המערכת הפוליטית מסתערת על נתניהו: "אם רה"מ מועל באמון הציבור - יש לדעת את זה"

בעקבות דו"ח המבקר, פתחו ח"כים משמאל ומימין במתקפה חריפה על ראש הממשלה ■ "כבר מזמן הבנו שהמודל של ביבי ושרה איננו עליזה ומנחם בגין, אלא מרי אנטואנט ולואי ה-16", אמר ח"כ כבל

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

במערכת הפוליטית התייחסו היום (ג') לממצאי דו"ח מבקר המדינה על הוצאות מעון ראש הממשלה. חברי כנסת משמאל ומימין מתחו ביקורת חריפה על התנהלות ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו. יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), הודיע כי הוועדה תקיים דיון בממצאי הדו"ח, זאת על מנת לבחון את הצורך בקביעת מסגרות סבירות לתיקצוב מעונות ראש הממשלה.

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) פנתה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין בדרישה לפתוח כבר הערב בחקירת המקרה שעל פיו העסיקה המשפחה חשמלאי "תוך מצג כוזב ועקיפת כללי מכרז", זאת על אף איסור מפורש. "מעבר לחשד בפלילים העולה מהמקרה הזה הרי שהחקירה חייבת להיפתח לאלתר כדי שלא תהיה הזדמנות למעורבים לתאם גרסאות ולשבש את בירור האמת", אמרה מיכאלי.

מיכאלי הוסיפה: "מהדו"ח עולה שנתניהו לא רק מנצל לרעה את מעמדו כראש ממשלה ואת אמון הציבור, אלא שיש גם חשד שהוא מתעלם מהחוק אם לא ממש עובר עליו. חקירת המקרה היא אינטרס ראשון במעלה של הציבור: הציבור נותן בראש הממשלה אמון גדול ומפקיד את גורלו בידיו. אם ראש הממשלה מועל באמונו הציבור חייב לדעת זאת, ודאי לפני שהוא מחליט אם לבחור בו שוב לתפקיד".

ח"כ מרב מיכאלי

גם במפלגת כולנו, בראשות משה כחלון, התייחסו לדו"ח מבקר המדינה. "ראוי שבמקום שראש הממשלה יעסוק בדירת השרד שלו ובכספי הציבור היוצאים על מנת לתחזק אותה, הוא יפעל ביתר צניעות לפירוק מונופול מינהל מקרקעי ישראל כדי שכל אזרח ואזרחית במדינה יוכלו לרכוש דירה", נמסר מהמפלגה. "אזרחי המדינה לא היו חולמים אפילו לבקש מיליוני שקלים מהמדינה כדי לממן את הוצאות הביגוד והמזון שלהם ובשלב התחלתי היו מסתפקים בזכות לקורת גג".

ממפלגת יש עתיד נמסר: "אנחנו סומכים על מבקר המדינה והיועץ המשפטי לממשלה שיעשו את עבודתם על הצד הטוב ביותר בבדיקתם את הנושא. דו"ח המבקר מצייר תמונה שאזרחי ישראל כבר מבינים מזמן. ברחוב בלפור בירושלים יושב אדם מנותק שהבעיות האמיתיות של אזרחי ישראל הן הדבר האחרון שמעניין אותו".

ח"כ כבל: "ביבי צריך ללכת הביתה בגלל המקרר הריק של 2.5 מיליון עניים"

ח״כ איתן כבל, יו"ר מטה הבחירות של רשימת המחנה הציוני, התייחס אף הוא לממצאים הקשים שעלו מהדו"ח. "אני לא מתרגש מדו"ח המבקר. באמת. כבר מזמן הבנו שהמודל של ביבי ושרה איננו עליזה ומנחם בגין, אלא מרי אנטואנט ולואי ה-16", כתב כבל בדף הפייסבוק שלו. "אבל עוד היינו מוכנים לספוג את ההפקרות הזאת, ביבי, אם לפחות היית ראש ממשלה סביר. הבעיה איננה באורח החיים של המשפחה הקיסרית. ביבי צריך ללכת הביתה לא בגלל הגלידה במקרר שלו, אלא בגלל המקרר הריק של 2.5 מיליון עניים".

ח"כ מירי רגב (הליכוד) ניסתה להדוף את המתקפה על נתניהו. "מדובר בניסיון כושל לביצוע סיכול שהוא המשך ישיר לרדיפה התקשורתית כלפי ראש הממשלה נתניהו", אמרה. מקריאת הדו"ח עולה כי ההר הוליד טיפות אף. המבקר עצמו מעיד כי מצבו הפיסי של מעון ראש הממשלה נמצא במצב ירוד. את זה התקשורת לא מספרת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר