נתניהו יזומן לוועדה לביקורת המדינה בעניין דו"ח המבקר על הוצאות מעונות ראש הממשלה

הוועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ קארין אלהרר תזמן את נתניהו בעקבות דו"ח המבקר: "לציבור יש זכאות לקבל תשובות"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) תזמן את ראש הממשלה, בנימין נתניהו לדיון בוועדה לביקורת המדינה בעניין דו"ח המבקר על הוצאות מעונות ראש הממשלה.

ח"כ אלהרר אמרה כי "מהדו"ח עולים כשלים רבים הנוגעים לכספי הציבור. הוועדה תבחן האם נעשה שימוש לא תקין בכספים הללו. ראוי שהציבור ידע האם נושאי משרה פוגעים בטוהר המידות ועושים שימוש לא תקין בכספו".

בנימין ושרה נתניהו בפתח מעון ראש הממשלהצילום: רויטרס

אלהרר הוסיפה ואמרה: "הוועדה לביקורת המדינה לא נועדה להיות חותמת גומי, אלא גורם מרתיע ומעצב נורמות של התנהגות שלטונית ראויה. אני מתכוונת לפעול כמקובל ולנסות לתאם את הדיון עם לשכת רה"מ ולעבוד עמם בשיתוף פעולה. הדיון יתקיים עוד במושב הקרוב. לציבור יש זכות לקבל תשובות."

דו"ח המבקר בעניין מעונות ראש הממשלה שפורסם לפני שלושה חודשים מציג מספר ליקויים והוצאות לא תקינות של מעונות ראש הממשלה בנושאים הנוגעים להוצאות מזון, ניקיון, גינון, ותחזוקה. מהדו"ח עולה כי לא נעשה הליך סדור של ניתוח צרכים וקביעת אומדנים של ההוצאות הנדרשות מהמעון.

כמו כן, מצא הדו"ח כי משפחת רה"מ הזמינה ארוחות פרטיות לרה"מ ומשפחתו במקביל להעסקת מבשלת במעון, דבר שכרוך בעלויות תקציביות גבוהות. בנוסף, מצביע הדו"ח על הוצאות ניקיון מוגזמות במעון הפרטי של רה"מ, על אף שמשפחתו מבלה את מרבית הזמן במעונם הרשמי בירושלים. בנוסף, מתריע המבקר כי משרד רה"מ מממן תחום ביגוד והוצאות להופעה ייצוגית שהינו תחום אחד, משני מקורות תקציב נפרדים- גם דמי ייצוג וגם דמי תפעול של משרד רה"מ, דבר שמוביל להגדלת תקציב דמי הייצוג שלא על ידי ועדת כספים.

המבקר מוסיף ואומר שבכך, מוביל משרד רה"מ לשינוי סעיף תקציבי על סמך פרשנות משפטית. יתרה מזאת, מתייחס הדו"ח להתנהלות לא תקינה עם קבלן החשמל, תשלומים על הוצאות ראש הממשלה ומשפחתו מכיסם הפרטי של עובדי משרד רוה"מ וכשלים שונים בשקיפות הוצאות מעונות ראש הממשלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"