מטה המאבק נגד מתווה הגז יחדש הערב את המחאה: "לעצור את התרגיל המסריח"

(עדכון) מטה המאבק מתכוון לקיים הפגנות ברחבי הארץ, ולאחריהן צעדות בתל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע ■ "לא מוכנים להמשך השחיתות השלטונית והתרגילים הפוליטיים שנועדו להעביר נכסי מדינה לידי מונופול הנשלט בידי קומץ טייקונים"

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

"מתווה הגז" מתקרב לאישורו הסופי, והארגונים החברתיים נערכים לחידוש המחאה. מטה מאבק הגז מתכוון לקיים במוצאי שבת הקרובה הפגנות ברחבי הארץ, ולאחריהן צעדות שייצאו מכיכר הבימה בתל אביב, מגן הסוס בירושלים, ממרכז הכרמל בחיפה וממרכז מורים בבאר שבע. ההפגנה המרכזית תתקיים בתל אביב.

חידוש המחאה נעשה בניסיון אחרון לעצור את "מתווה הגז" - הנוסח הרגולטורי השנוי במחלוקת שגובש בחודשים האחרונים בין ממשלת ישראל לבין חברות האנרגיה הגדולות, ובראשן נובל אנרגי' האמריקאית וקבוצת דלק, שבשליטת יצחק תשובה. כ-6,000 איש כבר אישרו הצטרפותם להפגנה בתל אביב בדף האירוע שנפתח בפייסבוק, ואחרים בערים השונות.

מחאת הגזצילום: עמוד הפייסבוק "שוד הגז"

מארגני האירועים קוראים "לעצור את התרגיל המסריח", כלשונם, במסגרתו אריה דרעי (שס) התפטר מתפקיד שר הכלכלה, במטרה שראש הממשלה בנימין נתניהו יתפוס את מקומו, ויקבל לידיו סמכויות המאפשרות לעקוף את הממונה על ההגבלים, שהתנגד לעסקה. הסמכויות יאפשרו לנתניהו שלא לקבל את חוות דעתו המקצועית של הממונה על ההגבלים, על בסיס נימוקים ביטחוניים (סעיף 52 לחוק ההגבלים).

"הרגשנו לחץ מהשטח לערוך הפגנות ברחבי הארץ, ואכן מיד עם ההודעה על קיום ההפגנות, הצטרפו אליהן אזרחים רבים. בעקבות הקריאות מהשטח, נפתחו הפגנות בערים שונות ברחבי הארץ. אזרחי ישראל יוצאים לרחובות כי הם לא מוכנים להמשך השחיתות השלטונית והתרגילים הפוליטיים שנועדו להעביר נכסי מדינה לידי מונופול הגז הנשלט בידי קומץ טייקונים", נמסר ממטה מאבק הגז.

מור גלבוע, מנכ"ל מגמה ירוקה מסר: "נתניהו כשר הכלכלה החדש מתכנן להכשיר את שרץ מתווה הגז שהוא מסווה ציני וברוטלי לשוד הגדול ביותר שאי פעם קרה בחסות המדינה. תשובה, שלדון אדלסון ונובל אנרג'י, פטרוניו של נתניהו יזכו לרווחים בלתי נתפסים בעוד שאנחנו נשלם את המחיר".

עומרי בללי, מוביל מאבק הגז מטעם מגמה ירוקה: "זהו רגע קריטי, הציבור חייב לצאת לרחוב ולזעוק גד מתווה הגז המסריח מהראש- כשנתניהו בדרך לא דרך מנסה להעביר הליך דורסני שיהרוס את כלכלת ישראל ויעצור כל ניסיון להשיג ביטחון אנרגטי".

השר דרעי וראש הממשלה נתניהו בכנסת

במגמה ירוקה ציינו כי "מתווה מונופול הגז הוא הרסני ומסוכן לישראל: משמר מחירים גבוהים ולא מבטיח פיקוח של מקסימום 3 דולרים ליחידת אנרגיה, מגדיל את מכסת הייצוא וכך מפקיר את הביטחון האנרגטי של ישראל, ואף מוותר על ריבונותה של מדינת ישראל למשך 10 שנים באמצעות סעיף ה"יציבות". מתווה אשר נולד בהליך ללא שקיפות ושיתוף הציבור. אנו דוחים מתווה זה מכל וכל. מתווה אחראי יבטיח שכלל אזרחי ישראל יהינו מפירותיו של משאב טבע השייך להם על פי חוק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

דובי פרנסס בתוכנית "הכרישים". דמותו בתוכנית היא של משקיע מחושב ואנליטי

תמכור דובי, תמכור: אם פרנסס לא מאמין למנכ"לית - שייפרד מפאפאיה

רעות גדרון עטיה. "נבלתי בעבודה המשרדית"

"העבודה שלי כיום הכי רווחית. בהיי־טק הרווחתי יפה, אבל לא טעמתי מהזהב"