אבי ניסנקורן: "5,300 שקל לחודש - זה המספר המינימלי לקיום בכבוד"

לפיד, ניסנקורן וצביקה אורן הסכימו כי המעסיקים, ההסתדרות והאוצר יקימו צוותים שיעסקו בסוגיית שכר המינימום, בהעסקת בעלי מוגבלויות ובנושא עובדי הקבלן ■ צביקה אורן: "צריך לפעול בלו"ז צפוף ובלי איום השביתה ממעל" ■ יו"ר ההסתדרות: "אנחנו לא רוצים שביתות, אני צריך שיתנו לציבור העובדים מה שמגיע להם"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות, הגיב לדיונים שהתקיימו סביב העלאת שכר המינימום בהם לקחו חלק שר האוצר יאיר לפיד ונשיא התאחדות התעשיינים צביקה אורן, ואמר: "יש לך משפחה שרוצה לדעת מחר שהיא יוצאת ממעגל העוני. אני צריך לספק לאנשים תוצאות, עם ישראל רוצה תוצאות. נקבתי במספר שאני מאמין בו - 5,300 שקל לחודש. לא נקבתי סתם, זה המספר המינימלי לקיום בכבוד, והסכום הזה לא נזרק מהחלל, אלא מתבסס על נתונים סטטיסטיים בישראל.

"הפערים החברתיים הם בלתי נסבלים - אם לא יגידו לי שהשכר יעלה - מה אני אגיד לאזרחים? אנחנו לא רוצים שביתות, אני צריך שיתנו לציבור העובדים מה שמגיע להם. הפערים החברתיים הם רעה חולה וחייבים לצמצם אותם". יו"ר ההסתדרות אמר את הדברים בראיון הערב (ב') לערוץ 2.

שר האוצר יאיר לפיד, יו"ר ההסתדרות עו"ד אבי ניסנקורן ונשיא התאחדות התעשיינים צביקה אורן הודיעו בצהריים (ב') על הקמת שלושה צוותי עבודה מקצועיים שיבחנו שלושה נושאים מרכזיים שנמצאים על הפרק ויגישו את המסקנות עד סוף השבוע: הנושאים הם סוגיית שכר המינימום, עובדי קבלן ושילוב בעלי מוגבלויות.

יאיר לפיד וצביקה אורןצילום: עומר גנדלר, דוברות האוצר

במהלך הפגישה שב לפיד והדגיש כי הוא תומך ופועל להעלאת שכר המינימום, מהלך אשר יסייע, לדבריו, לנמצאים בתחתית סולם השכר במשק. לפיד הוסיף כי יש לבצע את המהלך בצורה אחראית כדי למנוע פיטורים במשק. בנוסף לזה, ציין לפיד כי על מדינת ישראל מוטלת האחריות לדאוג להסדרת תנאי ההעסקה של עובדי הקבלן וכי יש לדאוג לכך בהקדם.

ממשרד האוצר נמסר כי פגישת עבודה המשותפת במשרד האוצר התקיימה בעקבות הזמנתו של שר האוצר משבוע שעבר. הפגישה נועדה לקדם הידברות של משרד האוצר וההסתדרות בשורת נושאים מרכזיים למשק הישראלי ולפתור את סכסוך העבודה שהוכרז במשק על ידי ההסתדרות.

"כל הצדדים: משרד האוצר, נשיאות הארגונים העסקיים וההסתדרות, הסכימו שיש לפעול למען החלשים בחברה ועל מנת לצמצם הפערים החברתיים", אמר צביקה אורן בתום הפגישה, "זאת על ידי משא ומתן מסודר, עם לוח זמנים צפוף וברור ובלי איום השביתה ממעל. הפתרון שנמצא יהיה מבוסס על תמהיל נכון של כלים, דרכם כל צד ייתן את חלקו לטובת שיפור מצבן של השכבות החלשות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה