שוקי אורן נגד המינוי הצפוי של דוד שרן לראש לשכת רה"מ: "לא ראוי"

החשב הכללי לשעבר על תקופתו של שרן כראש לשכת שר האוצר: "הראייה המקצועית נעלמה ואת מקומה תפסה התככנות הפוליטית"

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

החשב הכללי לשעבר, שוקי אורן, תוקף היום בדף הפייסבוק שלו, בצורה חריפה, את המינוי הצפוי של דוד שרן לראש לשכת ראש הממשלה לאחר החגים. אורן מגדיר את המינוי "כלא ראוי".

אורן היה החשב הכללי בין 2007 ל-2011 תחת שני שרים, רוני בראון ויובל שטייניץ. נחשב למינוי מקצועי. מפברואר 2012 הוא משמש כמנכ"ל חברת הנדל"ן קרדן אן.וי.

שרן (44) היה ראש המטה שר האוצר, יובל שטייניץ. הוא ליווה את שטייניץ תחילה כיועץ פוליטי, ובסוף 2012 התפטר מתפקידו באוצר. ומונה למזכיר קצ"א. הוא אמור להחליף לאחר החגים את אייל חיימובסקי, ששימש כראש לשכת ראש הממשלה, במשך שנתיים וחצי.

אורן כותב בדף הפייסבוק שלו כי שרן מונה לראש מטה שר האוצר באפריל 2009, כהוא עצמו היה חשב כללי במשך שנה וחצי. לדברי אורן, שרן, בניגוד לקודמו בתפקיד, שהיה מקצוען, היה אישיות פוליטית. "עד מהרה נוכחו באוצר בשינוי מהותי. הראייה המקצועית נעלמה ואת מקומה תפסה התככנות הפוליטית, ושימוש ציני בעמדת כוח כדי לקדם אינטרסים פוליטיים. במשך למעלה משנתיים עבדנו באותו משרד. הנושאים המקצועיים לחלוטין לא עניינן את שרן הוא לא עשה דבר לקדמם. שרן התלבש בכול הכוח על כול נושא שקשור לצבירת כוח פוליטי ובראש כמובן המינויים בחברות הממשלתיות".

שוקי אורןצילום: תומר אפלבאום

כדוגמה למעורבות שרן במינויים פוליטיים, מביא אורן את המינוי של מנכ"ל חדש לענבל, חברת ביטוח ממשלתית. החשכ"ל הוא יו"ר ענבל. למינוי מנכ"ל וחברים חדשים בדירקטוריון ענבל דרוש אישור של שר האוצר בלבד. בסוף 2009 הודיע מנכ"ל ענבל על התפטרותו.

אורן, לדבריו, מינה ועדת איתור, בהתאם לכללים, לבחירת מנכ"ל חדש. מאותו רגע פעל שרן לשלוט בתהליך ולטרפד את ההליך התקין, במטרה להביא למינוי מקורב לתפקיד. כחלק מהלוחמה שלו הדליף שרן לעיתונות ידיעות שקריות נגד אורן ושלח מכתבים אנונימיים למבקר המדינה. שרן באמצעות דירקטור בענבל, איתן פדן, פעל לטרפוד המינוי של המנכ"ל שנבחר על ידי ועדת האיתור. לדברי אורן, שרן איים על הדירקטורים בענבל שאם לא ישתפו פעולה עימו בטרפוד המינוי של ועדת האיתור כהונתם לא תוארך. בסופו של דבר, המינוי של ועדת האיתור אושר. לדברי אורן, שרן עמד בהבטחתו וכול הדירקטורים שתמכו במנכ"ל שאושר על ידי ועדת האיתור, כהונתם לא הוארכה.

בתגובה לדברי אורן אמר דוד שרן ל-TheMarker: "לדברים של אורן אין כל בסיס. כל הדירקטורים שמונו כאשר כיהנתי כראש מטה שר האוצר נעשו כדת וכדין, דרך ועדת מינויים של רשות החברות הממשלתיות. כולם קיבלו אישור של היועצים המשפטיים של רשות החברות ושל משרד האוצר. איתן פדן מכהן בשורה של דירקטורים של חברות ממשלתיות. הוא לא צריך את עזרתי. הוא נבחר כעת לדירקטור בנבחרת הדירקטורים של מנהל רשת החברות הממשלתיות, אורי יוגב, ואיש לא מטיל ספק בכישוריו. שוקי אורן לא סולח למי שהעיז להגיד לו שהמינוי שעשה, של מנכ"ל ענבל, לא היה תקין".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"