15 חקלאים וקבלנים לבית המשפט העליון: לבטל שומות מס על העסקת עובדים זרים משנת 2003

לטענתם, המס נועד להגן על עובדים ישראלים אולם התברר שאין כאלה בענפי הבניה והחקלאות; תשלומי החקלאים מסתכמים ב-150 מליון שקל בשנה

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורה קורן
אורה קורן

התאחדות החקלאים החדשה הפועלת באיגוד לשכות המסחר פנתה היום בשם 12 חקלאים ושלושה קבלנים לבית המשפט העליון בדרישה להחיל את הפטור ממס על העסקת עובדים זרים מיידית, ואף לבטל שומות החל משנת 2003. הפניה נעשתה על רקע הודעת שרי האוצר והחקלאות על ביטול המס על העסקת עובדים זרים בענף החקלאות מינואר 2016.

"ההודעה של שרי האוצר והחקלאות על כוונתם לבטל את ההיטל משנת 2016 מבורכת ומתבקשת", אמר היום יו"ר התאחדות החקלאים החדשה הפועלת במסגרת איגוד לשכות המסחר, אברהם דניאל, "אלא שמדובר, במקרים רבים, בהחלטה מאוחרת מידי. חקלאים רבים לא עמדו בתשלומים של ההיטל ופקידי השומה מטילים עליהם עיקולים בימים אלו. רבים מהחקלאים יתמוטטו עוד קודם לשנת 2016", הוסיף.

לפי הבקשה שהוגשה אתמול לבית המשפט העליון, באמצעות עורכי הדין זיו שרון ושרונה בוחניק ממשרד זיו שרון, במשך שנים גבתה המדינה מחקלאים ומקבלני בניין היטל שנתי בסך של לפחות 6,000 שקל על העסקתו של כל עובד זר, בשעה שהיה ברור כי אין ישראלים המעוניינים לעסוק בשתילה, קטיף ואריזה. עתה, הם מבקשים מבית המשפט העליון להורות על ביטול שומות מס שבהם חויבו בשנים עברו וזאת, על מנת להקל על משקים חקלאיים רבים המצויים על סף קריסה. לדברי הפונים, יש להחזיר להם את תשלומי המס ששולמו מ-2003.

היקף התשלומים בענף החקלאות מסתכם בכ-150 מליון שקל בשנה. החזר המס מ-2003 מגיע לכ-1.8 מיליארד שקל.

שדה חקלאיצילום: אליהו הרשקוביץ

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה

רעות וקנין. "יש מוצרים שגם אם אני מוכנה לשלם ורוצה להביא אותם, אין מצב"

מדוע הפיצות בפסח לא יכולות להיות עגולות? האישה שיודעת למה כל כך יקר פה