פרשת ישראל ביתנו: המשטרה פשטה על התאחדות מגדלי הבקר

בכיר בהתאחדות הבקר: "אין כל שחיתות. המינוי של מיטל קירשנבאום - בתה של פאינה קירשנבאום - נעשה בנסיבות מקצועיות. אם היו קוראים לילדה מיטל הרצוג ולא מיטל קירשנבאום, אף אחד לא היה חוקר את זה"

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורה קורן
אורה קורן

המשטרה הגיעה הבוקר למשרדי התאחדות מגדלי הבקר לחלב עם צו חיפוש כחלק מחקירת הפרשה הקשורה לישראל ביתנו. על פי בכיר בהתאחדות מגדלי הבקר, "המשטרה הגיעה עם צו מאוד מדויק, קיבלה מה שביקשה וסיימה עבודתה תוך שעה".

הבכיר הוסיף כי "אין כל שחיתות לכאורה הקשורה במועצת מגדלי הבקר, וגם המינוי של מיטל קירשנבאום - בתה של פאינה קרשנבאום מישראל ביתנו, שהחשדות נגדה הציתו את החקירה - נעשה בנסיבות מקצועיות ולא מלחצים פוליטיים".

מינויה של קירשנבאום לאחראית על חינוך ורגולציה בהתאחדות מגדלי הבקר היה שנוי במחלוקת בין חברי ההתאחדות. כדי להצדיק את המינוי נמסר למתנגדים בהתאחדות, כי הוא יאפשר להביא כספים וכי ההתאחדות תרוויח. "אם היו קוראים לילדה מיטל הרצוג ולא מיטל קירשנבאום, אף אחד לא היה חוקר את זה", אמר הבכיר.

לפני כשנה הקטינה מועצת החלב את העברות הכספים להתאחדות מגדלי הבקר בכחצי מיליון שקל. הקטנת ההעברה היתה בשיעור של כ-12.5% - הקיצוץ שנכפה על מועצת החלב בלחץ משרד החקלאות.

עם זאת, לדברי משתתפים באחד הדיונים בנושא במועצת החלב, במועצה הסבירו את הקיצוץ בכך, שישראל ביתנו הבטיחה חצי מיליון שקל להתאחדות מגדלי הבקר. כששאלו את אנשי מועצת החלב למה הכוונה השיבו, שהמשרד לבטחון פנים ייתן 200 אלף שקל למניעת גניבת עגלים, משרד התיירות ייתן 200 אלף שקל לבניית מרכזי ביקור ברפתות ושמשרד החקלאות יעביר 100 אלף שקל. בעקבות הפרסום נמסר ממועצת החלב, שהמנכ"ל שלה התחלף בינתיים, כי לא נמצאו סימוכין בכתב לדברים וכי הקיצוץ בתקציב התאחדות מגדלי הבקר נבע מהקיצוץ בתקציב המועצה.

לדברי הבכיר בהתאחדות מגדלי הבקר, בניגוד לפרסומים על הבטחה של העברות כספים לכאורה למועצה על רקע המינוי, בפועל לא התקבל דבר. "נבדקו מהלכים מול משרדי ממשלה, כולל משרד הכלכלה, משרד החינוך, והתברר שאי אפשר לקבל כסף ממשרדי ממשלה", אמר.

מיטל קירשנבאום בפגישה של ארגון מגדלי הבקרצילום: מתוך האתר של ארגון מגדלי הבקר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מסך נתונים בבורסת וול סטריט מציג מרוץ עליות, בשבוע שעבר

רווחי החברות צומחים? מתברר שיש גורם שמנפח אותם

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי