אריאב תקף את לפיד - ושניים מבכירי האוצר ביטלו השתתפותם בכנס קיסריה

אריאב, מנהל הכנס, אמר בשבוע שעבר בראיון ל-TheMarker: "מושיבים אדם שאין לו רישיון אפילו על טוסטוס על ההגה של כלכלת ישראל, שהיא סמיטריילר כבד"

מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק

בכירים באוצר ביטלו את השתתפותם בכנס אלי הורביץ (כנס קיסריה) של המכון הישראלי לדמוקרטיה, שייערך בימים שני ושלישי השבוע במלון דן כרמל בחיפה, בעקבות דבריו של מנהל הכנס, ירום אריאב, ביום רביעי האחרון ב-TheMarker, כי שר האוצר, יאיר לפיד, מוביל את המשק להתרסקות.

ככל הידוע, השניים שביטלו את השתתפותם בכנס הם ראש אגף תקציבים אמיר לוי והממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון דורית סלינגר,שמונו לתפקידהם על ידי לפיד. לוי וסלינגר מופיעים ברשימת הדוברים בכנס בתוכנייה שהפיץ המכון הישראלי לדמוקרטיה.

בניגוד לשניים, בכירים אחרים באוצר לא ביטלו את השתתפותם בכנס, ביניהם סגן שר האוצר מיקי לוי, סגנית ראש אגף תקציבים לנושאי מקרו יעל מבורך, ראש הלשכה המשפטית של האוצר עו"ד יואל בריס, ומנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב. שר האוצר, יאיר לפיד, הודיע למארגני הכנס עוד לפני כשלושה שבועות, כי לא ישתתף בכנס למרות שכל שרי האוצר הקודמים נכחו בעבר בכל דיוני הכנס.

יאיר לפידצילום: אוליבייה פיטוסי

הדברים שהקפיצו את שני הבכירים הם דברי אריאב, לשעבר מנכ"ל האוצר וראש אגף תקציבים באוצר, ביום רביעי שעבר על שר האוצר לפיד: "מושיבים אדם שאין לו רישיון אפילו על טוסטוס על ההגה של כלכלת ישראל, שהיא סמיטריילר כבד, ואותו נהג מתעקש לא לציית לתמרורים ולרמזורים, שהם חוקי הכלכלה. ברור שההתנהגות הזו מובילה להתרסקות".

גורמים באוצר אישרו היום כי שני הבכירים לא ישתתפו בכנס המכון הישראלי לדמוקרטיה בעקבות דברי אריאב. הם דחו בתוקף שמועות כאילו הביטול בא בעקבות הנחיה מלמעלה, ולראייה בכירים אחרים כן משתתפים בכנס. לדבריהם, לא ניתנה כל הנחיה, לא בגלוי ולא ברמיזה ומדובר בהחלטה אישית.

גורמים ממשלתיים ציינו היום כי המדיניות הכלכלית נקבעת על ידי הממשלה ועל ידי כלכלנים בכירים ולא רק על ידי שר האוצר, ולפיכך דברי אריאב הם בבחינת התקפה על החלטות הממשלה ועל הכלכלנים הבכירים, וגם על שר האוצר. לדבריהם, בעבר בכנס קיסריה הוצגו תוכניות ארוכות טווח, תוכניות עם חזון, לשינויים מבניים ורפורמות בתקציב המדינה. הכנס הנוכחי, לדבריהם, בא לבקר את כושר הביצוע של מדיניות הממשלה, ובכירי האוצר מעדיפים להתייחס לנושאים אלו ולתת הסברים לגורמים המוסמכים, למשל מבקר המדינה.

כנס אלי הורביץ, שיימשך יומיים, ייפתח מחר בדברי ראש הממשלה, בנימין נתניהו. במרכז הדיונים מחר יעמוד נאומה של הנגידה, קרנית פלוג. הערכה היא כי נאום זה ימתח ביקורת על תקציב המדינה ל-2015 ועל ההתנהלות הכלכלית של הממשלה. יום הדיונים הראשון של הכנס יסתיים בדברים שיישא נשיא המדינה, רובי ריבלין. זו פעם ראשונה שנשיא המדינה נואם בכנס הכלכלי השנתי של המכון הישראלי לדמוקרטיה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"