את מי משרתת נאוה בוקר? הח"כים החדשים שמשרתים אינטרסים עלומים

הצעת החוק להכשרת תחנות רדיו שהוקמו שלא כחוק, והיציאה להגנה על חברות הפועלות בשוק האפור, חשפו לציבור את הח"כית החדשה נאוה בוקר, אלמנת קצין משטרה ומקורבת לשרה נתניהו

בבהילות יוצאת דופן, רגע לפני יציאת הכנסת לפגרת קיץ, מקודמת הצעת חוק פרטית שנועדה להכשיר את פעילותן של תחנות הרדיו האזוריות המפוצלות שהוקמו שלא כחוק וללא הליך מכרזי. את הצעת החוק דוחפת קבוצת ח"כים, בראשות ח"כ נאוה בוקר (ליכוד), והיא זוכה גם לגיבוי נמרץ מהממשלה.

פחות משבועיים אחרי שהונחה על שולחן הכנסת, אישרה ביום ראשון ועדת השרים לחקיקה את הצעת החוק, שקיבלה אתמול את אישור הכנסת בקריאה טרומית, ויתר שלבי החקיקה יקודמו במהירות בחודשים הבאים. אז יקבלו שלוש תחנות רדיו אזוריות - רדיו לב המדינה, רדיו דרום, ורדיו חיפה - היתר לשידור בתדר נוסף עם שידורים מפוצלים מהתדר הקיים. תחנות נוספות שביקשו לקבל אישור דומה - נדחו.

צילום: אוליבייה פיטוסי

הצעת החוק מצאה אוזן קשבת אצל ח"כים מרוב הסיעות, שחתמו עליה בלי להניד עפעף, ובהם בוקר ודוד ביטן (ליכוד), חיליק בר ויוסי יונה (המחנה הציוני), רועי פולקמן וטלי פלוסקוב (כולנו), יעקב פרי (יש עתיד), רוברט אילטוב (ישראל ביתנו), יצחק וקנין ויעקב מרגי (ש"ס) ועבד אל חכים חאג' יחיא (הרשימה המשותפת). לעומתם, נציגים ממרצ, יהדות התורה והבית היהודי לא חתמו על הצעת החוק.

מי שדוחף את הצעת החוק הבעייתית הזאת ומכניס את הפוליטיקאים להילוך גבוה לפני חופשת הקיץ הממושכת הוא יו"ר פורום תחנות הרדיו האזורי, דוד בן בסט, לשעבר חבר במרכז הליכוד ובעל קשרים פוליטיים ענפים, שמרבה להסתובב בכנסת בכל פעם שצץ נושא הקשור בתחנות הרדיו האזוריות הטעון חקיקה או שינוי חקיקה. בן בסט הוא גם הבעלים של תחנות הרדיו האזוריות רדיוס ולב המדינה, ומשמש עיתונאי ומראיין ח"כים ושרים באופן קבוע במסגרת תוכניות בתחנות הרדיו שבבעלותו.

בן בסט הוא גם בעלי תחנת הרדיו פריוויה, שמשדרת ברוסית בתדר מפוצל ובלא אישור. בעניין פיצול התדרים היה פעיל גם צביקה שלום, אחיו של שר הפנים סילבן שלום, ששותף בתחנות רדיו דרום" וגלי ישראל, וכן דני נישליס, ששותף בתחנות רדיו חיפה ורדיו תל אביב.

רוברט אילטוב, ישראל ביתנו צילום: מיכל פתאל

במסגרת התוכנית הפוליטית "הנבחרים" שבהנחייתו, השתתפו באחרונה גם בוקר, פרי, שר המדע והחלל, דני דנון, ושר התיירות, יריב לוין. את בוקר ריאיין בן בסט במשך כ–25 דקות, כשבועיים וחצי לפני שהגישה את הצעת חוק הרדיו האזורי. בין היתר, בוקר סיפרה בראיון כי היא פועלת בכנסת במוכנות לשעת חירום והצלת חיים ובהצעת חוק שהגישה לאיחוד טלפוני של קווי ההצלה. היא גם הודיעה שתגיש הצעת חוק שתאפשר לשוטרים להתאגד ולשמור על הזכויות הבסיסיות שלהם. בתשובה לשאלתו של בן בסט על שחיתויות במשטרה אמר: "פעם השחיתות היתה הרבה יותר גדולה, אך זה לא פורסם. כיום השילוב של התקשורת והרצון של כל כתב לחשוף כמה שיותר מביאים לחשיפות של שחיתויות וטוב עשה המפכ"ל שניקה את השורות".

בוקר הוסיפה כי השתתפה בעצרת תמיכה במשטרה ונשאה בה דברים. היא סיפרה כי כתבה בפייסבוק כי היא תומכת בעדה האתיופית והיא מצדיקה אותה, אבל "לא ייתכן שישחירו ציבור של 30 אלף שוטרים". לדבריה, "במשך שבוע לאחר מכן ספגתי הכפשות בפייסבוק כולל איחולי מוות".

שר התקשורת הקודם, גלעד ארדן, התנגד להמשך המצב הקיים שבו תחנות רדיו אזוריות קיבלו עוד תדר לצורך שיפור הקליטה באזור שלהם, אך בעצם פתחו תחנת רדיו נוספת והעבירו באמצעותה שידורים אחרים. מועצת הרשות השנייה הודיעה כי המשך השידורים לא חוקי - ותאפשר לתחנות פרק זמן של כמה שנים בטרם סגירתו של התדר השני. תחנות הרדיו, מצדן, הגישו באחרונה עתירה לבג"ץ נגד החלטת מועצת הרשות, אך בג"ץ סירב לדון בנושא העקרוני והותיר על כנה את ההחלטה כי התחנות הוקמו שלא כחוק ונקבע פרק זמן של שנתיים להפסקת השידורים בתדר המפוצל.

מבחינת בן בסט, בבג"ץ דובר על חקיקה שתאפשר את המשך השידור. לטענתו, אין סיבה לצאת למכרז כרגע משום שאין כדאיות כלכלית לתחנה העומדת בפני עצמה, שכן לדבריו, ההכנסות בתחום נמוכות. עוד טוען בן בסט, כי הפיצול מופיע במכרז ובכתב הזיכיון ואושר עד כה על ידי כל היועצים המשפטים ברשות השנייה.

כך, כדי לעקוף את החלטת בג"ץ והרשות השנייה, הועלתה היוזמה של הח"כים, שקודמה על ידי בן בסט, להכשיר בחקיקה את מדיניות הפיצולים על פי החוק, כולל תחנות שהוקמו עוד לפני התחולה של החוק. אחד הח"כים שחתם על הצעת החוק, סיפר כי הופעלו עליו לחצים על ידי הליכוד וגורמי קואליציה לתמוך בחוק, וכי הסכים לחתום על הצעת החוק מאחר שעל פניו הצעת החוק הזאת לא נראתה בעייתית.

ביום ראשון, שעות אחדות לפני ההצבעה בוועדת השרים לחקיקה, פירסם העיתונאי רביב דרוקר "מכתב קריאה לשרים לפני שאתם מצביעים על חוק מושחת ותועבה". דרוקר כתב: "אני מנחש שלגברת בוקר אין מושג ירוק במה הצעת החוק הזאת באמת עוסקת. היא לא מבינה שהשם האמורפי פיצול תדרים מסתיר מאחוריו צפצוף על החוק, על יחסי ההון שלטון, וניסיון בוטה לעקוף חוות דעת משפטית". דרוקר הוסיף כי "בוקר והח"כים שהגישו את הצעת החוק נמצאים שם בשביל בן בסט ושלום".

גורם בליכוד העריך כי "לא מן הנמנע כי בוקר, כמו גם הח"כים האחרים, נרתמו להצעת החוק שקידם בן בסט גם לנוכח ההשפעה הפוליטית שיש לו בליכוד". בן בסט הגיע גם אתמול למשכן הכנסת, כנראה כדי לפקח מקרוב על העברת הצעת החוק.

יעקב פריצילום: תומר אפלבאום

ואכן, שרי הליכוד התגייסו ביום ראשון בוועדת השרים לחקיקה כדי להעביר את הצעת החוק: דנון, לוין, שר הקליטה זאב אלקין, שרת השוויון החברתי גילה גמליאל, שרת התרבות מירי רגב והשר אופיר אקוניס. שרת המשפטים, איילת שקד (הבית היהודי), נמנעה. כך, למרות עמדת הרשות השנייה ובג"ץ - אף שר לא הצביע נגד הצעת החוק.

"לאפשר גביית ריבית גבוהה מ-30%"

ואולם זו אינה החזית היחידה שבה נחשפת פעילותה האינטנסיבית של בוקר, שנבחרה לכנסת רק לפני שלושה חודשים. קידום האישור החוקי לתחנות הרדיו האזוריות שמשדרות בלא היתר מחוויר לעומת התבטאותה בשבוע שעבר בוועדת הכלכלה בדיון על השוק האפור.

ועדת הכלכלה, שבה חברה בוקר, דנה בהצעת חוק ממשלתית המטילה מגבלה אחידה על גובה הריבית במשק וקובעת סנקציות פליליות למי שיעניק אשראי בריבית גבוהה מהמותר. מרכז המחקר והמידע של הכנסת הגיש דו"ח בנושא, שבו ציין כי נכון לסוף מארס הריבית הממוצעת במערכת הבנקאות בעבור אשראי בנקאי קצוב היתה כ–3.3%; הריבית הממוצעת על האוברדראפט היתה 7.6%; והריבית המרבית המותרת לגבייה בשוק האפור היא 7.8%. לפי הדו"ח, הריבית בשוק ההלוואות הלא לגיטימי נעה, לפי הערכות, בין 31.2% ל–792%.

תזכיר החוק קובע כי מגבלת הריבית תיקבע על פי ריבית בנק ישראל, בתוספת 20%. מדובר בריבית יקרה מזו הקבועה בחוק כיום, אך לחוק אין משמעות מעשית בשטח, מכיוון שאינו כולל סנקציות, ובהתאם לכך - גם לא נאכף. מעבר לכך, החוק גם לא חל על מערכת הבנקאות המעמידה כ–94% מהאשראי למשקי הבית והעסקים הקטנים.

דוד בן בסטצילום: דור מלכה

בוקר הפתיעה את הנוכחים בדיון כשטענה כי "צריך לאפשר גביית ריבית גבוהה מ–30% כדי שהחברות האלה יוכלו להמשיך להתקיים. זה קהל לקוחות של חצי מיליון משקי בית ועסקים קטנים. אם הריבית תהיה נמוכה מאוד, פחות מ–30%, החברות בשוק האפור לא יתקיימו והבנקים ייהפכו למונופול". בעקבות הדברים, בכנסת החלו לתהות עם מי מהחברות נפגשה בוקר לפני שאמרה את הדברים האלה.

בוקר הוסיפה כי לנגד עיניה עומדת טובת האזרחים החלשים שנזרקים ממדרגות הבנקים וזקוקים לצינור חמצן פיננסי, ולכן יש לוודא ששוק ההלוואות החוץ־בנקאיות לא יקרוס. "חברות האשראי האלה לוקחות על עצמן סיכון עצום", קבעה בוקר, והוסיפה כי "אין להן דרך לבדוק את הלקוח, שפעמים רבות לא מצליח להחזיר את ההלוואה. לכן, יש לוודא שהרגולציה מאפשרת ריבית שתגלם את הסיכון. רגולציה דורסנית מדי תפגע קודם באזרחים חלשים, שיעמדו מול שוקת שבורה. לטענת חברות האשראי, הגבלת הריבית לסכום שאותו מציע בנק ישראל עשויה לגרום לקריסתן. דיון אחראי ולא פופוליסטי בנושא מחייב התייחסות לטענה זו".

לפני הדיון נפגשה בוקר עם נציגים של חברה לאשראי חוץ־בנקאי. גורמים במערכת הפוליטית אמרו השבוע שבוקר התנהגה כטירונית בסוגיית תחנות רדיו האזורית והשוק האפור. "באו אליה בעלי עניין שבעצם רתמו אותה לקדם את האינטרסים הכלכליים שלהם הן בהכשרת תחנות רדיו מפוצלות, והן בהעלאת הריבית המותרת בשוק האפור. ייתכן שהיא לא הבינה שמשתמשים בה. כשח"כ מתלהב מנושא שהוא לא מכיר על בוריו - אין פלא שהוא נופל".

גורם פוליטי אחר הסביר כי "העלאת הריבית לשוק האפור לאו דווקא היתה עוזרת למי שלא יכול לקבל אשראי מהבנק, כפי שטענה, אלא רק מכבידה את הריבית על אלה שנזקקים לשוק האפור, אבל היתה מגדילה את הרווחים של החברות האלה. השאלה אם היא באמת הבינה את זה".

"בודקים את הקשר שלי לשוק האפור"

יעקב מרגי, ש"סצילום: תומר אפלבאום

התבטאותה בעניין השוק האפור עוררה בסוף השבוע סערה ברשת החברתית וכן תגובות קשות. ההדימוי שנוצר לה הוא שלוביסטים ובעלי עניין יכולים לכאורה ל"סובב" אותה. ביום שני חשה בוקר לחצים כבדים בחזה בעת שהיתה בלשכתה בכנסת. צוות מרפאת הכנסת הוזעק לחדרה ועשה לה בדיקות. מאוחר יותר הגיע רופא הכנסת. למחרת ניהלה בוקר את ישיבתה של ועדת המשנה לכבאות מטעם ועדת הפנים.

למחרת הדיון כתבה בוקר ברשתות החברתיות: "ח"כים יקרים שלי, החל מאתמול בשעות אחר הצהריים אני מקבלת עשרות תגובות וטלפונים בעקבות הידיעה באתר TheMarker, שהוציאה דברי מהקשרם בוועדת הכלכלה. עקב אי־הבנה נפלה טעות באופן שבו פורשו דברי".

בוקר הדגישה כי "הדברים הגיעו למצב שתחקירנים מתוכניות האקטואליה השונות מתקשרים לקרובי ובודקים דרכם את הקשר שלי לשוק האפור. בדיחה עצובה. לא היה ולא נברא. אני אלמנת קצין משטרה בכיר, סולם הערכים שלי רחוק מעולם הפשע והשוק האפור. אין ולא היה לי שום קשר עם העולם הזה.

"כל מטרתי היתה לדאוג לאותם אנשים בקשיים כלכליים הנזרקים מהבנקים ויכולים לקחת הלוואה רק בחברות חוץ־בנקאיות הפועלות באופן חוקי לחלוטין. הוסבר לי כי החברות האלה יקרסו, ולכן הגבתי בנושא. דברי בוועדת הכלכלה היו מכוונים לגופים חוץ־בנקאיים הפועלים באופן חוקי בלבד", כתבה.

"במקום להעלות אותי ישר לגרדום", הוסיפה בוקר, "הייתי מצפה שיתקשרו כדי לקבל הבהרות לפני שחורצים את גורלי. ובנימה אישית יותר: אני מנסה להתרגל לכל המקללים והמעליבים, זה קשה לי מאוד. רצוי לזכור שלפני הפוליטיקה אני קודם כל אשה ואמא".

משבחת את
 שרה נתניהו

בוקר, 44, אלמנה ואם לשתי בנות, היא בעלת תואר ראשון במדעי החברה והרוח בבית ברל ובאוניברסיטה הפתוחה. במקצועה היא יועצת תקשורת, עיתונאית ויועצת להעצמת נשים, ועבדה בעבר במשך 20 שנה בערוץ 1, ב"מעריב" ובכלי תקשורת נוספים. בוקר היא אלמנתו של תנ"צ ליאור בוקר, קצין אגף המבצעים של המחוז הצפוני במשטרת ישראל, שנהרג באסון השריפה בכרמל ב–2010. בשנים שלאחר האסון היא הובילה את מאבק המשפחות לחקירת האסון ולתיקון הליקויים והמחדלים שהתגלו בעקבותיו ושימשה יו"ר קרן ליאור בוקר לתמיכה במערך הכבאות וההצלה.

