אריאב על לפיד: "כמו אדם בלי רישיון אפילו לטוסטוס שנוהג בסמיטריילר כבד"

"יש ליקוי מאורות באוצר, לפיד ופלוג מתנהגים כמו שליטים של ממלכות נפרדות", אומר מנכ"ל משרד האוצר לשעבר ■ אריאב מותח ביקורת חריפה גם על ראש הממשלה נתניהו, אשר לטענתו צריך להפסיק להשקיף מהצד: "התערבות מאוחרת תהיה קשה יותר ותעלה ביוקר"

מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק

"אחרי שנה וחצי ששר האוצר לפיד בתפקיד, בולט בציבור הרחב חוסר האמון בהנהגה הכלכלית, על בסיס הביצועים של שר האוצר שיש בהם שילוב של חוסר ניסיון, חוסר מקצועיות וחוסר אחריות", כך סבור ירום אריאב, שהיה מנכ"ל משרד האוצר ב–2007–2009.

אריאב, מנהל כנס אלי הורוביץ (לשעבר כנס קיסריה) של המכון הישראלי לדמוקרטיה, שייערך בשבוע הבא בחיפה, מודאג מאוד ממצב המשק באחרונה. לדעתו, כעת ניתן לטפל בתחלואי הכלכלה באמצעות מהלכים קלים יחסית, אבל אם לא יימצא המבוגר האחראי שיבין את חומרת המצב במשק, עשויה כלכלת ישראל להידרדר ואז פעולות ההצלה והחילוץ יהיו קשות בהרבה.

יורם אריאבצילום: מוטי מילרוד

לדעת אריאב, "המשק תקוע והבעיה מספר אחת שלו היא המשך הגלישה במורד, ההאטה, העצירה בהשקעות והדפלציה, שהיא מהלך שמזין את עצמו. הבעיה מספר שתיים של המשק היא חוסר האמון בהנהגה הכלכלית. לפיד הגיע למשרד האוצר חסר ניסיון, אבל עם רצון טוב לשנות ועם ציפיות גדולות של הציבור - זה שבחר בו וגם של הציבור שלא בחר בו. בפועל מה שקורה כעת הוא ששר האוצר מפגין זלזול גמור בכלכלנים ובכלכלה, שזה הבסיס העיקרי לעבודת האוצר".

בהתייחסו לדברים הקשים שהשמיע לפיד בשבוע שעבר כלפי כלכלני משרד האוצר, אומר אריאב: "למה הדבר דומה? מושיבים אדם - שאין לו רישיון אפילו - לא על טוסטוס, אלא על ההגה של כלכלת ישראל, שהיא סמיטריילר כבד, ואותו נהג מתעקש לא לציית לתמרורים ולרמזורים, שהם חוקי הכלכלה. ברור שההתנהגות הזאת מובילה להתרסקות".

לדעת אריאב, אחת הבעיות של ההנהגה הכלכלית כיום היא אי־אפיון של הבעיות המשק. "אפיון הבעיה הוא חלק חשוב בדרך לפתרונה", אומר אריאב.

"ברור שיש ליקוי מאורות באוצר. לא מצביעים על הכיוון המסוכן שהמשק נע אליו, לא מתמודדים עם הבעיה. התנועה הזאת יכולה להביא את המשק למיתון, לאובדן תוצר, לאבטלה, לגירעון גדול ובסוף לאובדן שליטה".

לדבריו, עוד תופעה מדאיגה היא ששר האוצר ובנק ישראל בראשות הנגידה קרנית פלוג "מתנהלים כמו שני שליטים של ממלכות נפרדות - וזאת בעת שידוע כי אחד מסודות ההצלחה של מדיניות כלכלית הוא תיאום בין משרד האוצר לבנק ישראל".

שר האוצר יאיר לפידצילום: אמיל סלמן

לדברי אריאב, היעדר התיאום בין פלוג ללפיד בולט בשני נושאים: הגידול בגירעון והמאבק ביוקר המחיה. "שר האוצר, בינתיים, רק מצהיר שיוקר המחיה בראש מעייניו", אומר אריאב. "לעומת זאת, הסיוט הגדול של הנגידה הוא הדפלציה. יש דרך להוריד את יוקר המחיה בלי מיתון ובלי דפלציה, אך צריך להיות אדם אחראי שייקח את הכל לידיים שלו".

לפי אריאב, האדם שעליו לעצור את ההידרדרות בכלכלת ישראל הוא ראש הממשלה, בנימין נתניהו. אריאב אומר כי נתניהו, "שמבין בכלכלה ויש לו קבלות, אינו יכול להשקיף מהצד על ההידרדרות, כי התערבות בשלב מאוחר יותר תהיה קשה ומורכבת יותר, ותעלה ביוקר".

לדבריו, "צריך מדיניות אחראית שתמנע את גלישת המשק למיתון. צריך רפורמות במקומות נכונים והנהגה כלכלית שמבינה את המצב, תשלוט במתרחש ותתקוף את הבעיות האמיתיות של המשק, ולא תתעסק בכול מיני נושאים אזוטריים כמו מע"מ 0%. זה צו השעה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?