משבר בוועדת הכספים: הסכומים שהובטחו לניצולי השואה בסכנה

סטרוק דורשת לעכב העברת 29 מיליון שקל למתאם פעולות הממשלה בשטחים ■ סלומינסקי מאיים לסגור את הישיבה אם יש עתיד תתעקש להעביר את הסכום וכך לא יאושרו העברות של 310 מיליון שקל לניצולי שואה ו-500 מיליון שקל לתע"ש

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

משבר נוסף בין יש עתיד לבית היהודי בוועדת הכספים. יש עתיד דורשת להעלות להצבעה ולדיון את בקשת האוצר להעברת כ-23 מיליון שקל, ו-6 מיליון שקל נוספים למתאם פעולות הממשלה בשטחים. ואילו, יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) מאיים לנעול את ישיבת הוועדה אם תתעקש יש עתיד להעביר את הכספים, וכתוצאה מכך לא יאושרו העברות של 310 מיליון שקל לניצולי השואה וחצי מיליארד שקל לפורשי תע"ש.

יצוין כי הבקשה להעברת כספים למתאם פעולות הממשלה בשטחים הוגשה באחרונה לוועדה על ידי משרד האוצר. ח"כ אורית סטרוק (הבית היהודי), תושבת חברון, הגישה בקשה לעכב את הפנייה. אין זו הפעם הראשונה שסטרוק מעכבת בוועדת הכספים העברות כספים למתאם פעולות הממשלה בשטחים.

הפנייה להעברת כספים לשטחים מאושרת אוטומטית בתוך 21 ימים, על ידי הוועדה, אלא אם כן אחד הח"כים מבקש לעכבה. מחר (יום ב') תוצב הפנייה על סדר יומה של ועדת הכספים. סטרוק ביקשה שלא להעלות הנושא לדיון.

ביש עתיד לוחצים לקיים את ההצבעה מחר, ויו"ר ועדת הכספים סלומינסקי מאיים לסגור את הישיבה אם יידרש להעביר את הכספים למתאם פעולות הממשלה בשטחים. בשעות האחרונות נערכו מגעים בין הצדדים בעניין.

יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי ושר האוצר יאיר לפידצילום: אמיל סלמן

הוועדה אמורה לקיים מחר הצבעה חוזרת על בקשת האוצר להעביר 50 מיליון שקל לרשויות מקומיות בגין מבצע צוק איתן. בקשה זו כוללת, כפי שנחשף בשבוע שעבר, מקדמה של 413 אלף שקל למועצה האיזורית הר חברון, בגין הוצאות ישירות בעקבות הלחימה, בעוד שמועצות איזוריות שקרובות יותר לגבול עזה יקבלו מקדמות נמוכות יותר. כך למשל: מועצה איזורית חוף אשקלון - 278 אלף שקל, מועצה איזורית שער הנגב תקבל 300 אלף שקל, והמועצה איזורית אשכול תקבל מקדמה של 439 אלף שקל.

כמו כן, בפני הוועדה מונחת להצבעה חוזרת הצעה שהגיש ח"כ בועז טופורובסקי (יש עתיד) והיא העברת 2 מיליון שקלים לוועד המקומי בחברון המונה כ-300 תושבים. בנתיים, כל הפניות התקציביות שנועדו להועלות מחר בוועדה- מוקפאות.

ח"כ סטרוק אמרה הערב כי "מתאם פעולות הממשלה בשטחים הוא אחד החורים השחורים של תקציב הביטחון ועד שלא נבין בדיוק לאן תקציבי העתק שם הולכים לא נאשר אותם. המתאם התחייב מזה זמן לפרט בפני על הייעוד והשימושים בכסף שהוועדה התבקשה להעביר, ולא עמד עד עתה בהתחייבויותיו.

"ברשותי קיים מידע מדאיג בנוגע למתרחש במתאם פעולות הממשלה בשטחים מתפקידי בוועדת חוץ וביטחון ומגורמי השטח. העברתי למתאם את ההבהרות הנדרשות ממנו על מנת שאסיר את התנגדותי להעברת הכסף. באם אכן כך יהיה והמתאם יאות להשיב על שאלותי בוועדה, לא אתנגד להעברת הכספים. מי שיצר את הקשר בין ההעברה למתפ"ש ובין ההעברה, החשובה, לניצולי השואה הם אנשי יש עתיד .אני דואגת לכספי משלם המיסים הישראלי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים