הקטסטרופה שבמסגרתה אולמרט, פואד ואנשיהם חילקו את האוצר הגדול ביותר שהתגלה פה"

מוטי בסוק
מוטי בסוק
ירון זליכה
ירון זליכהצילום: אלירן רובין
מוטי בסוק
מוטי בסוק

מנכ"ל האוצר לשעבר, ירום אריאב, תוקף בחריפות בפוסט שהעלה בפייסבוק, את מי שהיה החשב הכללי באוצר בתקופתו, ירון זליכה, על עמדתו בנושא חברות הגז. זליכה מככב בימים אלה בסדרה "מגש הכסף", והפרק שבו הוא משתתף זכה למאות אלפי צפיות.

אריאב מזכיר בפוסט שכתב כי החשב הכללי אחראי על פי חוק על נכסי המדינה, וכי זליכה היה החשב הכללי בזמן שחולקו רישיונות הגז לחברות דלק ולנובל. לפיכך אריאב יותר מתמה על הדרישה של זליכה לפתוח בחקירה כנגד מי שחילק לדלק ולנובל את רישיונות הגז.

"האם ייתכן שזליכה קורא לפתוח בחקירה פלילית כנגד עצמו ????? אבל זה האיש. זה האינטגריטי שלו, זאת היושרה המקצועית. הגיבור החדש של מעמד הפועלים כמו ששר לנו ג'ון לנון. וכל אנשי המחאה הסימפטיים ושוחרי הטוב, כתינוקות שנשבו, נשבו בקסמיו ואין מי שיחשוף את ערוותו", כותב אריאב.

אריאב ממשיך במתקפה נגד זליכה: "בימים האחרונים אני מוצף פניות של חברים שנתקלו בו מקרוב ששואלים איך זה ייתכן ואיך זה שאף אחד לא חושף את פרצופו האמיתי של הזליכה ואת מהלכיו הנכלוליים לאורך השנים. ואין לי תשובה (תרתי משמע...). הרי עבודה עיתונאית פשוטה ביותר תחשוף את הנתונים השקריים, את המניפולציות, הרדידות והדמגוגיה".

בסיום הפוסט מציין אריאב, בגילוי נאות, "אני עובד עם אדיסון שמנסה לחפש ולהפיק גז באזור ולשבור את מונפול הגז. טייקונצ'יק מושחת שכמוני".

יצוין כי היחסים בין אריאב וזליכה היו קשים עוד בתקופה שהשנים שירתו יחדיו באוצר. בשעתו אירגן אריאב, יחד עם בכירי האוצר האחרים, מסיבת עיתונאים נגד התנהלותו של זליכה. אירוע חסר תקדים בהיסטוריה של בכירי האוצר.

זליכה הגיב לדברים אלה ואמר כי "אמנם אין זה ממנהגי להגיב לשקרים והכפשות, אך שקר כה בוטה מחייב אותי לחרוג ממנהגי זה". לדבריו, "חוק הנפט והגז קובע כי מועצת הנפט, באישור שר האנרגיה, היא זו האמונה על חלקות רישיונות הנפט והגז. זאת על אף שבנכסים אחרים, שאינם רישיונות גז ונפט, יהיה האחראי החשב הכללי. עוד יודגש כי דיוני המועצה חסויים. לאור זאת, פניתי בתקופת כהונתי כחשב כללי בבקשה כי החוק יתוקן ונציג החשב הכללי יצורף למועצה. בקשה זו נדחתה על ידי השרים הממונים ולפיכך לא זו בלבד שלחשב הכללי לא הייתה כל סמכות, אחריות או נגיעה לחלוקת רישיונות הגז, אלא שאף נמנעה ממנו, בחוק, הגישה למידע בנושא. לכן אף אינני יודע מתי חולקו הרישיונות והאם בתקופת כהונתי או לאחריה.

"כעת, בדיעבד, אפשר להבין מדוע היו פואד (בן אליעזר), שר האנרגיה, ואולמרט מעונינים כי לי או לנציגי לא תהיה כל גישה לתחום וברור לכל בר-דעת כי לו היתה לי גישה לא היינו עומדים היום בפני הקטסטרופה שבמסגרתה אולמרט, פואד ואנשיהם חילקו את האוצר הגדול ביותר שהתגלה פה אי-פעם ללא מכרז, ללא תמורה ובחדרי חדרים.

"ירום אריאב, מבכירי אנשי אמונם של העבריינים המורשעים אולמרט והירשזון בתקופה שבה חולקו רישיונות הגז, יודע מן הסתם את האמת. הוא גם מיטיב לדעת יותר מכול אחד אחר מדוע היה חשוב לו, לפואד ולהירשזון כי אעזוב את תפקיד החשב הכללי מוקדם ככל האפשר. ואולם מה ניתן לצפות מאיש אמונם של עבריינים מורשעים?"

ירום אריאבצילום: דודו בכר

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"