קרובי המשפחה של אלון חסן בנמל אשדוד: 
אחות, שני גיסים 
ושני בני דודים

קרובי המשפחה של אלון חסן אמנם דומיננטיים בנמל, אבל הם גם לא לבד ■ כבר שנים שהנפוטיזם בנמל אשדוד חוגג ■ בדו”ח ביקורת של מבקר המדינה מ–2007 נכתב כי ב–2002–2005, מתוך 250 עובדים חדשים שנקלטו בנמל אשדוד, ל–116 ‏(46%‏) היו קרובי משפחה במקום

שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר

מלבד דניאלה צבאן, המורה ובת הדוד הרחוקה של אלון חסן, יו"ר ועד העובדים בנמל אשדוד, שנהפכה לספקית חומרי ניקוי בנמל, ומלבד דוד חסן - בן דודו של אלון חסן שעסק בניהול נדל"ן והחברה שלו קרסה, והחל לפתע לנהל את חברת דנה לוגיסטיקה בנמל אשדוד באין מפריע - עובדים בנמל גם אחותו של חסן, מורן אסרף, וגיס נוסף של חסן, ובקרוב צפוי להצטרף לרשימה המשפחתית עוד גיס של חסן - משה אסרף, בעלה של מורן.

לפני שנה נחשף ב"הארץ" כי ב–2011, כשמורן אסרף היתה בת 25, היא התחילה לעבוד בנמל בתור מנהלת חשבונות במדור כלכלה. המשכורת לא היתה בשמים — 6,000 שקל ברוטו, לא כולל שעות נוספות, ביגוד ודמי הבראה. אסרף היתה אחת מתוך 170 מועמדות, ואחת מ–12 שהגיעו לישורת האחרונה, שכללה ראיון בוועדה הסופית. היא עקפה את כולן בצורה מסחררת.

על אף שבשלב המוקדם היא לא היתה המובילה מבין המועמדות, בוועדה הסופית שהעניקה ציונים למועמדות גרפה אסרף ציונים גבוהים באופן חריג אל מול מתחרותיה. בכיר הוועדה שהעניקה לאסרף ציונים גבוהים באופן חריג אל מול שאר המועמדות היה עובדיה כהן, סמנכ"ל משאבי האנוש בנמל - ואחד מחבריו הקרובים של חסן.

ל–TheMarker נודע כי כהן ישב באחרונה גם בוועדה שקיבלה את בעלה של אסרף, משה אסרף, לעבודה בנמל כסוור. אלפי אנשים הגישו מועמדות למשרה - וקבעו שיא במספר המועמדים שניגשו למשרה פנויה בחברות ממשלתיות.

הציונים שנתנו חברי ועדת הקליטה למועמדות. לחצו להגדלה

מנמל אשדוד נמסר בתגובה בקשר למשה אסרף כי "הרכב ועדת הקליטה במכרז הסוורים הוכתב במסגרת הסכם קיבוצי, שבמסגרתו יושבים בוועדה שלושה חברי הנהלה לצד שני חברי ועד. סמנכ"ל משאבים (כלומר עובדיה כהן; ש"ש) מחויב, כאמור על פי ההסכם הקיבוצי, לשבת בוועדה שבנדון. הוועדה נמצאת בעיצומו של תהליך הבחירה, ורק בסופו ידורגו המועמדים על פי ציוניהם המשוקללים הסופיים (המורכבים מציון הוועדה ביחד עם ציון מכון האבחון)".

בני הזוג הצעירים שהתקבלו לעבודה בנמל אשדוד, מורן ומשה, הם גם אלה שב–2007, עת התחתנו, השביתו את הנמל מעבודה, וזאת כדי שעובדי הנמל יגיעו לחתונה - ויכבדו בנוכחותם את יו"ר הוועד, אלון חסן, ואת אביו פנסיונר הנמל וחבר ועד בעצמו לשעבר, אמיל חסן.

קרובי המשפחה של אלון חסן אמנם דומיננטיים בנמל, אבל הם לא לבד. כבר שנים שהנפוטיזם בנמל אשדוד חוגג. בדו”ח ביקורת של מבקר המדינה מ–2007 נכתב כי ב–2002–2005, מתוך 250 עובדים חדשים שנקלטו בנמל אשדוד, ל–116 ‏(46%‏) היו קרובי משפחה במקום. ב–2005–2006 קלט נמל אשדוד לעבודה 131 סוורים ול–25% מהם היו קרובי משפחה בנמל. בין היתר קבע מבקר המדינה כי נציגי הוועד בוועדות הקליטה בנמל נטו לתת ציונים גבוהים במיוחד למועמדים שהיו להם קרובים באותו מקום עבודה, וציונים נמוכים במיוחד למועמדים האחרים, ובכך הקטינו את סיכויי המועמדים האחרים.

הכתבה במוסף "הארץ" על מינויה של מורן אסרף, 5 באפריל 2013צילום: ללא קרדיט

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"