שרה נתניהו, איך את לא מתביישת?

שרה נתניהו, יש לך שני בתים יקרים, בית נוסף במימון הציבור, נהגים, עוזרים ומנקים (ואב בית!). האם בסרטון שצילמת עם מושיק גלאמין לא חשת אי נוחות להציג את עצמך כמסכנה? ■ 21 שאלות לאשת ראש הממשלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

1. מעון ראש הממשלה באמת ישן ודורש שיפוץ. הכל מסכימים. אבל בינתיים, נניח שמשהו מתקלקל, ואנשי החשבות האכזרים במשרד ראש הממשלה לא מוכנים לאשר תיקון. האם אי אפשר לטפל בעניין באמצעות קצת כסף פרטי (או איזה חבר הנדימן)? אתם הרי גרים שם שנים. אז יש כמה תיקונים קטנים של צבע ידית של דלת או חלון ושטיח. אנשים הרבה יותר עניים כשהם נכנסים לדירה, אפילו שכורה, אפילו לשנה, הם משקיעים בה קצת. נוסעים בשישי לאיקאה וחוזרים עם אוטו עמוס. לוקחים יום חופש קודחים ומסדרים קצת. והנה טיפ קטן: כשאצל אנשים רגילים מתקלקל משהו הם מתקשרים לאינסטלטור חשמלאי או שיפוצניק משלמים כמה מאות שקלים וסוגרים עניין.

כתבות נוספות ב-TheMarker

האם נחשף ההסכם הסודי בין בני הזוג נתניהו למעצב מושיק גלאמין?

לא מי שחשבתם: האיש העשיר בעולם - עם 200 מיליארד דולר

2. האם יכול להיות שמעון ראש הממשלה זכה להכנה לפני ההפקה? למשל האם בושל בלגן מכוון באחד המדפים בארון המפות? האם פוזרו בכוונה שבבי הסיד בחדר העבודה? האם מושיק גלאמין באמת בא לעשות סרטון על המעון או שהוא קיבל הנחיה להראות כמה הכל מזעזע? כי למסתכל מהצד זה נראה קצת כמו אובססיה להציג כמה הכל לא בסדר.

3. אז שמענו איפה ישב אובמה ושמענו על סידור הפרחים שהציבו לכבוד ראש ממשלת יפן שמשום מה לא זרקו אותו שבועיים-שלושה (אולי חיכו למצלמה של גלאמין?). אגב, יש לי חשד שאותו זר ישן מופיע בסרטון פעמיים - גם על השולחן בסלון וגם בכניסה. בכל אופן לא סיפרת לנו איפה דרכו המבקרים הכי אהובים בבית ראש הממשלה, אלו שאסור לספר שהם באים אליכם? איפה למשל ישב נוחי דנקנר ערב פרסום דו"ח הריכוזיות? מה שתה יצחק תשובה ערב פרסום דו"ח ששינסקי על תמלוגי הגז? ומה נישנש אודי אנג׳ל ערב ההחלטה על ביטול פיצול ערוץ 2? נותר רק לקוות שהם לא שפכו קפה על הספות של נשיא צרפת.

4. איך עשית את זה לעמוס רגב ולכל חברייך ב"ישראל היום"? לפחות שלושה שערים ממוסגרים של האויב הנורא "ידיעות אחרונות" (ועוד עם נחום ברנע שאמר שביבי צריך אשפוז) ואף שער של הביביתון לא תלוי אצלכם בבית? או שמא את "ישראל היום" שומרים לקירות הקומה השניה (והסודית) שאליה לא מכניסים מצלמות? אותה הקומה שעליה כתב חברך לשעבר רוני מאנה שבנית לך שם "מספרה מדהימה".

5. את מוציאה אלפי שקלים בשנה על נרות ריחניים, לא היה עדיף להשקיע כמה גרושים בהחלפת מנורות שבורות? ובכלל, איפה מסתתרים אותם נרות מפורסמים?

שרה נתניהו ומושיק גלאמין, מתוך סרטון התדמית

6. שש שנים גרת בבית הזה (ואת רוצה להמשיך עוד 4 לפחות) ולא מצאת בבית אף פינה שאת ממש מחבבת? אין אף מקום שאת גאה בו? אולי איזה חדר שטיפחת ושאת אוהבת לשבת בו ולשמוע מוזיקה? לראות תוכנית ריאליטי? כורסא שכיף לשבת בה ולקרוא? זיכרון נחמד מהסיבוב הקודם בבית ב-1996? הכל רק רע ומתקלף ונשבר ומסוכן למשתכן?

7. האם לא חשת אי נוחות, ולו הקלה ביותר בכבעלת שני בתים יקרים ובית נוסף במימון מלא של הציבור וכמפעילת נהגים עוזרים ומנקים (ואב בית!) להציג את עצמך כמסכנה כאשר למאות אלפי ישראלים אין סיכוי להגיע לדירה משלהם ועוד מאות אלפים חיים בעוני אמיתי? האם ביקרת אי פעם, שרה, בדירה של הדיור הציבורי? האם את יודעת שתקציב השיפוץ המיוחד שהם קיבלו מגיע ל-500 שקל? האם את בכלל מכירה את מצוקות הדיור של הישראלים? ואם כבר, מתי הסיור בבית עם הבריכה בקיסריה? זה לא נובע ממציצנות אלא רק כדי שניווכח באמת עד כמה אתם מסכנים וחיים בדלות וצניעות.

