המספרים נחשפים: כמה יקבל נגד שפורש בגיל 55 - וכמה קצין שפרש בגיל 47?

על פי מודל הפרישה החדש שקבעה ועדת לוקר, קצינים לוחמים יוכלו לפרוש החל מגיל 42, עם פנסיית גישור. קצינים שאינם לוחמים יוכלו לפרוש החל מגיל 42 עם מענק פרישה במקום פנסיה

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker Online

על פי מודל הפרישה החדש שקבעה ועדת לוקר, קצינים לוחמים יוכלו לפרוש החל מגיל 42, עם פנסיית גישור. קצינים שאינם לוחמים יוכלו לפרוש החל מגיל 42 עם מענק פרישה במקום פנסיה.

אלה כל עקרונות מודל הפרישה שקבעה ועדת לוקר: לוחמים יפרשו בגיל 42 ויהיו זכאים לתנאים הנהוגים כיום; לוחם שלא קודם לדרגת סא"ל עד גיל 36, ישוחרר ויזכה בפיצויים מוגדלים; משרתים לא-קרביים יוכלו לפרוש החל מגיל 42 ויקבלו מענק; המענק ייקבע על פי הוותק וסוג השירות; יינתן פיצוי לנגדים, שמתקשים בדרך כלל למצוא עבודה אזרחית.

להלן כמה דוגמאות למענקים שיקבלו הפורשים: נגד שמשתחרר בגיל 55 יקבל מענק של כ-2 מיליון שקל. קצין שמשתחרר בגיל 47 בדרגת אל"מ יקבל מענק של 1.5 מיליון שקל. קצין מטה שמשתחרר בגיל 42 יקבל מענק פרישה של 900-800 אלף שקל.

בנוסף, כולל דו"ח לוקר המלצה לקצץ את השכר בצה"ל ב-14%. הוועדה ממליצה כי ההוצאה הכוללת על שכר במערכת הביטחון תהיה 86% מעלות השכר כיום וכי ההפחתה תושלם עד סוף 2017. הוועדה ממליצה לערוך שינוי יסודי במבנה השכר שיביא לידי ביטוי העדפה של לוחמים על פני אנשי מקצועות אחרים וכי תונהג גמישות בתגמול בעלי מקצועות אחרים על פי צורכי הצבא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"