משרד החינוך מתקצב ב-23 מיליון שקל קריאה בתנ"ך - אך המשתתפים נדרשים לשלם

מיזם 929 תופס תאוצה: לאחרונה קיבלו הורי ילדי גן בבנימינה הזמנה להשתתף בקריאת פרק תנ"ך, תמורת תשלום

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

לאחרונה קיבלו הורים לילדים בגן בבנימינה הודעה מטעם המועצה המקומית, שמזמין אותם לחוג חדש במתנ"ס. שם הפרויקט הוא 929 והפעילות היא קריאה משותפת של פרק בתנ"ך.

על פי ההודעה, מוזמנים ההורים להגיע אחת לשבועיים לקריאת הפרק הרלוונטי, בלוויית מנחה. עבור כל מפגש ישלם כל משתתף 20 שקל. את ההוראה לקחת תשלום, כך מספרים במתנ"ס בנימינה, קיבלו ממט"ח (מרכז טכנולוגיות חינוכיות) המתפעל את המיזם.

מאה שערים, ירושלים, השנהצילום: גיל כהן-מגן

הסכום שיצטבר מיועד לשכר המנחה. חשוב להזכיר כי המיזם, שעלה לאוויר בדצמבר האחרון, אמנם מיודע לקהל הרחב כחלק מהתנהלות תרבותית, אך קיבל ממשרד החינוך לא פחות מ-23 מיליוני שקל שייפרסו על פני חמש שנים.

משרד החינוך, ולא משרד התרבות, תיקצב מסיבה פשוטה: הוגה הרעיון היה סגן השר, ח"כ אבי וורצמן מהבית היהודי, שהתפרסם בעיקר כשהתנגד להענקת נקודות זיכוי למשפחות חד מיניות עובדות, וקבע כי משפחה היא אבא ואמא בלבד.

במקביל קיבל מט"ח, גוף פרטי המוכר למשרד החינוך אמצעים טכנולוגיים ללמידה, את הזכות להיות הגוף המתכלל והמתפעל. מטח גם אחראי לגיוס של 24 מיליון שקל נוספים מגורמים שונים, בעיקר בעלי אוריינטציה דתית. סך הכל יתוקצב המיזם ב-47 מיליון שקל. בראש 929 עומד הרב בני לאו, וראשת המיזם היא העיתונאית גל גבאי העובדת בו בהתנדבות.

אבי וורצמן

על אף הסכומים האדירים שהועברו לו, ממשלמי המסים, נדרשים הקוראים הפוטנציאלים לשלם. מט"ח מצידו עסוק בקידום הפרויקט. במתנס בינימינה סיפרו כי קיבלו "סכום קטן" שיממן שלטי חוצות שיתארו את המיזם, ויזמינו לחוג החדש. הודעת המייל שהגיעה להורים נכתבה מטעם המיזם עצמו "929 קורא לך לגלות מחדש את עושרו של הספר הנמכר ביותר בהיסטוריה", נכתב, "להקשיב לו, לשוחח איתו, למצוא אותנו בתוכו ואותו בתוכנו".

בנוסףף מודיע המיזם כך: "עשרות ארגונים, מוסדות ומכינות קדם צבאיות כבר ייסדו קבוצות לימוד יומיות או שבועיות על פי שיטת 929, חוגי תרבות ברחבי הארץ קבעו את תוכנית הלימודים שלהם על פי 929, ובעתיד נחבור גם לתנועות נוער, חברות עסקיות, רשויות מקומיות ועוד". מסתבר שלרשות מקומית אחת, חילונית, ששולחת את ההזמנה להורי ילדי הגנים, המיזם כבר הגיע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר

CLIMATE-UN/COAL

בשוק דובי, ההזדמנויות הכי גדולות מתחבאות דווקא במניות שכולם שונאים