8. כבר שנים מבקש ראש הממשלה להשאיר אותך, שרה, מחוץ לקמפיין. ופתאום עוד חודש לבחירות ואת בפרונט. מה השתנה?

9. עם קירות כל כך מתקלפים, אבק על המנורה ופרחים מזדקנים איך ננצח את איראן? שלא לדבר על דאע"ש.

10. מי שילם? כבר 15 שעות שהסרטון באוויר ועדיין לא הצלחתם לתת תגובה רצינית אחת מה היה התקציב של ההפקה היקרה ומאיפה הגיע הצ'ק. האם הכתובית שמופיעה כמעט לאורך מחצית מהסרטון כי "הזכויות שמורות למושיק גלאמין" נועדה לשוות לסרט התדמית הזה עצמאות מערכתית? אם כן, זה לא הצליח. אגב, יכול להיות שעשיתם דיל? כי ראינו שם תוכן שיווקי של העסק החדש של גלאמין.

11. אז נכון, הבית דורש שיפוץ (או רמונט כמו שאומר רזי ברקאי) אבל מה לגבי כל ההאשמות נגדכם על מינהל תקין? על בזבזנות ונהנתנות ושימוש בכספי ציבור? למה על זה הציבור (המשלם) לא מקבל תשובה? ואחרי שש שנים של מגורים ומאות אלפי שקלים שיצאו על הבית, איך יכול להיות שהוא מתפורר ומוזנח ככה? לאן הלך הכסף? האם זו לא שאלה שצריך לשאול את מבקר המדינה?

12. באחד הקטעים גלאמין שואל אותך מה המנה האהובה עליכם ואת אומרת (כמתבקש) "שניצל ופירה, אפילו שלא תמיד מותר לנו". למה הכוונה? מי אוסר עלייך לאכול שניצל? וחוץ מזה לאן נעלמו הסושי ושאר ארוחות הגורמה שאתם מזמינים ממלון המלך דוד ומשאר מסעדות ירושלים היקרות? מה עם ארוחת הבוקר בעשרים אלף וארוחת הערב בחמישים אלף (באותו יום)?

שרה ובנימין נתניהוצילום: אבישג שאר-ישוב

13. מי בחר את הפסקול של בית הקלפים, סדרת הטלוויזיה בה רוצח בכיר בבית הלבן פוליטקאי ועיתונאית, ולמה הוא התכוון?

14. בפתיח רואים את נתניהו לבוש בחליפה ועניבה, אומר ששרה תעשה את הסיור בבית כי הוא חייב לרוץ לעבודה. למה הוא מתכוון?

15. יותר מפעם אחת את מתלוננת שקשה לפתוח את החלונות בבית ואם כבר החלונות נפתחים "אז הכל עף". למה הכוונה בהכל עף? הכוונה היא שאפילו הרוח מתנכלת לכם? רצינו לספר לך, שרה, שגם כשאנשים רגילים פותחים חלון בבית שלהם יש לפעמים קצת רוח.

16. מה ניסית לרמוז להרצוג ולבני כשאמרת "זה החדר של ראש הממשלה עם הטלפון האדום שאתה לא תרים אותו"?

17. האם עומס תמונות של בעלת הבית ("סלפי" קרא לזה גלאמין, אולי כדי לתת לזה ניחוח מעודכן) על המדפים אינו מוגזם?

הווילה בקיסריה של משפחת נתניהוצילום: אלון רון

18. נראה שדלתות זה קטע חזק בבית. כל הזמן הן או לא נפתחות או נפתחות בקושי או חורקות או שורטות את הרצפה או שהידית נשארת ביד. את לא חושבת שהגיע הזמן להזמין איש מקצוע בתחום? או סתם לקנות שמן לצירים?

19. לפי דברייך לקח לך שנה או שנתיים להשיג "אישור לתופסן לדלת" כי לפני זה היה ממש "מערבון פרוע, והיו אנשים שהיו חוטפים על הראש". את רצינית? תופסן לדלת שיש בכל טמבוריה.

20. באוסף הציטוטים הזה לא נגענו: "לדעתי פה מאחורה מסתתרת אנה פרנק", "תמיד אנחנו אומרים בית זה גם מי שחי בו". "שלושתנו שמאליים - אובמה ראש הממשלה ואני". "היה רק נשיא אחד שאני קיבלתי בעצמי, פוטין כי בעלי היה בגבס. היה דווקא כיף, כי הוא מאוד נחמד". "וזה עוד נחשב לחדר בין הטובים כאן". "אני לא שמה לב לדיטיילס כי אני פשוט לא מעיזה לחשוב על משהו". והשאלה שלנו עליהם היא: מה?!

21. ואחרונה והכי חביבה: ראינו איפה מסתתרת אנה פרנק, ראינו היכן יש בלגאן במפות ובאיזו מגירה מונח הסכו"ם, אבלבאיזה ארון לעזאזל החבאתם את מצע הליכוד? איך זה שאף אחד לא מדבר על הבעיות האמיתיות של תושבי ישראל? על הביצועים של הממשלה בשש השנים האחרונות? על משבר הדיור, על הפערים, על הפנסיה, על הגזענות, על האפליה, על התעסוקה בפריפריה ועל מערכת החינוך והבריאות? איך זה שהכל רק ספין על ספין? אולי במקרה יש לך קשרים עם ראש הממשלה? אולי כשהוא יחזור מהעבודה בערב תוכלי ללחוש לו שלמדינת ישראל דרושים בדחיפות חזון ותוכנית לארבע השנים הבאות, שלא לומר לעשור הקרוב?

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי