דוד קליין תוקף את לפיד: "'גירעון תוצאתי'? מצאנו מושג חדש ועכשיו ננסה אותו"

"צריך לדחות את תוכנית מע"מ 0% - אפילו אם זה היה רעיון טוב, זה לא הזמן ליישם אותו", אמר נגיד בנק ישראל לשעבר והוסיף כי "יש פטורים נוספים שמזמן מדברים עליהם, וצריך, קודם כל, לפני שמעלים מסים, לבטל אותם"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker Online

"גם במסים יש סדר עדיפויות - ובסדר עדיפויות הזה באמת צריך לדחות את תוכנית מע"מ 0%. זה לא הזמן. אפילו אם זה היה הרעיון טוב, זה לא הזמן ליישם אותו. אחר כך יש פטורים נוספים שמזמן מדברים עליהם, וצריך, קודם כל, לפני שמעלים מסים, לבטל אותם", כך אמר דוד קליין, נגיד בנק ישראל לשעבר, בראיון לרזי ברקאי בתוכנית הרדיו "מה בוער" בגל"צ. הפטור ממ"עמ על פירות הירקות והפטור ממע"מ באילת - "אלה הדוגמאות הבולטות", אמר קליין והוסיף כי יש "דוגמאות נוספות לפטורים שאפשר לשקול את הביטול שלהם".

עוד התייחס קליין להערה של אורי שני, מקורבו של שר האוצר יאיר לפיד, כי קרנית פלוג "היא סוג של פקידה" - הערה שעליה התנצל מאוחר יותר. לדבריו, "אני לא יודע למה פקיד נחשב עלבון. זה תפקיד מאוד מכובד". זה נשמע ביטוי של זלזול, אבל אני לא חושב שפקיד זה משהו שיש לזלזל בו", אמר.

דוד קלייןצילום: ליאור מזרחי - באובאו

לגבי הקיצוץ הרוחבי אמר כי "יש בזה משהו לא רציונאלי שלא מתאים לעבודת הממשלה. ממשלה צריכה לעבוד לפי סדר עדיפויות. זו מדיניות שקשה לקרוא לה מדיניות. מה שצריך לעשות זה לעבוד עם אופק קצת ארוך טווח יותר".

על "המושג גירעון תוצאתי" שהגה לפיד אמר כי "לכאורה זה דבר חדש. מצאנו מושג חדש, 'גירעון תוצאתי', ועכשיו ננסה אותו ונראה איך זה עובד. אנחנו את קו המחשבה הזה זנחנו לפני הרבה זמן. אמרנו שצריך להתחיל מהגירעון צריך לומר מה רוצים להשיג ומה יהיה יעד הגירעון ומזה לגזור את המדיניות שלנו"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר