"כחלון ונתניהו זורקים את המלצות לוקר לפח; הם נכנעו לבריונות של משרד הביטחון"

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון: "כחלון ונתניהו ימשיכו לזרוק את כספי הציבור לתוך בור שחור שאין להם מושג מה קורה בו"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, תוקפת את החלטת נתניהו וכחלון לא ליישם את דו"ח ועדת לוקר בתקציב הקרוב. "כחלון ונתניהו זורקים את המלצות לוקר לפח. הם נכנעו לבריונות של משרד הביטחון וימשיכו לזרוק את כספי הציבור לתוך בור שחור שאין להם מושג מה קורה בו", אמר גלאון הבוקר.

גלאון במליאת הכנסת, במאיצילום: דוברות הכנסת

לדבריה, "ההחלטה להקצות למערכת הביטחון 56 מיליארד שקל ולהתנות כל תוספת באימוץ ההמלצות היא זריית חול מכוונת, שגם למי שהגה אותה אין שום כוונה או יכולת לעמוד בה. שר האוצר וראש הממשלה יודעים היטב שללא אימוץ המלצות לוקר לתוך התקציב, מערכת הביטחון תמשיך לסחוט עוד ועוד כסף בלי להתחייב לשקיפות, להתייעלות או למינהל תקין, בדיוק כפי שהיא עושה כל שנה".

עוד אמרה גלאון כי "משרד הביטחון לא מוכן לשאת את המחשבה שידרשו ממנו שקיפות ופיקוח מינימליים, והוא משתמש בטקטיקה של סחיטה באיומים כדי להמשיך להתנהל בצורה מופקרת. הדיבורים של מערכת הביטחון, שלפיהם הדו"ח הוא 'כמו כדור בין העיניים של צה"ל', יביא לפירוק צבא הקבע ויסכן את אזרחי המדינה, הם איומים חסרי שחר. מכעיס ומצער שלשר האוצר ולראש הממשלה חסר האומץ להתמודד איתם".

לדברי יו"ר מרצ, "הניהול החשאי והסחטני של תקציב הביטחון פוגע באופן קשה וארוך טווח במערכת הציבורית בישראל. אין אף מדינה מערבית שגודל תקציב הביטחון שלה ביחס למשרדים האחרים מתקרב בכלל למה שקורה אצלנו. המשמעות היא שכל שנה מיליארדים רבים מכספי המסים שלנו לא חוזרים אלינו בצורת כבישים, כיתות, מיטות אשפוז או סיוע לעניים, ובפרט, לא נמצאים תחת הפיקוח המחמיר שהמדינה מחילה על כל שקל שהולך לשכר המצומק של שוטרים או עובדים סוציאליים. התקציבים האלה נשפכים לתוך בור שחור שאיש מחוץ מחוץ למערכת הבטחון עצמה לא מפקח עליו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר