לוביסטים שנחקרו בפרשת ישראל ביתנו חוזרים לפעילות

עדיין לא הוחזר ההיתר ללוביסט סטיבן לוי ממשרד אימפקט, שנחקר ונעצר גם הוא בפרשה

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

הכנסת חידשה את ההיתר של הלוביסט אלי זרחין לפעול במשכן, כחצי שנה לאחר שנחקר ונעצר בפרשת ישראל ביתנו.

עוד החליטה הכנסת לחדש את ההיתר ללוביסטית אורית לרנר, מבעלי משרד הלובינג אימפקט, המייצג את עמותת איילים. יו"ר איילים, מתן דהן, נעצר ושוחרר, ונחקר בחשד למתן שוחד לכאורה בפרשת ישראל ביתנו. לרנר פנתה ביוזמתה לכנסת וביקשה להשעות את היתר הכניסה שלה, לאחר שנחקרה באזהרה בפרשה.

אלי זרחיןצילום: מוטי מילרוד

לעומתם, עדיין לא הוחזר ההיתר ללוביסט סטיבן לוי ממשרד אימפקט, שנחקר ונעצר גם הוא בפרשה. לוי פנה לכנסת באמצעות עורכת דין בבקשה להחזיר לו את ההיתר.

גם היתר הכניסה של הלוביסטית לאה מגן ממשרד סגולה לישראל לא הוחזר. הלוביסט ישראל יהושע, מבעלי סגולה לישראל, נעצר ושוחרר בפרשה. בכנסת ביקשו ממגן לקבל את רשימת הלקוחות העדכנית של המשרד, מגן הפנתה אותם לבעלי המשרד, ומאחר שלא התקבלה רשימה מעודכנת — לא חודש ההיתר שלה.

שבי גטניו מהעמותה לדמוקרטיה מתקדמת פנה בימים האחרונים ליו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, בדרישה לקבלת הסברים להחזרת ההיתר לזרחין.

מהכנסת נמסר כי "ההיתר של זרחין הושעה זמנית בעקבות חקירתו באזהרה. באחרונה נמסר לכנסת על ידי המשטרה כי אין קשר בין חקירתו לבין פעולותיו כשתדלן בכנסת, ולכן חודש ההיתר שלו, לאחר שהמציא אישור עדכני מהגורם שעבורו הוא משמש שדלן בכנסת".

בעניין לוי הסבירו בכנסת כי "לאחר שתיבחר ועדת ההיתרים, שבה חברים יו"ר הכנסת ושניים מסגניו, ייערך לו שימוע ותתקבל החלטה בעניינו". אשר ללרנר אמרו בכנסת כי "לאחר התייעצות עם הפרקליטים המלווים את החקירה, הוחלט כי אין מניעה שתפעל כשדלנית בכנסת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב