יאיר שמיר מגיב לראשונה על פרשת ישראל ביתנו: "זה בא לי בהפתעה"

"לא ידוע לאיש במשרד החקלאות על בעיה של המשרד הקשורה לחקירה", אמר שר החקלאות בתגובה לשאלות בנוגע למעורבות מנכ"ל המשרד בפרשה

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורה קורן
אורה קורן

שר החקלאות, יאיר שמיר, התייחס הערב לראשונה לפרשת ישראל ביתנו ואמר כי החקירות אינן קשורות בו, או במשרד החקלאות, אלא בפעולות שנעשו לפי הבנתו לפני כניסתו לתפקיד שר החקלאות. לדבריו, הוא עצמו לא נחקר ולא נשאל שאלות על ידי חוקרי הפרשה.

"מאחר שלא היו בדיקות אצלנו במשרד, אני מניח שזה לא קשור אלינו", אמר. בתשובה לשאלה, אם ידע על החשדות לכאורה נגד מנכ"ל משרדו, רמי כהן, שנעצר כחשוד לכאורה במתן וקבלת שוחד, או דוברו, אמנון ליברמן השיב שמיר: "אין לי מושג ירוק לגבי החקירות והחשדות, אף אחד לא עדכן אותי ואסור לי גם לדבר עם איש מהם. לא ידעתי דבר על הנושאים שנבדקים, לי זה בא בהפתעה. אני מקווה שהכל בסוף ייגמר בשלום, צריך לנקוט בזהירות הנדרשת. לא ידוע לאיש במשרד החקלאות על בעיה של המשרד הקשורה לחקירה".

יאיר שמירצילום: אמיל סלמן

לגבי תיפקוד המשרד בהיעדר מנכ"ל אמר שמיר כי "מיניתי ממלא מקום, את הסמנכ"ל צביקה כהן, ואנחנו רצים כרגיל. מבחינתנו כל הסוגיות לא קשורות למשרד החקלאות. אין שום סוגיה שאני יודע עליה שקשורה בנו. כינסתי את מנהלי המחוזות ואמרתי להם שממשיכים לרוץ כרגיל".

בעניין הדיון בהתאחדות מגדלי הבקר, לפיו לכאורה הובטחו כספי מפלגה להתאחדות לאחר כניסת בתה של סגנית שר הפנים, פאינה קרשנבאום לתפקיד אמר שמיר כי "למשרד החקלאות אין שום עמדה בהתאחדות מגדלי הבקר. את תקציב מועצת החלב אני מאשר על פי חוק. למועצת החלב יש תקציב שעובר למגדלי הבקר". לדבריו, לפני כשנה-שנה וחצי פרסם המשרד קול קורא לעמותות שיסייעו להגן על נכסי החקלאים מגניבות. שמיר ציין כי אינו זוכר בדיוק את הפרטים, אולם מדובר היה בתקציב של כמה מליוני שקלים, שכ-20%-30% ממנו מומן מתקציב משרד החקלאות. שאר המימון הגיע מהמשרד לבטחון פנים ואולי ממשרד נוסף, אולם משרד התיירות לא היה חלק מהמשרדים המממנים.

"הוצאנו קול קורא במשרד החקלאות שנממן עמותות כמו השומר החדש, לפי מכרז פתוח. אלה התקציבים לעמותות. אני לא זוכר שאיגוד מגדלי הבקר משתתף ... עשו איגום תקציב בקול קורא. לעזור לארגוני מתנדבים לעזור לחקלאים לשמור על רכושם. לנו אין שום קשר ישיר לתקציבים האלה. בשנה הבאה אם יהיה תקציב יהיה עוד קול קורא לאותן סוגיות. התקציב - כל האיגום של כל המשרדים - היה כ-8 מיליון שקל, אם אני לא טועה. החלק שלנו מתוך זה היה 20-30% להערכתי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שר האוצר בצלאל סמוטריץ'

צעד בדרך למיסוי השכרת דירות והמס שבעלי מכוניות חשמליות חששו ממנו

ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים, אתמול

הכל אפשרי בחסות עריצות הרוב - חוץ מדבר אחד. זה מה שמדיר שינה מעיני נתניהו