בבחירות הפנימיות בליכוד החליטה בוקר להתמודד שמונה ימים בלבד לפני יום הפריימריס שנערכו בסוף 2014, ותפסה את המקום ה–25 ברשימת המפלגה, ששוריין לאשה.

בראיונות לתקשורת אמרה אז בוקר, שלא גייסה תרומות, כי נבחרה "בלי דילים, בלי תורמים ובאפס תקציב". בכירים בליכוד אומרים כי בעת הפריימריס התחזית היתה שהליכוד יזכה ב–18–20 מנדטים, ולכן כמה נשים מרכזיות במפלגה לא התמודדו, כי העריכו שגם אם ימוקמו ברשימה לכנסת - יישארו לבסוף בחוץ.

כיום מכהנת בוקר כחברה קבועה בשלוש ועדות חשובות בכנסת: ועדת הכספים, ועדת הכלכלה וועדת הפנים. כמו כן, היא מכהנת כיו"ר ועדת המשנה לכבאות והצלה מטעם ועדת הפנים, יו"ר השדולה לקידום רשות הכבאות הארצית ויו"ר השדולה לאיחוד שירותי החירום והפעלה משותפת של שירותי ההצלה.

מאז כינון הכנסת הנוכחית הגישה בוקר 22 הצעות חוק והצטרפה לשלוש הצעות חוק. בין ההצעות - חוק לביטול חוק הסופרים, איחוד קווי החירום הטלפוניים, דמי אבטלה לעצמאים, הוספת סייעת לגני הילדים, הגבלת מספר התלמידים בכיתה, מחיר קבוע לכרטיס לפעילות ספורט מאורגנת. לפי הצעה זו, בתחילת עונת המשחקים ייקבע מחיר קבוע במטרה למנוע הטעיה של צרכנים.

בוקר גם מקורבת לאשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, שאותה הכירה לאחר השריפה בכרמל, כשהגיעה לבקרה וליוותה את משפחות ההרוגים. בוקר ביקשה מנתניהו להיפגש עם ראש הממשלה, וכמה ימים לאחר מכן נערכה ביניהם פגישה. בראיונות לתקשורת היא שיבחה את אשת ראש הממשלה ואמרה כי כואב לה על מה שעושים לה בתקשורת, וכי התקשורת עברה את גבול הטעם הטוב והיא רוצה לחזק את שרה נתניהו כפי שהיא חיזקה אותה לאחר האסון.

ב–7 בפברואר 2015, כחודש לפני הבחירות לכנסת, אף נחלצה בוקר בעמוד הפייסבוק שלה כדי להגן על שרה נתניהו בפרשת מיחזור הבקבוקים, וכתבה: "מתי תיפסק הרדיפה הנוראה הזאת אחר אשת ראש הממשלה? שרה נתניהו, אני רוצה לחזק אותך כפי שאת חיזקת אותי. מצאתי בך אשה רגישה, חמה, מלאת חמלה, אוהבת אדם, ולא רק כלפי, אלא גם כלפי משפחות שכולות רבות נוספות. תמכת בנו, חיבקת אותנו, ליווית, עודדת, סייעת בכל מה שיכולת".

כמה שבועות לאחר מכן, לאחר שמוקמה ברשימת הליכוד לכנסת, אירגנה בוקר, שמונתה על ידי ראש הממשלה כיו"ר מטה הנשים בליכוד, אירוע בהשתתפות 1,200 נשים במעמד נתניהו ורעייתו. באותה עת שלחו נשות הליכוד מכתב אל שרה נתניהו, שבו כתבו: "את נמצאת בחזית ההגנה למען מדינת ישראל, ובאופן נחוש לצדו של ראש הממשלה. אנו מוקיעות בשאט נפש כל ניסיון לפגוע בראש הממשלה דרכך. ערב ציון יום האשה הבינלאומי אנו מבקשות להודות לך, לברך אותך, לחזק אותך, שתמשיכי בפעילותך הברוכה".

כמו כן, לפני שבועיים השתתפו שרה נתניהו ובוקר בטקס חנוכת מרכז הדרכה בנהריה על שם אדר ברסנו, לוחם צה"ל שנהרג במבצע צוק איתן.

בוקר: "ניסיון לייחס לי קשר לגורמים לא לגיטימיים - הכפשה"

"עד לאן יכול להגיע הרוע האנושי? אני אלמנת קצין משטרה בכיר, פועלת יחד עם רשויות אכיפת החוק וכל ניסיון לרמוז או לייחס לי קשר לגורמים לא לגיטימיים הוא הכפשה חסרת אחריות ומכוערת", אומרת בתגובה ח"כ נאוה בוקר. "לא האמנתי עד לאן טוקבקיסטים שלא מכירים אותי ולא קראו את פרוטוקול הוועדה יכולים להגיע. הבנות שלי, שעברו טראומה קשה בעקבות האסון, לא צריכות לקרוא ש'הבוקר הלא נכון נשרף בכרמל', ועוד כהנה וכהנה איחולי מוות לאמא שלהן".

בוקר מוסיפה: "חוויתי בחיי חמישה אובדנים (אמא בגיל צעיר, אבא, אחות, אחיין ובעל). אני חיה עם הכאב יומיום ומתוך השברונות האלה צמחתי. אני לא מאחלת לשונאים שלי לעבור את מה שעברתי בחיי ועוד לחוות את מה שחוויתי בימים האחרונים בהכפשות ברשתות המלוות בהערות בוטות למוות. עם זה היה קשה לי מאוד להתמודד ופשוט נשברתי. המטרה שלי היתה לעשות טוב לאנשים ולסייע לאלה שקשה להם ובסופו של דבר דברי הובנו בדיוק ההיפך.

"מאז אסון השריפה בכרמל שבו נספה בעלי עסקתי בעשייה ציבורית בהתנדבות, ניהלתי מאבק ציבורי לשיקום מערך הכבאות וההצלה והקמתי את קרן ליאור בוקר לתמיכה במערך הכבאות וההצלה הפועלת למניעת אסונות בעתיד ונאבקת לקידום הנושא. ועדת המשנה בראשותי לכבאות והצלה תקדם את הנושאים האלה ותסייע לגופי ההצלה במדינה.

לגבי הצעת החוק שתאפשר גביית ריבית גבוהה מ-30% נמסר: "כפי שהוצג בוועדת הכלכלה, חברות האשראי החוץ־בנקאי לוקחות על עצמן סיכון עצום, אין להן דרך לבדוק את הלקוח, שפעמים רבות לא מצליח להחזיר את ההלוואה. בשל כך יש לוודא שהרגולציה מאוזנת ומאפשרת ריבית שתגלם את הסיכון.

"רגולציה דורסנית תחסל את שוק האשראי החוקי, הלגיטימי והמפוקח שעליו דנו בוועדת הכלכלה, ותדחוף אנשים תמימים אל זרועות השוק השחור. הביקורת מצד החברתיים היא ביקורת פופוליסטית שמתעלמת ממגוון המידע שהוצג בוועדה על ידי גורמים שונים, כולל בנק ישראל. הטענה כאילו עמדתה של בוקר מייצגת שוק אפור מופרכת מיסודה".

בעניין חוק התדרים נמסר: "על חוק התקשורת חתומים 11 יוזמים כמעט מכל סיעות הבית, קואליציה, אופוזיציה, ימין ושמאל. מטרתו היא לעגן בחוק קבלת תדר נוסף והזדמנות שוויונית לכל אחד המעוניין לקבל תדר נוסף. הכתבות ייחסו לי קשרים לדוד בן בסט, שהכרתי בפעם הראשונה לפני חודש, וכן מניעים נסתרים בקידום הצעת החוק. מדוע לא שואלים את עשרת החברים הנוספים מסיעות העבודה, יש עתיד, כולנו והרשימה המשותפת, שחתומים יחד אתי על הצעת החוק? למרות ההכפשות אמשיך לשרת את הציבור נאמנה ולייצג עמדות מורכבות אחראיות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"