לפיד יזם פיוס עם פלוג; אורי שני התנצל בטוויטר על שכינה אותה "פקידה"

(עדכון) מקורבו של שר האוצר הביע חרטה על שכינה את פלוג "סוג של פקידה" ■ לפיד, שחושש מקואליציה נתניהו-פלוג נגדו, התקשר לנגידת בנק ישראל וקבע להיפגש עימה מחר, בניסיון לצמצם את המתחים ביניהם

מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק

שר האוצר, יאיר לפיד, ונגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, יפגשו מחר (ראשון), ביוזמת שר האוצר, בניסיון להפחית את המתחים ביניהם. את הפגישה יזם, ביום שישי האחרון, שר האוצר. הוא התקשר לפלוג, שוחח עימה קצרות והשניים קבעו להיפגש מחר, בניסיון להבהיר עמדות ולצמצם את המתחים ביניהם שהגיעו לשיא בימים האחרונים.

הפערים בין שני האישים הם אישיים-כלכליים. לפיד, שתמך במינוי של פלוג לנגידה, נפגע מעמדותיה הכלכליות בחודשים האחרונים מספר פעמים, ובעיקר כשפלוג התנגדה, בפגישה שנערכה בלשכת רה"מ ובראשותו, לתוכנית מע"מ 0% לרוכשי דירה ראשונה, שהיא בבת עינו של לפיד, וכשפלוג התבטאה לאחרונה נגד תוכנית שר האוצר, להעלות את הגירעון בתקציב 2015 ליותר מ-3%.

לפיד התבטא בחריפות רבה נגד עמדותיה של פלוג ונגד פלוג אישית ("היא אף פעם לא הייתה במגזר העסקי"), מספר פעמים, ושלח ח"כיות מסיעתו, יש עתיד, ואת מקורבו, אורי שני, לתקוף את פלוג בתקשורת בבוטות חסרת תקדים.

אורי שניצילום: מוטי קימחי

בסוף השבוע, בראיון עיתונאי, אמר שני כי "פלוג היא סוג של פקידה ולא נבחר ציבור". מאוחר יותר התחרט שני. בטוויטר שלו כתב כי "בסוף השבוע הזה מעדתי בלשוני ופגעתי בנגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג. המעשה לא היה מכוון. התקשר אלי עיתונאי ומכיוון שאני כבר לא בשירות הציבורי ולא נושא תפקיד שכחתי להגדיר את השיחה כרקע עמוק בלבד והרשתי להביע את דעותי בחופשיות, כתוצאה מכך נגרם נזק ועל כך אני מצר".

שני שכח כנראה עוד דבר, הוא כן בשירות הציבורי. לאחר מאבקים לא פשוטים הצליח שר האוצר, יאיר לפיד, להביא למינויו, לפני מספר חודשים, ליו"ר ויועץ קבינט הדיור הפועל במסגרת משרד האוצר.

קרנית פלוג, שמעון פרס, בנימין נתיהו ויאיר לפיד הערב בטקס ההשבעה

השפל ביחסים היה לאחרונה, בפרשת מודעת האבל שבנק ישראל פרסם בעקבות נפילתו בצוק איתן של משה מלקו, בנה של עובדת קבלן בבנק. לפיד תקף בבוטות חסרת תקדים את התנהגות הבנק ופלוג בפרשה זו, בנוכחות עובדים באוצר ובבנק ישראל. פלוג לא הגיבה.

פלוג סבורה כי הדרך להתגבר על הבור בתקציב המדינה ל-2015 היא ע"י העלאת מסים ו/או ביטול פטורים ממס ובמקביל - קיצוץ בצד ההוצאות בתקציב. לדעתה, יש לגנוז את תוכנית המע"מ 0% בשל עלותה הגבוהה לתקציב (3 מיליארד שקל ב-2015). לפיד מתנגד לכול ההמלצות של פלוג. לדעתו, הבור התקציבי ייסתם ע"י העלאת יעד הגירעון בתקציב 2015, מתוך הנחה כי מדובר בהעלאה חד פעמית של יעד הגירעון, הנובעת מצורכי המלחמה.

לפיד ביקש לקיים את הפגישה מחר, במטרה להקטין את הלהבות בינו לנגידה, ומתוך ניסיון להגיע לפשרות שיהיו מקובלות על שני הצדדים. הוא החליט לקיים את הפגישה גם מתוך חשש שדיונים על אישור תקציב המדינה ל-2015 תיווצר קואליציה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, והנגידה נגדו, בשאלות ובנושאים מרכזיים שעומדים בבסיס התקציב.

כתבות מומלצות

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?