"הופעת לבני ב'מצב האומה' - 'פיגוע' אלקטורלי"

לבני לא תודה בזה, אולם בסביבתה סבורים כי ההופעה שלה בתוכנית הסאטירה של ערוץ 2 היא נזק אלקטורלי ואסון יח"צני, לא פחות

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוסי ורטר

אם ציפי לבני היתה מסוגלת להחזיר את מחוגי השעון לאחור, היא היתה מצנזרת, ללא היסוס, את ערימת הגידופים שהטיחה בנתניהו בתוכנית הסאטירה "מצב האומה" בערוץ 2. היא כמובן לא תודה בכך, כי ציפי זו ציפי. היא מעל להודאות והתנצלויות. אבל בסביבתה הפוליטית החדשה, בכל הדרגים, אגב, מתייחסים להופעה הזחוחה שלה במוצאי שבת כאל "פיגוע" אלקטורלי ואסון יחצ"ני, לא פחות.

את הירידה התלולה שהוזכרה קודם במספר המנדטים של הרשימה המשותפת, מייחסים ה"דרגים" לשתי סיבות עיקריות. שתיים וחצי, ליתר דיוק: אפקט "מצב האומה"; הסתייגות מנכונותו התמוהה של הרצוג להעניק לה רוטציה בתפקיד ראש הממשלה; והיעלמותה המובנת של תרועת הפסטיבלים המתלווה לכל מהלך פוליטי משמעותי בתחילתו. ובכל זאת, שלושה־ארבעה מנדטים בשבוע הם סיבה טובה לדאגה.

לכתבות נוספות באתר TheMarker

גיא רולניק על חמש הטעויות שאורבות לכוכב התורן של הפוליטיקה הישראלית

נתניהו מינה את נמרוד ספיר, בן 31, לראש מטה שר האוצר

דו"ח שהוגש לנתניהו: ישראל תשלם קנס של 100 מיליארד שקל על מונופול הגז

עיר ללא מקלט: כך הפכה רמת גן לבור של שחיתות

אגב, לכל המסתייגים והחוששים שהסכם הרוטציה בין השניים עלול לסכל הקמת קואליציה עתידית - בהינתן התסריט ההגיוני שמועמד מחנה המרכז־ימין, בין אם יהיה זה אביגדור ליברמן או משה כחלון, ידרוש שנתיים לעצמו - אפשר להירגע: לבני והרצוג סיכמו, כנראה בכתב, על האייפדים שלהם, כי היא תזכה בשלל שהובטח לה רק אם רשימתם תהיה כה גדולה ועתירת מנדטים, ששום צד אחר לא יהיה רשאי לבקש לעצמו טיפה רוטציה.

לבני מעולם לא נהגה צמחונות במלותיה. כראשת האופוזיציה, בחלקה הראשון של הקדנציה הקודמת, היא לא חסכה את שבט לשונה הצולפת מנתניהו. היא בוודאי היתה בוטה יותר משלי יחימוביץ', שתמיד הקפידה בכבודו של ראש הממשלה. לא פלא שהופתענו לראותה קופצת ראשונה על עגלת ממשלת נתניהו השלישית, בתחילת המו"מ הקואליציוני האחרון. ולא פלא שצופים רבים התכווצו באי נוחות בכורסאותיהם לשמע הפנינים שיצאו מפיה של מי שהיתה שרת משפטים עד לא מכבר כלפי האדם שתחתיו שירתה, וככל שהדבר היה תלוי בה היתה מוכנה להמשיך ולשרת. הבחירות הללו נכפו עליה. היא לא התפטרה מממשלתו של ה"זבל". היא פוטרה.

"הצעירים דווקא אהבו את ההופעה שלה", אמרו השבוע בסביבתה. "שיעור ההתנדבות עלה פלאים, מתחילת השבוע. מטה המתנדבים גדוש ושוקק פעילות. המבוגרים והמעורבים, אהבו פחות". בהקלטה, ואחריה, לבני לא העלתה בדעתה שההומור שלה יעורר את כל השדים מרבצם. מה שגרם לה להלם של ממש היה תגובתו של ראש השב"כ לשעבר, הוגה הדעות המרוחק יובל דיסקין, שהשווה, בלוגיקה עקומה והזויה משהו, את דבריה להסתה של נתניהו וראשי הימין נגד יצחק רבין. מכל הגינויים והצקצוקים והנזיפות שספגה, הפוסט הזה של דיסקין, בעצמו מבקר חריף מאוד של נתניהו, שדעתו הכללית עליו ועל תפקודו ומנהיגותו דומה מאוד לזו שלה, הוריד לה את האסימון שגם אם היא התכוונה לדבר בצחוק, אנשים במעגל שלה, עם חשיבה כשלה, מתייחסים לזה ברצינות תהומית.

ועוד דבר: הפרסומאי והאסטרטג שהיה אמור לנהל את קמפיין הרשימה המשותפת הוא ראובן אדלר, שעבד שנים רבות עם אריאל שרון, ואחריו עם אהוד אולמרט וציפי לבני, כראשי קדימה. הוא נחשב לאחד הטובים והמנוסים. כמה מהקמפיינים שלו כבר נלמדים בבתי הספר הרלוונטיים. הוא היה במגעים מתקדמים עם הרצוג, עוד טרם הסכם המיזוג. אלא שהמגעים כשלו. אדלר לא יעבוד עם הרצ"ל ("הרצוג־לבני לראשות הממשלה", כשם קבוצת הווטסאפ של מקורבי השניים).

על הסיבה ללא מסיבה יש מחלוקת מסוימת: לפי גרסה א', אדלר רתח כשנודע לו, בדיעבד, על הסכם הרוטציה. הוא חשב בזמן אמת, עם פרוץ הידיעה לפני כעשרה ימים, והוא חושב גם היום, שהרצוג שגה שגיאה קשה כשנעתר להעניק ללבני את השנתיים הללו. בוז'י גם לא טרח להיוועץ בו, לשאול לדעתו, ואדלר לא רגיל שמתעלמים ממנו בשאלות שעשויה להיות להן חשיבות קריטית בקמפיין שלו.

לפי גרסה ב', לא חוסר שביעות הרצון המקצועי של אדלר מהסיכום שנרקם מאחורי גבו הרחיק אותו מהצמד, אלא אי הסכמה כספית. הרצוג ולבני רצו אותו לבדו כאסטרטג, יועץ ומתווה דרך. הוא ביקש שהקמפיין כולו, השלטים, התשדירים, האינטרנט ומה לא, ינוהל על ידי משרדו. הסכום שדרש היה גבוה מדי (כ–15 מיליון שקל, על פי ההערכה), והצדדים החליטו להיפרד.

לטור המלא של יוסי ורטר באתר "הארץ" לחצו כאן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה