קיבוץ בארי לביהמ"ש: סגרו את מנחת חברת כים ניר באופן מיידי

טענת הקיבוץ היא שחברת כים ניר מפעילה בסמוך לשטחי הקיבוץ מנחת מטוסי ריסוס ללא רשיון המהווה סכנה לתושביו ■ המועצה אזורית אשכול: המנחת לא צריך רישיון עסק

זוהר בלומנקרנץ, פרשנות
זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוהר בלומנקרנץ, פרשנות
זוהר בלומנקרנץ

קיבוץ בארי מדרום הארץ דורש לסגור את מנחת המטוסים הפועל בתחומו ללא רישיון עסק. הקיבוץ הגיש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע עתירה מנהלית נגד המועצה האזורית אשכול, ראש המועצה (המשמש גם כראש רשות העסקים) ונגד חברת כים ניר. העתירה הוגשה על רקע החלטת המועצה האזורית אשכול, לדחות את בקשת הקיבוץ לפעול לסגירת מנחת מטוסי הריסוס של כים ניר הפועל בתחום הקיבוץ. זאת לאחר שבית המשפט כבר הורה לסגור את פעילותו ביוני הקרוב.

באמצעות עו"ד לירון רז, ממשרד עו"ד חגי שבתאי שפירא, טוען הקיבוץ, השוכן בתחום המוניציפאלי של המועצה האזורית אשכול, כי "חברת כים ניר מקיימת מזה שנים רבות פעילות עסקית של מנחת מטוסי ריסוס בסמוך לקיבוץ ובשטח הקיבוץ, ללא רשיון עסק כנדרש וללא רשות הקיבוץ".

לטענת קיבוץ בארי, "פעילות המנחת כוללת שימוש בחומרים מסוכנים, וזאת מבלי שמתבצע הפיקוח הסביבתי ההכרחי, וכי המבנים משמשים את פעילות המנחת פולשים לקרקעותיו של הקיבוץ ללא רשותו וללא קבלת היתר בניה".

בעתירתו מציין הקיבוץ, כי לפני כמה שנים הורשעה כים ניר, על פי הודאתה, בעבירות תכנון ובניה שיוחסו לה, ואף ניתנו ביחס לפעילות המנחת צווי הפסקת שימוש והריסה. אולם, מועדי ביצוע הצווים נדחו ליום 11.6.15.

מטוס ריסוס בנגב

פניות הקיבוץ למועצה לנקיטת צעדי האכיפה נגד המנחת, נענו בשלילה ובנימוק כי לגישתה של המועצה, כלל לא נדרש רישיון עסק לפעילות המנחת. בעתירה שהגיש, דוחה הקיבוץ את תשובת המועצה ומציין, כי פעילות המנחת חייבת בקבלת רישיון עסק. רשיון העסק הכרחי מפני שנדרש אישור המשרד להגנת הסביבה כגורם מאשר ומפקח לפי חוק רישוי עסקים, וכי חובתו של ראש רשות רישוי עסקים לאכוף את החוק כנגד פעילות המנחת.

לפיכך מבקש הקיבוץ מבית המשפט להורות למועצה לנקוט בפעולות אכיפה כנגד פעילותו של המנחת וכן לפעול להגשת כתבי אישום כנגד מפרי החוק ולהוציא צווי סגירה למקום.

עו"ד לירון רז מציינת, כי מי שהיה ראש המועצה וראש רישוי העסקים בתקופה הנוכחית ועד לאחרונה הוא ח"כ, חיים ילין, מיש עתיד, שאף היה עד לאחרונה חבר קיבוץ בארי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה