יעלון: לא אעביר את התקציב לעיר הבה"דים

שר הביטחון: "משרד האוצר מציג מצג שווא של הקצאת משאבים לתקציב הביטחון"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

שר הביטחון, משה יעלון, החליט לעצור את העברת פרויקט צה"ל לנגב בטענה שמשרד האוצר לא מוכן להעביר את התקציבים לכך. מדובר בעיקר בהקמת עיר הבה"דים, קריית התקשוב וקריית המודיעין.

במכתב ששלח יעלון לרה"מ בנימין נתניהו, לשר האוצר יאיר לפיד ולראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ טען יעלון כי "משרד האוצר מציג מצג שווא של הקצאת משאבים לתקציב הביטחון. אני קובע באופן חד משמעי שאמירתו של שר האוצר כי משרדו תקצב בתקציב הביטחון את הסכומים הנדרשים לביצוע המהלך - אינה נכונה".

לדברי גורמים במערכת הביטחון, "משרד האוצר מצפצף על סיכומים שהתקבלו בין המשרדים ולא ממלא אחר חובתו להקצות 9 מיליארד שקל להעברת בסיסי צה"ל לנגב. כמו כן, האוצר לא מעביר כספים לרשות לפינוי מוקשים, וכן, לרכישת צוללות, אף שסוכם שהכספים ליעדים אלה ימומנו על ידי האוצר ולא ממקורות מערכת הביטחון".

מערכת הביטחון תממן ממקורותיה 4 מיליארד שקל להעברת בסיסי צה"ל לנגב ורשות מקרקעי ישראל 6 מיליארד שקל. "האוצר פוגע בפרויקט לאומי", טענו במערכת הביטחון.

שרי הביטחון, משה (בוגי) יעלוןצילום: אוליבייה פיטוסי

במשרד הביטחון אומרים כי כתוצאה מכך אלפי אנשי קבע וחיילים מיחידות עלית לא יגיעו לנגב. בכנסת סבורים כי צעדו של יעלון הוא חלק ממאבקי הכוח בין מערכת הביטחון למשרד האוצר. בשבוע שעבר קבל יעלון בפורום סודי של ועדת חוץ וביטחון שבתקציב הביטחון לשנת 2015 חסר סכום של 6 מיליארד שקל.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי "בהתאם להחלטת הממשלה בנושא ובהתאם לסיכומים בין משרד האוצר לבין משרד הביטחון האוצר תיקצב החל משנת 2012 את חלקו במעבר יחידות צה"ל לנגב. בהמשך לכך בשנים 2013-2014 תוקצב בסיס תקציב משרד הביטחון בחלקו של משרד האוצר לטובת מעבר יחידות צה"ל לנגב, וכך הדבר גם בהצעת התקתציב ל-2015 שאושרה עלידי הממשלה וגם על ידי שר הביטחון".

בסביבת רה"מ בנימין נתניהו טענו אמש בהקשר למשבר עם שר האוצר יאיר ליד כי "לפיד מפר גם התחייבויות להעביר תוספת של מיליארדים לתקציב הביטחון להצטיידות במערכות נשק מתקדמות ואימונים, ובמקום זה נלקח הכסף לפרוייקטים לאומיים שאמורים להיות ממומנים על ידי משרד האוצר כמו העברת בסיסי צה"ל לנגב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר