צפו |

ישראלים משתוללים בטיסה לדייל: "תמכור לה שוקולד, יא זבל, מה היא ערבייה?"

אורי סירקיס מנכ"ל ישראייר בראיון לגלי צה"ל: "תופעת האלימות בטיסה הולכת ומחמירה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ויכוח בין נוסעת שביקשה לרכוש שוקולד פטור ממכס במהלך טיסת ישראייר לוורנה לבין דייל, התפתח בסוף השבוע לתגרה קולנית שהביאה כמעט לאלימות גופנית. בני משפחתה של הנוסעת קיללו את הדייל ואיימו להכותו.

עם הגעת הקבוצה לבולגריה, עוכבו חבריה שהיו מעורבים באירוע לתשאול על ידי כוחות הביטחון במקום ושוחררו לדרכם. קבוצת הנוסעים צפויה לחזור הלילה ארצה. בחברת התעופה שקלו שלא להעלות את הנוסעים הספציפיים לטיסה, אך כיוון שבידם כרטיסי טיסה ואין עילה משפטית למנוע זאת אפשר שיינקטו נגדם צעדים בהמשך. קצין הביטחון שהיה על הטיסה לא התערב ולא השתלט או אזק את המתפרעים כיוון שלא היה מדובר באירוע ביטחוני.

קבוצת הנוסעים משכה את תשומת לב אנשי חברת התעופה עוד בטרמינל בנתב"ג כאשר היא התנהגה בצורה קולנית. התקרית החמורה במהלך הטיסה החלה לאחר שאחד הדיילים החל לעבור עם עגלת הדיוטי פרי בין הנוסעים. הוא היה עסוק עם נוסע אחר כאשר החל הוויכוח עם נוסעת אחרת לגבי חפיסת שוקולד פטורה ממכס. למהומה הצטרפה אחותה של הנוסעת ולאחר מכן נוסע נוסף.

"אתה עובד שלי, שילמתי על הטיסה, ואני רוצה שוקולד!", אמרה האישה לדייל. אחותה הטיחה בו: "היא שילמה על כרטיס טיסה, תמכור לה את השוקולד, יא חתיכת זבל". כשאיים הדייל להוריד אותם מהטיסה, אמר לו בעלה של הנוסעת: "אני שם זין עליך ועל ורנה".

מחברת ישראייר נמסר: "אנו מברכים על כך שהנושא עלה לתודעה הציבורית. תופעת האלימות של נוסעים כלפי צוות הטיסה הולכת ומתגברת ואף מצוינת בדו"ח של יאט"א. תפקידנו לעשות הכל כדי למגר התעופה בראש ובראשונה בהיבט הבטיחותי כלפי הנוסעים והציוד בטיסה. הסרטון שעלה לרשת צולם על ידי אחד הנוסעים ששיתף את כולנו בחויות שיש לעקרן מהשורש. ישראייר עושה ותעשה הכל כדי להבטיח רמת ביטחון ובטיחות גבוהה ומחמירה, ופועלת על פי הנהלים המוגדרים במקרים שכאלו".

בתוך כך מתברר כי התנהגותם של נוסעי חברת ישראייר עלולה לעלות להם בשנה עד חמש שנות מאסר, במקרה של הרשעה. לדברי עורכי הדין רון גנט וגדי אלבז, המתמחים בדיני תעופה במשרד מ.פירון ושות', חוק הטייס קובע כי כל אדם בכלי טיס חייב לציית להוראת הקברניט או איש צוות מטעמו, שניתנה לשם הבטחת בטיחות כלי הטיס, נוסעיו, אנשי הצוות או המטען שבו וביטחונם.

באשר לאפשרות לפעול משפטית נגד הנוסעים המתפרעים אמרו עורכי הדין, המשמשים יועצים משפטיים לאיגוד הטייסים ובעבר אף למינהל התעופה האזרחי: "בחוק הטיס נקבע כי אי עמידה בחובת התנהגות נאותה ואי הציות לקברניט הטיסה, עשוי להוביל לשנת מאסר ובמקרה בו יקבע כי אותו אדם התנהג באופן העלול לסכן את ביטחונו של כלי הטיס – העונש יכול להגיע גם עד חמש שנות מאסר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מסך נתונים בבורסת וול סטריט מציג מרוץ עליות, בשבוע שעבר

רווחי החברות צומחים? מתברר שיש גורם שמנפח אותם

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי