איגוד הבנקים חושש מרפורמות ומחאות? שכר את היח"צן לשעבר של סטנלי פישר ובנק ישראל

האיגוד שכר את שירותיו של זמיר דחב"ש - כיום דחב"ש הוא איש יחסי הציבור של בנק הפועלים ושל המנכ"ל, ציון קינן

שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר

האם איגוד הבנקים נערך למאבק בשר האוצר המיועד, משה כחלון, וברפורמות שהוא מתכנן למערכת הבנקאות? האיגוד שכר את שירותיו של זמיר דחב"ש, לשעבר איש יחסי הציבור של סטנלי פישר בעת כהונתו כנגיד בנק ישראל, ושל הפיקוח על הבנקים. כיום דחב"ש הוא איש יחסי הציבור של בנק הפועלים ושל המנכ"ל, ציון קינן.

איגוד הבנקים הוא עמותה הניזונה מכספי ציבור, כלומר ממומן בידי הבנקים, שהם חברות ציבוריות. באיגוד סירבו לאשר או להכחיש את ההתקשרות עם דחב"ש, או למסור מה מטרתה. דחב"ש סירב להגיב לידיעה.

ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים

דחב"ש יצטרף לצוות יחסי הציבור והלובינג של האיגוד, הכולל את חברת פוליסי של בוריס קרסני, המקבל גם חצי מיליון שקל בשנה תמורת שירותיו לבנק הפועלים. גם אודי נחשון ממשרד יחסי הציבור ליית נחשון תקשורת משמש איש יחסי הציבור של האיגוד, וגם הוא עובד עם פועלים שוקי הון, חברה בת של בנק הפועלים. האיגוד גם מעסיק מנהל קשרי חוץ ואחראי על התקשורת. מנכ"ל איגוד הבנקים הוא משה פרל, לשעבר העורך של מוסף "עסקים" של "מעריב". עלות שכרו השנתית בתפקיד היא כ–1.8 מיליון שקל.

דחב"ש, שהיה מהאנשים המקורבים ביותר לנגיד פישר, סיים את עבודתו בבנק ישראל בעקבות הביקורת על ניגוד עניינים שנבע מכך שהיה גם איש יחסי הציבור של בנקים מפוקחים. בתפקידו כיח"צן של בנק ישראל היה דחב"ש מעורב במאבקו של פישר בבעלת השליטה בבנק הפועלים, שרי אריסון, ביו"ר הבנק דאז דני דנקנר ובקינן, אז מנהל החטיבה העסקית בבנק. כיום, כאמור, דחב"ש עובד עם הפועלים ועם קינן, שמאז מונה למנכ"ל.

זמיר דחב"שצילום: יוסי זליגר

את הדו”חות הכספיים השנתיים של האיגוד עורכת כבר יותר מ–35 שנה פירמת רואי החשבון סומך חייקין. למעשה, באיגוד לא זוכרים מתי התחילה ההתקשרות עם הפירמה, בראשותו של גד סומך, שעובדת עם ארבעה מתוך חמשת הבנקים הגדולים בישראל. בסעיף הביקורת בדו"ח האיגוד מצוינות הוצאות בסך 130 אלף שקל - ככל הנראה שכר הטרחה של סומך חייקין.

מאבק באינטרסים של הציבור בעבור טייקונים ומונופולים אינו זר לדחב"ש. בין השאר הוא ייצג את צים שבשליטת משפחת עופר, שהשלימה הסדר חוב שכלל תספורת לבעלי האג"ח; את דלק אנרגיה של יצחק תשובה, במאבקה נגד המדינה בעניין תמלוגי הגז; ואת זהבית כהן ותנובה, שניהלו מאבק נגד הורדת מחירי הקוטג' בימי מחאת הקוטג'. את אילן בן דב ייצג דחב"ש בכמה מהסדרי החוב שלו, שבהם מחק לציבור בעלי האג"ח מאות מיליוני שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר