הוצאות משרד הקליטה: למי סיפק אלון גל שירותי אימון אישי במיליון שקל?

בשנה שעברה התקשר משרד הקליטה עם ספקים חיצוניים בהיקף של 261 מיליון שקל ■ בפורים הקרוב יחגגו עובדי המשרד בנשף פורים שייערך לכבודם בעלות של כ-50 אלף שקל

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאור דטל
ליאור דטל

ב–2014 ביצע משרד הקליטה התקשרויות עם ספקים חיצוניים בהיקף של 261 מיליון שקל, מתוכם שילם עד כה כ–46 מיליון שקל (חלק מההוצאות יושלמו ב–2015) - כך עולה מנתוני המשרד שהועברו לתנועה לחופש המידע.

התנועה פירסמה בחודשים האחרונים מידע מפורט על ההתקשרויות הפרטיות של כל משרדי הממשלה ב–2013 ו–2014, פרט למשרד ראש הממשלה, משרד הכלכלה, והמשרד לענייני מודיעין - שלא העבירו את הנתונים.

משרד הקליטה התקשר ב-2014 בהיקף של עשרות מיליוני שקלים עם ארגונים לטובת יישום מטרותיו, בין היתר עם הסוכנות היהודית בכמה תוכניות ובהן תוכנית לעידוד עלייה מצרפת בעלות של 6 מיליון שקל או אספקת ציוד לעולים מאתיופיה בכ–4.5 מיליון שקל. המשרד התקשר גם עם חברת הסעות פרטית בהיקף של 3.2 מיליון שקל עבור הסעות עולים מנתב"ג ועם חברת קייטרינג לצורך אספקת כריכים ושתייה לעולים בנתב"ג בהיקף של 384 אלף שקל. לפי המשרד, מדובר בהתקשרות במכרז סגור עם חברת קייטרינג, והשנה הגיע מספר העולים לשיא של עשור (27 אלף עולים) - גורם שהשפיע על עלות הכיבוד.

בין השאר, התקשר משרד הקליטה עם תות תקשורת, בבעלות המאמן האישי אלון גל, בהיקף של מיליון שקל. החברה זכתה במכרז לליווי עסקי לעולים חדשים ותושבים חוזרים שפתחו עסק בישראל. עוד התקשר משרד הקליטה עם תיאטרון היידישפיל, בהיקף של 326 אלף שקל, לצורך תשלום עבור הצגות לעולים במסגרת פעילות קליטה בקהילה.

סופה לנדברצילום: תומר אפלבאום

בסעיף הכיבודים, שכולל גם כיבוד ללשכות השרה סופה לנדבר, חדרי ישיבות בירושלים ובתל אביב, וכיבוד בכנסים ובירידי תעסוקה, התקשר המשרד עם כהן בנימין בהיקף של כ–46 אלף שקל, מתוכו שילם בינתיים 22 אלף שקל. מהמשרד נמסר כי הספק לכיבוד נבחר לאחר הליך של הצעות מחיר.

בנוסף, המשרד התקשר ב–320 אלף שקל עם חברת יחסי הציבור אנה מאגין, המתמחה בציבור העולים מרוסיה, שזכתה במכרז פומבי למתן שירותי ייעוץ תקשורתי בשפה הרוסית.

נתוני המשרד מספקים גם מידע על ההטבות השונות להם זוכים עובדי משרדי הממשלה. כך למשל, בפורים הקרוב יחגגו עובדי המשרד בנשף פורים שייערך לכבודם בעלות של כ–50 אלף שקל, ועל הפעלת חדר הכושר לעובדיו העבר המשרד כ–49.8 אלף שקל לחברת מועדני כושר. המשרד התקשר עם חברה לאספקת מתנות לימי הולדת של עובדי המשרד בהיקף של 71.7 אלף שקל (לפי המשרד מדובר על תו שי לכל עובד ובו סכום של כ–150 שקל) ועם חברה לאספקת שי לעובדים ביום בריאות שיתקיים השנה בהיקף של 42.2 אלף שקל.

לפי משרד הקליטה, בחלק מהמקרים, בהם נשף העובדים בפורים ויום הבריאות, מדובר בהשתתפות המשרד בפעילות רווחה של העובדים, הממומנת על ידם.

המשרד מתקצב גם ב–10.7 אלף שקל קפסולות קפה ללשכת שרת הקליטה וללשכת המנכ"ל (עלות שנתית). מהמשרד נמסר כי ההזמנה היא באישור ועדת המכרזים וכי מדובר ב–182 קפסולות קפה לחודש עבור כל לשכה, במחיר של 2.4 שקל לקפסולה, ללא עלות למכונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים