האוניברסיטה העברית מציגה: "שרת החינוך שירי גרב" שניסתה לרצוח ולהתאבד

שרת התרבות והספורט זועמת על שאלה שהופיעה במבחן בדיני נזקים באוניבריסיטה העברית: "הסתה". האוניברסיטה: "השאלה היפותטית והיתולית" ■ שר החינוך בנט דורש הבהרות מנשיא האוניברסיטה

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאור דטל
ליאור דטל

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, תוקפת בחריפות את האוניברסיטה העברית, לאחר שבאחד מהמבחנים בדיני נזיקין שנערכו באוניברסיטה הופיעה שאלה שהשתמשה בדמות שככל הנראה מבוססת על דמותה של רגב, שמנסה לרצוח ולהתאבד כנקמה על כך שפורסם כי היא מקריאה לילדיה מכתבי ברכט ואבן גבירול.

רגב אמרה בתגובה למכתב שנחשף הבוקר ב"ישראל היום", כי מדובר בהסתה נגדה ומסרה כי תתלונן נגד האוניברסיטה בפני המועצה להשכלה גבוהה ובפני שר החינוך, נפתלי בנט.

בתגובה פנה בנט לנשיא האוניברסיטה העברית פרופ' מנחם בן ששון ודרש ממנו הבהרות וכן לפתוח בהליך לטיפול במקרה. בנט אמר: "לא נהפוך מבחנים של האקדמיה לכלי לחיסול חשבונות פוליטי נגד ציבורים שלמים במדינה. כבוד האדם הוא גם ערך, אפילו כלפי איש ימין". מהאוניברסיטה העברית נמסר כי "מדובר בשאלה היפותטית והיתולית. לא היתה כוונה לפגוע באף אחד".

במבחן בדיני נזיקין שנערכה באוניברסיטה התבקשו התלמידים לענות על שאלה שעסקה בשרת החינוך "שירי גרב" ממפלגת "רק אנחנו" שלפי המבחן "ידועים בסלידתם מתרבות והשכלה".. בסיום השאלה נכתב כי "הסוף היה טראגי" לפי השאלה, גרב תיכננה כנקמה להתנגש בקיר הזכוכית של היכל התרבות המחודש בתל אביב ובכך להתאבד ולהרוג את אחת ממתנגדיה, אך נהרגה מכיוון שכבר ביציאה מהחניה נהגה במהירות מופרזת והתנגשה ברכב חונה. בסיום השאלה הסטודנטים אמורים לייעץ "לגורמים השונים באשר לאחריותם האפשרית בנזיקין".

במבחן צוין כי במהלך ראיון אמרה כביכול "גרב" כי "תמיד ידעתי שהמורים בארץ הם חבורה של קפוצי תחת, כפויי טובה, אינטליגנטים צפונים, בוגדים ובכיינים שכל תפקידם הוא לשעשע את ילדי ישראלי בזמן שההורים בעבודה. למשל יש את המוהר הסנוב הבוגד עוכר ישראל הזה בתיכון ג' בנס ציונה שכל הזמן כותב לבקש תקציבים להעלות מחזות תלמידים של סופוקלס. מי שמע בכלל על הסופלקי הזה". לפני תיאור ההתנגשות, במבחן פורטו תגובות דמיוניות נגד הדברים. באחת התגובות נטען כי גרב "מלמדת את ילדיה בסתר את ברכט ושירת אבן גבירול". במבחן נכתב כי בעקבות הפרשה ההאהדה הציבורית לגרב נסקה "שכן הורי מדינת ישראל חשבו שסוף סוף אדם רציני מנהל את מערכת החינוך".

רגב אמרה: "לא ייתכן שמוסד אקדמי בישראל מסית נגדי ונגד עשרות אלפי חברי המרכז ומתפקדי הליכוד ומכנה אותם רפי שכל. לא אשתוק מול הקומץ המתנשא שבז לציבור שאני מייצגת רק משום שעמדתו הפוליטית שונה משלי. מחבר הבחינה משתייך לאותם אנשים שחשים מורמים מעם ומזלזלים בחברי מרכז הליכוד ובמפלגת הליכוד שנבחרה בבחירות דמוקרטיות. המסמך החמור הזה הוא תעודת עניות לאוניברסיטה והיא צריכה להתבייש מאוד. עליה להתנצל בפני ובפני הציבור ולנקוט צעדים משמעתיים חמורים נגד מחבר הבחינה וכל מי ששיתף איתו פעולה".

מירי רגב. "אני לא רוצה לפגוע בשום תיאטרון קיים אלא לעשות צדק תרבותי", אמרה בפגישהצילום: מרק ישראל סלם

לדברי רגב, "מי שחיבר את הבחינה הוא אדם חשוך ובור. אנחנו כחברה חייבים לשים לזה סוף. אין כל קשר בין הידע הנדש בבחינה ובין העלילה החולנית שמתוארת בה. מדובר בהסתה פרועה נגדי ונגד ציבור שלם תוך שימוש בקהל שבוי לצרכים פוליטיים במלחמת דה לגיטימציה נגד שרים בממשלה שפועלים בשליחות העם".

מהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה: "בבחינה בדיני נזיקין המרצה בחר לשאול שאלה היפותטית באופן היתולי. לא היתה כוונה לפגוע באף אחד. לעתים המרצים משתמשים במחשבה ובשפה היתולית על מנת להקל על הסטודנטים בבחינות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?