לפיד מבטיח לפירון: הקיצוץ בחינוך יוחזר ב-2015

למעשה, הקיצוץ הוא בבסיס תקציב משרד החינוך וההשכלה הגבוהה, כלומר יבוצע גם בתקציב 2015 ■ כמו במקרים קודמים שבהם קוצץ התקציב של המשרדים בראשות שרים ממפלגתו של שר האוצר, גם הפעם תמכו בקיצוץ כל שרי יש עתיד בממשלה, כולל פירון

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

שר האוצר, יאיר לפיד, הבטיח לשר החינוך, שי פירון, בפגישה שנערכה ביניהם היום כי הקיצוץ בתקציב החינוך וההשכלה הגבוהה, כ-700 מיליון שקל, יוחזר למשרד עוד במהלך 2015. כמו במקרים קודמים שבהם קוצץ התקציב של המשרדים בראשות שרים ממפלגתו של שר האוצר, גם הפעם תמכו בקיצוץ כל שרי יש עתיד בממשלה, כולל פירון.

הקיצוץ בוצע בבסיס התקציב ב-2014, והממשלה אישרה אותו שלשום. הממשלה החליטה על הקיצוץ בתקציבי החינוך במסגרת קיצוץ רוחבי בתקציבי כל משרדי הממשלה מלבד הביטחון, כדי לממן את הוצאות צה"ל במהלך מבצע צוק איתן. הקיצוץ הובא לידיעת פירון רק ביום שישי, לפני כניסת השבת, ובאוצר לא התייעצו עם פירון על היקף הקיצוץ. בשיחה שקיים אתמול פירון עם לפיד, ובה התלונן על הפגיעה הקשה בפעילות משרדו בגין הקיצוץ, בעיקר בבניית כיתות חדשות ותמיכה בצהרונים, הבטיח לו לפיד כי הקיצוץ יוחזר לו כבר ב-2015.

ואולם כלל לא ברור כיצד לפיד מתכוון להחזיר את כספי הקיצוץ החינוך כבר בשנה הבאה. לפי החלטת הממשלה שלשום, הקיצוץ הוא בבסיס תקציב משרד החינוך וההשכלה הגבוהה, כלומר יבוצע גם בתקציב 2015 וגם בכל אחת מהשנים הבאות. זאת ועוד, הגירעון בתקציב המדינה ל-2015 מתקרב ל-5% תוצר, על רקע הבטחות שונות של שר האוצר, כאשר יעד הגרעון המעודכן לשנה הבאה הוא 3% והדרג המקצועי באוצר, בבנק ישראל ובמשרד ראש הממשלה מתנגד לכל יעד גרעון של יותר מ-3%.

שר האוצר יאיר לפיד ושר החינוך שי פירוןצילום: אוליבייה פיטוסי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"