סוכן כפול |

ניגודי העניינים של ניר חפץ

מכללת אורט הרמלין משלמת בימים אלה לניר חפץ, מנהל הקמפיין של הליכוד, עבור קמפיין שישפיע על רה"מ המשמש גם יו"ר המל"ג

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

לאחרונה פורסם כי שי גלילי, מבקר הפנים של הליכוד, פנה אל ראש הממשלה בדרישה לבדוק את החוזים שחתם עם אנשי מטה הקמפיין שלו, ובכללם מנהל הקמפיין ניר חפץ.

חפץ, על פי פרסומים, יקבל מאות אלפי שקלים עבור שירותיו. לגלילי יש היום עוד נושא ראוי לבדיקה – מנהל הקמפיין ממשיך להחזיק את משרד יחסי הציבור הפרטי שלו, חפץ תקשורת, ומפעיל אותו גם עבור נושאים בהם יש לראש הממשלה נגיעה ישירה.

ניר חפץצילום: תומר אפלבאום

בשבוע האחרון עלה לכותרות מאבקה של מכללת אורט הרמלין כנגד המל"ג, כשהאחרונה הודיעה כי תסגור את המכללה כבר בסוף הסמסטר הקרוב, בשל חולשה אקדמית ופיננסית. נשיא המכללה, גדי גולן, מי שהודח לפני כשנתיים מהמכון הטכנולוגי חולון, החליט לצאת למלחמה וגייס לצידו את יועץ התקשורת ניר חפץ. ייתכן כי הדבר נעשה בשל יכולותיו של חפץ, אלא שיש לזכור כי ראש הממשלה, שחפץ מקורב אליו מאוד, הוא היום שר החינוך ולכן גם יו"ר המל"ג, אותו גוף בדיוק שיכול להחליט האם לסגור את המכללה או לשמור על פעילותה האקדמית.

קמפיין המודעות שניהל משרדו של חפץ, במקביל לשני משרדים אחרים, היה רחב ויקר. המודעה הראשונה נשאה את הכותרת JE SUIS HERMELIN ובאחרונה, שפורסמה אתמול, מצוטטים חברי כנסת, שלא נתנו מעולם את אישורם למודעת תמיכה. עלות הקמפיין - כרבע מיליון שקלים. כיוון שהרמלין מקבלת את תקציבה משכר הלימוד של 300 הסטודנטים, אך בעיקר מרשת אורט ישראל, הממומנת בעיקר על ידי משרד החינוך, לא מן הנמנע כי הקמפיין, כמו גם התשלום לשירותי היח"צ, נעשה מכספי משלם המיסים.

ראש הממשלה בנימין נתניהוצילום: תומר אפלבאום

בהחלטתה האחרונה של המל"ג ניתנה למכללה הארכה עד סוף הסמסטר, ונאסר עליה לרשום סטודנטים חדשים. כמו כן מכינה המל"ג רשת בטחון עבור הסטודנטים שלומדים בה עכשיו.

ממשרדו של חפץ לא מכחישים את הפעילות שנעשית בתשלום עבור הרמלין, אך טוענים כי הוא לא היה שותף בה. גם במכללה מאשרים את השימוש בשירותי חפץ תקשורת. שני הגורמים לא ענו לשאלה ישירה בדבר התשלום לחפץ, כמו גם למשרדי יחסי הציבור הנוספים. לא ברור מדוע לא נדרש חפץ לעצור את פעילות משרדו הפרטי במקביל לפעילות הפוליטית.

מטעמו של ניר חפץ נמסר: ״הטיפול המקצועי ביחסי הציבור של מכללת הרמלין נוהל על ידי מאיר סוויסה ממשרד ׳סינק׳ יחד עם עובדים ממשרד חפץ תקשורת. ניר חפץ עצמו לא עסק ביחסי הציבור של המכללה, וקל וחומר לא פנה ולא שוחח עם איש שעשוי להיות בעל נגיעה כלשהי לקבלת ההחלטות בנושא זה - לא ממשרד החינוך ולא מהמל״ג ולא ממשרד האוצר ולא ממשרד ראש הממשלה ולא בעל תפקיד כלשהו - בשום דרג ובשום צורה, לא ישירות ולא בעקיפין״.

המודעה השנויה במחלוקת שבאמצעותה ניסו למנוע את סגירת המכללה

ממכללת אורט הרמלין נמסר: "לצורך המאבק הציבורי הצודק של מכללת הרמלין, שנועד לאפשר המשך לימודי הנדסה למאות סטודנטים, רבים מהם בפריפריה, שכרה אורט הרמלין מספר אנשי מקצוע מתחום יחסי הציבור וייעוץ התקשורת, כמקובל במאבקים ציבוריים מסוג זה. השיקול היחידי שעמד בפנינו הוא השיקול המקצועי בלבד. כל בעלי המקצוע נשכרו בשכר טרחה צנוע, כמקובל בשוק, וללא שום תגמול על בסיס הצלחה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר