תנועת אומ"ץ ליועהמ"ש: הנחה את השר חיים כץ שלא להתערב בענייני התעשייה האווירית

במכתב צוין כי מקורבים לוועד אמרו כי כץ הופיע לישיבה שעסקה בבחירת מחליפו לאחר שפעל מאחורי הקלעים לקידום מועמד מטעמ

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורה קורן
אורה קורן

תנועת אומ"ץ שיגרה השבוע מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, עורך דין יהודה ויינשטיין בו ביקשה ממנו להנחות את שר הרווחה, חיים כץ, באשר להתנהלותו בבחירות ליו"ר ועד עובדי התעשיה האוירית.

כץ כיהן כיו"ר ועד העובדים, ועם מינויו לשר הרווחה הודיע על פרישתו מעיסוקיו בתע"א. עם זאת, הוא ממשיך להתערב באופן פעיל בתהליך בחירת יורשו, ואף הודיע, כי יסייע למנוע את הפרטת תע"א בתפקידו כשר הרווחה.

חיים כ"ץ

במכתב לויינשטיין צוין כי "בכתבה שפורסמה ב-TheMarker בתאריך 21 במאי נכתב כי שר הרווחה חיים כץ השתתף בישיבת ועד העובדים בתעשייה האווירית ועל פי חלק מהמקורבים לדיון אף ניהל אותה. וזאת למרות שבתור שר בממשלה היה אמור להתנתק לחלוטין מתע"א".

עוד נכתב, כי מקורבים לוועד אמרו כי כץ הופיע לישיבה שעסקה בבחירת מחליפו לאחר שפעל מאחורי הקלעים לקידום מועמד מטעמו. על פי דיווח ממשתף בישיבה, כץ הבטיח לעובדים, כי אם ירצו לטרפד את הפרטת התעשייה האווירית המתוכננת, יסייע לעובדים בתפקידו כשר בממשלה. בהמשך הציע כץ ועדת הבחירות שתבחר את יורשו תהיה ועדת הבחירות הקודמת שבחרה בו.

"תנועת אומ"ץ רואה בחומרה את השתתפותו של השר חיים כץ בישיבת ועד העובדים של התעשייה האווירית למרות שהחוק מחייב את התנתקותו המוחלטת ,ומבקשת את הנחיותיך לשר לגבי קשריו עם התעשייה האווירית", נכתב בפנייה לויינשטיין.

מקורבים לחברה אמרו היום בנוסף כי כפי ששר האוצר הודיע כי יימנע מעיסוק בנושאי הגז בשל קרבתו לקובי מימון הפעיל בתחום האנרגיה, כך כץ חייב להימנע מכל עיסוק בתעשיה האוירית, בשל קרבתו אליה, לאחר שכיהן כ-16 שנים כיו"ר ועד עובדיה. יתר על כן, עליו להימנע מעיסוק בבחירות ליורשו, בין השאר גם כיוון שבנו הוא בכיר בועד העובדים של תע"א.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב