הקואליציה הפילה חוק הטבות לחיילי מילואים - שר הביטחון יעלון תמך

לפי הצעת החוק שהגיש ח"כ עופר שלח, יוענקו הטבות ל-170 אלף משרתי מילואים פעילים ביניהן החזר למשרתי מילואים עצמאיים בעבור דמי הביטוח ומענק בגובה חצי נקודת מס למפקדי מילואים פעילים ■ שלח: "ביום שבו אושר צו 8, הממשלה מפנה להם עורף"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה

הקואליציה דחתה היום (ד') את הצעת החוק שנועדה להגביר את ההטבות לחיילי המילואים, אף ששר הביטחון משה יעלון הביע תמיכה בהצעת החוק. בעד הצעת החוק הצביעו 31 ח"כים לעומת 50 שהתנגדו.

הצעת החוק נועדה להגדיר את ההטבות להן יזכו משרתי מילואים ומפקדים במילואים. בין היתר הצעת החוק מאפשרת פטור מתשלום דמי ביטוח בעבור העובד בעת היותו בשירות מילואים, החזר למשרתי מילואים עצמאיים בעבור דמי הביטוח ששילמו בעד עצמם בזמן שירות מילואים, קביעה של העדפה למשרתי מילואים פעילים בשירות המדינה, מענק בגובה חצי נקודת מס למפקדי מילואים פעילים והעדפה במכרזים ממשלתיים לבעלי עסקים קטנים שהם משרתי מילואים פעילים. עלותה של הצעת החוק היא 26.8 מיליון שקל בשנה.

צילום: גדי ימפל / דובר צה"ל

שר הרווחה חיים כץ שהשיב להצעת החוק בשם שר הביטחון משה יעלון הודיע כי יעלון תומך מוסרית בהצעת החוק אלא שהממשלה מבקשת לגבש הצעת חוק ממשלתית בעניין בתיאום כל המשרדים. יעלון עצמו, סירב להשיב על הצעת החוק, לנוכח תמיכתו בה, אל מול התנגדותה של ועדת השרים לחקיקה.

הצעת החוק הוגשה על ידי יו"ר סיעת יש עתיד ח"כ עופר שלח והח"כים איתן כבל (המחנה הציוני), ינון מגל (הבית היהודי) ויואב קיש (ליכוד).

משה יעלוןצילום: עמית שאבי

שלח מתח ביקורת על הפלתה של הצעת החוק ואמר כי "ביום שבו אושר צו 8 לגיוס מילואים, בתגובה למצב הביטחוני, ממשלת ישראל בוחרת להפנות עורף לאותם אנשים שהיא שולחת כדי לסכן את חייהם בשביל כל אזרחי המדינה שמשרתים מעל 20 יום במהלך שלוש שנים".

הצעת החוק גובשה בשיתוף עם משרד הביטחון ושר הביטחון אף הביע את תמיכתו ורצונו לקידום החוק בתגובת הממשלה שהובאה במליאה ע״י שר הרווחה, חיים כץ.

שלח הוסיף כי "כולם מדברים על חשיבותם של אנשי המילואים אבל לשר האוצר הם לא שווים 26 מיליון שקל. לשרת המשפטים שמפלגתה מלהגת בשבח השירות הם לא שווים הצבעה בעד הצעה שמשרד הביטחון שותף לה, רק כי מוביל אותה ח"כ מהאופוזיציה. בפעם הבאה שתשמעו אותם מקשקשים על זה שצריך לעזור למשרתים תזכרו מה זה שווה להם באמת".

עוד אמר שלח כי "פחות ופחות אנשים נושאים בנטל שירות המילואים", "זו הפכה להיות נחלתה של קבוצה קטנה יותר באוכלוסייה, ולכן הפגיעה הופכת להיות הרבה יותר מורגשת".

שר הביטחון, משה יעלון, תומך בהצעת החוק שהגיש יו"ר סיעת יש עתיד, ח"כ עופר שלח, לעיגון מעמדם של חיילי מילואים בשירות פעיל. אבל, ועדת השרים לחקיקה החליטה השבוע לדחות בשלושה חודשים את קביעת עמדתה בהצעת החוק, בשל התנגדות האוצר. בעקבות כך, הממשלה תתנגד היום להצעת החוק - ועל הצעת החוק ישיב, ככל הנראה, שר תורן שייאלץ להביע את התנגדות הממשלה.

הצעת החוק קובעת לראשונה בחקיקה מעמד "משרת מילואים פעיל", לשם מענק הטבות נוספות. הצעת החוק תחול על כ-170 אלף אזרחים העונים על הגדרת "משרת מילואים פעיל", ו3,688 אזרחים העונים על הגדרת "מפקד מילואים פעיל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?