הוצאות משרד הקליטה: למי סיפק אלון גל שירותי אימון אישי במיליון שקל?

בשנה שעברה התקשר משרד הקליטה עם ספקים חיצוניים בהיקף של 261 מיליון שקל ■ בפורים הקרוב יחגגו עובדי המשרד בנשף פורים שייערך לכבודם בעלות של כ-50 אלף שקל

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאור דטל
ליאור דטל

ב–2014 ביצע משרד הקליטה התקשרויות עם ספקים חיצוניים בהיקף של 261 מיליון שקל, מתוכם שילם עד כה כ–46 מיליון שקל (חלק מההוצאות יושלמו ב–2015) - כך עולה מנתוני המשרד שהועברו לתנועה לחופש המידע.

התנועה פירסמה בחודשים האחרונים מידע מפורט על ההתקשרויות הפרטיות של כל משרדי הממשלה ב–2013 ו–2014, פרט למשרד ראש הממשלה, משרד הכלכלה, והמשרד לענייני מודיעין - שלא העבירו את הנתונים.

משרד הקליטה התקשר ב-2014 בהיקף של עשרות מיליוני שקלים עם ארגונים לטובת יישום מטרותיו, בין היתר עם הסוכנות היהודית בכמה תוכניות ובהן תוכנית לעידוד עלייה מצרפת בעלות של 6 מיליון שקל או אספקת ציוד לעולים מאתיופיה בכ–4.5 מיליון שקל. המשרד התקשר גם עם חברת הסעות פרטית בהיקף של 3.2 מיליון שקל עבור הסעות עולים מנתב"ג ועם חברת קייטרינג לצורך אספקת כריכים ושתייה לעולים בנתב"ג בהיקף של 384 אלף שקל. לפי המשרד, מדובר בהתקשרות במכרז סגור עם חברת קייטרינג, והשנה הגיע מספר העולים לשיא של עשור (27 אלף עולים) - גורם שהשפיע על עלות הכיבוד.

בין השאר, התקשר משרד הקליטה עם תות תקשורת, בבעלות המאמן האישי אלון גל, בהיקף של מיליון שקל. החברה זכתה במכרז לליווי עסקי לעולים חדשים ותושבים חוזרים שפתחו עסק בישראל. עוד התקשר משרד הקליטה עם תיאטרון היידישפיל, בהיקף של 326 אלף שקל, לצורך תשלום עבור הצגות לעולים במסגרת פעילות קליטה בקהילה.

סופה לנדברצילום: תומר אפלבאום

בסעיף הכיבודים, שכולל גם כיבוד ללשכות השרה סופה לנדבר, חדרי ישיבות בירושלים ובתל אביב, וכיבוד בכנסים ובירידי תעסוקה, התקשר המשרד עם כהן בנימין בהיקף של כ–46 אלף שקל, מתוכו שילם בינתיים 22 אלף שקל. מהמשרד נמסר כי הספק לכיבוד נבחר לאחר הליך של הצעות מחיר.

בנוסף, המשרד התקשר ב–320 אלף שקל עם חברת יחסי הציבור אנה מאגין, המתמחה בציבור העולים מרוסיה, שזכתה במכרז פומבי למתן שירותי ייעוץ תקשורתי בשפה הרוסית.

נתוני המשרד מספקים גם מידע על ההטבות השונות להם זוכים עובדי משרדי הממשלה. כך למשל, בפורים הקרוב יחגגו עובדי המשרד בנשף פורים שייערך לכבודם בעלות של כ–50 אלף שקל, ועל הפעלת חדר הכושר לעובדיו העבר המשרד כ–49.8 אלף שקל לחברת מועדני כושר. המשרד התקשר עם חברה לאספקת מתנות לימי הולדת של עובדי המשרד בהיקף של 71.7 אלף שקל (לפי המשרד מדובר על תו שי לכל עובד ובו סכום של כ–150 שקל) ועם חברה לאספקת שי לעובדים ביום בריאות שיתקיים השנה בהיקף של 42.2 אלף שקל.

לפי משרד הקליטה, בחלק מהמקרים, בהם נשף העובדים בפורים ויום הבריאות, מדובר בהשתתפות המשרד בפעילות רווחה של העובדים, הממומנת על ידם.

המשרד מתקצב גם ב–10.7 אלף שקל קפסולות קפה ללשכת שרת הקליטה וללשכת המנכ"ל (עלות שנתית). מהמשרד נמסר כי ההזמנה היא באישור ועדת המכרזים וכי מדובר ב–182 קפסולות קפה לחודש עבור כל לשכה, במחיר של 2.4 שקל לקפסולה, ללא עלות למכונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון