רביב דרוקר חושף: המסמכים על "ההתנהלות הקטנונית והמעצבנת" של הזוג נתניהו

דרוקר: "חובות, חובות ועוד פעם חובות. לא משלמים, בעלי מקצוע כועסים. גם הסיפור של עובדים שמשלמים על הוצאותיו של נתניהו וצריכים לבקש לאחר מכן החזר אינו חדש"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker Online

העיתונאי רביב דרוקר מערוץ 10 מפרסם היום (א') מסמכים מפורטים על התנהלותם של בני הזוג נתניהו. "אני מראש מתוודה – המסמכים הללו שוכבים אצלי שנים", כתב דרוקר. "לא פירסמתי אותם בזמן אמת, כי חשבתי שיש דברים יותר משמעותיים ששווים תחקיר והתעמקות. אני לא מזלזל בהתנהלות המעצבנת והקטנונית של הזוג נתניהו, אבל כשמתחילים להתקשקש איתם על בקבוקים ועוזרת שהפכה למבשלת, אז מחמיצים את התמונה הגדולה.

"אני גם שייך לאלו שחושבים שמה שהתפרסם עד עכשיו לא שווה חקירה פלילית. ברור שאפשר למצוא עבירות בספר החוקים למה שקרה עם החשמלאי או לסיפור רהיטי הגן, אבל יש גם שכל ישר מאחורי החלטה אם לפתוח בחקירה פלילית ואלו לא סוג הפרשיות שראויות לחקירה פלילית, בטח לא נגד ראש ממשלה מכהן. הן בוודאי ראויות למשפט הציבור ולבחינה ציבורית.

לדברי דרוקר, "לשכת נתניהו ובית נתניהו תמיד התנהלו ככה. מה זה ככה? קודם כל, הלשכה מטפלת תמיד בעניינים הפרטיים של בני הזוג ובבתיהם השונים, לא משנה מה המשרה שמאייש נתניהו באותה עת. שנית, חובות, חובות ועוד פעם חובות. לא משלמים, בעלי מקצוע כועסים. גם הסיפור של עובדים שמשלמים על הוצאותיו של נתניהו וצריכים לבקש לאחר מכן החזר, אינו חדש. ממש לא".

המסמך הראשון - טיפול בתחזוקת הבית בירושלים

בנימין ושרה נתניהו בפתח מעון ראש הממשלהצילום: רויטרס

"מדובר בקטע ממסמך", כותב דרוקר, "שבו אחד מאנשי הלשכה מרכז את כל התיקונים שצריך לעשות בבית הזוג בירושלים ב-2006 (נתניהו אז באופוזיציה) וכותב מה סטטוס הטיפול. זה נעשה אחת לכמה שבועות ומתעדכן כל הזמן.

"בקטע שהעתקתי לכאן 'עופר (הקבלן) טען שאין בכוונתו להגיע אלא אם כן תשולם לו היתרה'. חייבים לו כסף, מסתבר. חייבים גם כסף למכבסה, אבל הם איבדו לגברת 'חולצת משי יקרה' אז צריך להתקזז. בסעיף החשמל נאמר שהם שלחו חשבונות חשמל ללשכה מאז 1999. האם יכול להיות שהם חייבים כסף כבר 7 שנים?".

מסמך ראשון: טיפול מתגלגל בתחזוקה הבית בירושלים

מטלות לבית בירושלים + שונות: 18.01.2006

עופר הקבלן -

א. תיקוני רובה

ב. אריחים בחדר כביסה

ג. תיקון בדבק שיש חורים במרפסת.

ד. כיסוי של פאנלים מפלסטיק.

ה. רטיבות.במרפסת.

לאחר ביקורו של בועז ביטמן ב-8 בדצמבר ושל דני כהן נקבע כי בועז יקבע מועד בתאום עם עופר לביצוע העבודות לאחר שיחת טלפון עם הנ"ל מתברר שעד שלא תשולם לו היתרה אין בכוונתו להגיע לביצוע העבודות גם בשיחה עימי עופר טען שאין בכוונתו להגיע אלא אם כן תשולם לו היתרה.

עוזי - א. דלת זכוכית
ב. לצבוע ארון חשמל באופוויט.

ג. רטיבות במרפסת הסגורה - מגיע לסיים את העבודה ביום חמישי, 5 בינואר ומצטרף לישיבה מורחבת שתתקיים ביום חמישי בשעה 12:00.

ציון הנגר -
א. לקיחת מידות למדפים בארון חשמל - בוצע

ב. ארון קטן בחדר ארונות - יביא את הדלתות בצבע שמנת ביום חמישי.

בועז ביטמן -

א. 2 מנורות עומדות לסלון - ביקר באיקאה ולא מצא מנורות ראויות, ממשיך לחפש.

שמוליק מהשטיחים – א. החלפת שטיח במדרגות במקומות פגועים.

ב. להחליף פס מתכת בחדר של האופר במעבר בין החדר למקלחת.

פוטו ניסים מצלמת וידאו + מטען.

תשלומים ופגישות:

א. גדי ארנון

ב. מורה לשחמט

ג. מכבסה – "ניקוי יבש אייל" – לשלם עבור החוב ולהתקזז (איבדו לגב' חולצת משי יקרה)

ד. שי שיטרית – תשלום עבור שכירת מחסן + חוב שלו עבור 2 הובלות שהתחייב לשלם ואת שילמת (סה"כ הוא חייב לכם).

הווילה בקיסריה של משפחת נתניהוצילום: אלון רון

ה. פזגז – פגישה עם מנהל סניף י-ם.

רפי הצלם פגישה בנוגע לתמונות של הבר מצווה של יאיר – יגיע ב29.01 ביום א' בשעה 10:00 בבוקר.

15 לקבוע עם אופנתיו ביקור נוסף לתיקונים – נקבעה פגישה ליום ד' ה-18.01 בשעה 17:30.

טיפול בנושא החשמל – בויילר מהנדס החשמל + מוזס חשמלאי – נשלחו חשבונות חשמל ללישכה מאז 1999.

המסמך השני - ריכוז חובות דחופים מ-2002

המסמך השני הוא משנת 2002 כאשר נתניהו אינו נושא בתפקיד רשמי, הוא איש עסקים, אבל כראש ממשלה בדימוס יש לו לשכה שמממנת המדינה. בחורה בשם רויטל כהן מהלשכה כתבה לעו"ד דוד שימרון על כל החובות שיש ללשכה לספקים שונים. היא כותבת רק על חובות "דחופים ביותר", חובות שמוגדרים על ידה ככאלו שהספקים התקשרו לא אחת וביקשו תשלום. יש שם משכורות שלא שולמו חודשיים ושלושה, בעל מכולת שמחכה שישלמו לו כמה חודשים ועוד.

לכבוד

עו"ד דוד שמרון

דוד שלום,

בהמשך לשיחתי עם דורית, ערכתי בדיקה בהתאם לרישומים שנמצאים אצלי וריכזתי את כל התשלומים הדחופים ביותר. ("דחופים" = ספקים אלו התקשרו אלי לא אחת, וביקשו תשלום.).

בברכה,

רויטל כהן

להלן הפירוט:

המסמך השלישי - עובדת הלשכה רוצה החזר על ארוחותיו של נתניהו

המסמך השלישי הוא מכתב מציפי נבון, זו שהייתה בשר מבשרה של לשכת נתניהו ומשפחת נתניהו במשך שנים ארוכות, כולל בלשכת שר האוצר. היא כתבה לאותו עו"ד דוד שמרון, שהיא שילמה על ארוחותיו של מר נתניהו ומצפה להחזר.

13 בספטמבר 2001

ס- צ05

לכבוד

עו"ד דוד שמרון

ירושלים

דוד היקר,

מצ"ב חשבוניות על חשבון ארוחות צהרים של מר נתניהו במשרד:

חשבונית מס' 0481 מתאריך 31.6.01 ע"ס 140 ש"ח

חשבונית מס' 0505 מתאריך 26.6.01 ע"ס 125 ש"ח

חשבונית מס' 0582 מתאריך 31.8.01 ע"ס 25 ש"ח

חשבוניות מס': 0259, 0260 , 0258 ,0257 : ע"ס 240 ש"ח

סה"כ- 530 ש"ח

שילמתי את המצ"ב במזומן מכיסי ואת התשלום יש להעביר אלי .

ב ב ר כ ה,

ציפי נבון

מסמך רביעי - תחזוקת הבית בקיסריה

לדברי דרוקר, גם אבי פחימה, החשמלאי המפורסם במדינה, מוזכר במסמך. "כל מי שטוען שהדברים הללו מתנהלים מבלי שמר נתניהו יודע מדבר, אז שיתפכח. המסמך ממוען גם למר נתניהו ומשיחות רבות עם אנשים שהיו שם, מערבים אותו בזה לא מעט. גם במסמך הזה, שמתעדכן כל חודש מ – 2005 והלאה (נתניהו בדיוק פרש מתפקיד שר האוצר, חלק מהזמן הוא חבר כנסת ולאחר מכן, יו"ר האופוזיציה) אפשר לראות את אותם תסמינים. דני כהן אחד הודיע בנובמבר 2005 שלא בא יותר עד שישלמו לו. בדצמבר 2005 (החלה כבר מערכת הבחירות ונתניהו שוב מועמד לראשות ממשלה) נכתב ש"לאחר פגישה עימכם", דני כהן הסכים לבוא ולבצע את העבודות וגם שילמו לו. "עימכם" זה אומר שמר נתניהו פינה מזמן העמוס ערב בחירות קריטיות כדי להיפגש עם הקבלן דני כהן ולפייס אותו?

יש איזה בחור בשם חן, שאחראי לגינה ואולי יביא איזה עציץ שהבטיחו לו ממשרד האוצר. הבחורה הקפדנית מלשכת נתניהו עוסקת גם בצורך בחוט לעפיפון (אחד הילדים היה צריך?), בפס לרובה, בכל רטיבות ובכל שטיח. איפה גלאמין כשצריך אותו?

בעדכון מ-18 בספטמבר 2006 נמסרת בשורת איוב. אבי בלשניקוב, אז מנכ"ל הכנסת, מסר כי לא אושרה הגבהת הגדר. הזוג נתניהו (נתניהו אז יו"ר האופוזיציה), מסתבר, רצה שהכנסת תממן את הגבהת הגדר בבית בקיסריה על חשבון המדינה ומטעמי אבטחה, אבל "צברי מלשכתו של בלשניקוב" לא אישר ונאמר שבזה אי אפשר לעזור כי "מילתו של צברי בענייני ביטחון היא האחרונה". באסה. אפשר להתנחם בכך שהכנסת תטפל בשבוע הבא, לפי המסמך, בדירת המאבטחים ובבוטקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית