נתניהו על מתווה הגז: "כשאני רוצה משהו אני משיג אותו"

בתשובה לשאלת העיתונאים על כישלון הממשלה להעביר בכנסת את סמכויות דרעי אמר נתניהו כי "נשאר מכשול אחד ונתגבר עליו" ■ השר דרעי: "לא חושב שמן הראוי ששר אחד יקח על עצמו התקדים"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

רה"מ בנימין נתניהו אמר לכתבים באולם הישיבות של הממשלה בכנסת לאחר אישור המתווה בכנסת כי "זהו יום גדול. מחויב להביא את הגז לכלכלת ישראל ונביא מאות מיליארדים לחינוך, רווחה, ובריאות של אזרחי ישראל וכמובן את עשרות המיליארדים של השקעות בשנים הקרובות".

נתניהו הדגיש כי "שיפרנו את המתווה, ויש עוד מכשול אחד שאני מחויב להסיר (קידום מתווה הגז) וגם את זה נסיר. יהיה גז לישראל".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת הממשלה, הבוקרצילום: אי־אף־פי

בתשובה לשאלה כיצד יקדם את אישור המתווה לנוכח סירובו של שר הכלכלה אריה דרעי לחתום על מתווה הגז אמר נתניהו כי "כשאני רוצה משהו אני משיג אותו. אני רוצה את זה בשביל אזרחי ישראל להורדת יוקר המחיה. הכסף שיזרום לאזרחים מקופת הגז בשביל ביטחון אנרגטי כי הם צריכים להיות מובטחים. הדבר יושג צעד אחר צעד. אנו מסכלים מכשול אחר מכשול כי זה הדבר הנכון".

בתשובה לשאלה על כישלון הממשלה להעביר בכנסת את סמכויות דרעי אמר נתניהו כי "הממשלה לא נכשלה אלא השיגה את אישור הכנסת למתווה. נשאר מכשול אחד ונתגבר עליו".

באשר לשאלה אם בכוונתו לפטר את דרעי אמר "אני רואה בדרעי כשותף ואני מדבר על הבאת הגז לכלכלת ישראל. זה הדבר הנכון לכלכלת ישראל ונעשה את זה לטובת אזרחי ישראל".

השר דרעי אמר אחר הצהריים בסיור באופקים כי "המתווה שאושר הוא המתווה שניתן היה להשיג. במעט זמן ובעובדות שנקבעו הוצאנו את המקסימום ולכן הצבענו בש"ס בעד מתווה הגז. מעולם לא הפעילו את סעיף 52 לחוק ההגבלים, שלפיו שר הכלכלה נוטל את סמכויות הממונה. אני לא חושב שמן הראוי ששר אחד יקח על עצמו התקדים ולכן בקשתי שכל הממשלה תחליט ביחד. אני מאמין שבעוד זמן קצר נוכל למצוא רוב כדי לקחת את הסמכויות. בזמן הרוב זה יהיה. כדי לעקוף את הממונה ראוי ונכון שהממשלה תיקח את הסמכות ולא שר אחד יעשה את זה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט