ישראל הצטרפה כחברה מלאה למועדון פריז להסדרי חוב

מועדון פריז מבצע הסדרי חוב למדינות מתפתחות המצויות בקשיים ■ ישראל היא החברה ה-20 בארגון

מוטי בסוק
מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוק

מועדון פריז מבצע הסדרי חובות למדינות מתפתחות המצויות בקשיים. החשבת הכללית, מיכל עבאדי-בויאנג'ו, חתמה היום בפריז על הצטרפותה של ישראל למועדון. החתימה נעשתה במעמד נשיא המועדון ומנכ"ל משרד האוצר הצרפתי, רמון פרננדס, וראשי המשלחות של המדינות החברות במועדון. ישראל היא החברה ה-20 במועדון, לצד ארה"ב, גרמניה, צרפת ומדינות מפותחות נוספות, ולצד הבנק העולמי וקרן המטבע הבינ"ל המלווים את פעילות המועדון. עד כה השתתפה ישראל בפגישות המועדון במעמד של מלווה.

המועדון פועל להסדרת תשלום החובות של מדינות מתפתחות. הוא נוסד ב-1956, והגיע במהלך השנים ל-429 הסדרים עם 90 מדינות חייבות, בסך כולל של 573 מיליארד יורו. הסדרי החוב כוללים דחייה בתשלום חובות, פריסתם והפחתתתם. על מנת להיות זכאיות להסדר חוב במסגרת המועדון, נדרשות המדינות החייבות לבצע צעדים ורפורמות לייצוב ושיקום מצבן הפיננסי.

הצטרפות ישראל למועדון כחברה מלאה תאפשר לה להגביר את השפעתה על עיצוב הסדרי החוב המתגבשים במועדון. ההחלטות במועדון מתקבלות פה אחד. בנוסף, ההשתתפות בדיוני המועדון המסווגים תחשוף את ישראל למידע רב ביחס למצב הכלכלי של מדינות שונות. דיוני המועדון יאפשרו לישראל להסדיר חובות כלפיה, פעולה המקבלת משנה תוקף בעקבות הגדלת היקף ערבויות המדינה לעסקאות ייצוא בחודשים האחרונים.

החשבת הכללית באוצר, מיכל עבאדי־בויאנג'וצילום: שירן גרנות

שר האוצר, יאיר לפיד, אמר בתגובה כי, "הצטרפות ישראל למועדון פריז מצביעה על חוסנה הכלכלי ומהווה הוכחה נוספת שמקומה של ישראל הוא לצד המדינות החזקות בזירה הבינ"ל. פעילות ישראל במסגרת המועדון תהווה המשך לפעילות המדינה ב-OECD״

עבאדי-בויאנג'ו ציינה כי, "כניסתנו למועדון תאפשר לנו השפעה על עיצובם של הסדרי חוב כחלק מהקהילה הפיננסית הבינ"ל, ולהשתמש ביתרון של גודל המועדון לצורך החזרת כספי חוב לישראל אם יהיו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"