לפיד: "חמישה מחברי מרכז הליכוד שולטים במדינה"

שר האוצר יוצא היום למתקפה חריפה נגד ראש הממשלה ■ על המשבר בקואליציה ("הפוליטיקה הישנה קמה למאבק אחרון על המשאבים"), על חוק מע"מ 0% (אני לא רוצה שיעזרו לי, רק שיזוזו הצידה ולא יפריעו לפתור את בעיית הדיור"), וגם על הטענות שניסה להקים ממשלה חלופית בראשותו ("שטות גמורה")

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

"אני לא מפחד מבחירות, אבל זה לא מה שמדינת ישראל צריכה עכשיו" - כך אמר בצהריים (שבת) שר האוצר יאיר לפיד. לפיד, שדיבר באירוע "שבתרבות" בתיאטרון הבימה בתל אביב, מתח ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו והתייחס למשבר הנוכחי בקואליציה.

"אכן מדובר במשבר אחד שכולל בתוכו הרבה נושאים", אמר לפיד. "הוא ביטוי למצב שבו הפוליטיקה הישנה קמה למאבק אחרון על המשאבים, על התקציבים שלה ועל הכוח הפוליטי שלה ועל האינטרסים של מרכיביה".

לדבריו, "מדובר בחמישה חברי מרכז חזקים בליכוד ששולטים במדינה ומשפיעים על הפוליטיקאים במפלגה. אנחנו הגשנו את התקציב החברתי ביותר בשנים האחרונות שמיועד ברובו למשרדים החברתיים: בריאות, חינוך, רווחה, ביטחון פנים ועוד. התקציב נתקע כי אותם חברי מרכז יושבים על ראש הממשלה ומשכנעים אותו שלא לקבל את התקציב ואני לא מבין למה ראש הממשלה משתף עם זה פעולה".

שר האוצר יאיר לפידצילום: עופר וקנין

לפיד הוסיף: "רפורמות כמו חוק מע"מ 0% תקועות בגלל זה ועל זה בדיוק המשבר. תקציב המדינה הוגש לממשלה וראש הממשלה הצביע בעד, ואז ניתק מגע ולא מדבר איתנו. כל שאני מבקש הוא שלא יעזרו, שיזוזו הצידה ולא יפריעו למי שמנסה לפתור את בעיית הדיור".

לפיד שב וטען כי ראש הממשלה נתניהו עוסק ב"הישרדות פוליטית". בדברים הדרמטיים הכל תקוע ונתניהו עומד בצד: תקציב המדינה, יחסיה הבינלאומיים של ישראל, הביטחון האישי של האזרחים, סוגיית הדיור ועוד", אמר לפיד. "במקום זה מתעסקים בפוליטיקה הכי קטנה, בסקרים ובהישרדות פוליטית. אני הלכתי לפוליטיקה בשביל לתקן את כל החולאים הללו".

כאשר נשאל שר האוצר מדוע אינו פורש מהקואליציה, השיב: "זה כיף ונעים להיות באופוזיציה אבל אני מעדיף לעשות בפועל. אי אפשר לתת תרופות חינם לניצולי שואה כשאתה באופוזיציה. בחודש שעבר, לראשונה מאז 2007, מחירי הדיור החלו לרדת. המגמה היא חיובית, אבל עכשיו באים חברי מרכז ליכוד ועוצרים את זה.

"החרדים בחיים לא יילכו איתי"

"צר לי שתקציב המדינה הוא בן ערובה לעסקנות פוליטית. מדובר בניתוק מוחלט מהמציאות הישראלית. זה קל לברוח לספלים הנוחים של האופוזיציה אבל אני יכול עוד. יש לי מה לעשות. אם אני מחר בא ומודיע שאני פורש, יש מסיבה במרכז הליכוד כי כל הג'ובים יישארו בידיהם. אני לא מפחד מבחירות אבל מדינת ישראל לא צריכה עכשיו בחירות. היא צריכה העברת תקציב, רפורמה בדיור, ביטחון אישי ברחובות".

באשר לטענות כי פעל בחתרנות וניסה להקים קואליציה חלופית, אמר שר האוצר לפיד: "מדובר בשטות גמורה. אני לא מנסה להקים קואליציה חלופית. הרי החרדים בחיים לא יילכו איתי, במיוחד לא אחרי שהעברנו את חוק השוויון בנטל, הכנסנו את לימודי הליבה למוסדות החינוך של ש"ס ואיזנו את תקציבי הישיבות. כל מה שאני רוצה זה שייתנו לי לעבוד, להעביר תקציב מדינה ורפורמת דיור".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר