הצעת חוק של ח"כ עמיר פרץ: תיאסר הסבת דירות שכורות למשרדים

לפי ההצעה, לא יוכלו עורכי דין, אדריכלים, רואי חשבון וקלינקות של רופאים לפעול בדירות שכורות

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

ח״כ עמיר פרץ (המחנה הציוני) הניח על שלחן הכנסת הצעת חוק שתאסור על שימוש חורג בדירה שייעודה המקורי היה למגורים. המשמעות: ייאסר על משרדים שונים ובהם עורכי דין, אדריכלים, רואי חשבון וקלינקות של רופאים לפעול בדירות מגורים שכורות.

פרץ הניח הצעה זו במסגרת תוכנית כוללת להפחתת יוקר הדיור. להערכתו, מדובר בלמעלה מ-60 אלף דירות ברחבי הארץ לרבות באיזורי ביקוש. הצעת החוק קובעת כי בתוך שנתיים מיום כניסת החוק לתוקף שימוש חורג כזה ייחשב לעבירה הנושאת ענישה מחמירה.

לפי הצעת החוק, "אדם אשר ימצא עושה שימוש בנכס שייעודו דירת מגורים למטרה אחרת, ולאחר שקיבל אזהרה כי עליו להשתמש בנכס למטרת מגורים בלבד יוטל עליו קנס של עד 70 אלף שקל וכן אובדן רישיון העסק שאותו הוא מפעיל". משרד השיכון יפעיל לשם כך יחידה מיוחדת אשר תהיה אמונה על אכיפת החוק ותחל להטיל קנסות.

עמיר פרץצילום: מרק ישראל סלם

בהצעה ישנם חריגים המתירים לאדם המקיים פעילות משרדית או אחרת בביתו או בדירה הצמודה לביתו יוכל להמשיך ולקיים פעילות זו. כך למשל, מי שזכאים לבקשה לפטור מכך הוא מי שהדירה היא בבעלות של בעל העסק או בבעלות אדם שהינו מקרבה ראשונה לבעל העסק. במקרה כזה הדירה צריכה להיות רשומה על שמו בטאבו. כמו כן מי שיקבל פטור הוא מי ששטח העסק נמצא בתוך ביתו או בצמוד אליו (באותו שטח קרקע).

פרץ הסביר כי "הגורם המרכזי למחירי הדיור הגבוהים בישראל הינו העדר ההיצע אל מול הביקוש ההולך וגובר לדירות למגורים, אחת הסיבות לכך הוא מספר רב של דירות שייעודם המקורי הינו דירת מגורים ובפועל משמשים כמקום מושבם הקבוע של עסקים קטנים ובינוניים. מטרת הצעת החוק הינה למגר תופעה זו שכמובן אינה מאפשרת לזוגות צעירים להתחרות בצורה הוגנת על האפשרות להשתכן בדירה מול בעל עסק שלו בד"כ יש אמצעים רבים יותר.קידום הצעה זו תהווה צעד חשוב בדרך לפינוי הדירות והשבתם לייעודם המקורי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"