הייתם מעורבים בתאונה? גנבו לכם את המכונית? אפליקציה חדשה תחסוך לכם בירוקרטיה

אגף שוק ההון במשרד האוצר השיק היום את האפליקציה, "ביטוח בדרכים", שמעניקה מענה אובייקטיבי למבוטחים בממשק עם חברת הביטוח, השמאי וספק שירותי הדרך

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסא ששון
אסא ששון

אין כמעט נהג שלא היה מעורב בתאונת דרכים בחייו כנהג. אחרי הפגיעה מגיע השלב של החלפת הפרטים והפרוצדורה הבירוקרטית שתאפשר, במרבית המקרים לקבל החזר כספי על הפגיעה ברכב. עכשיו החליטו באגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר להקל על הנהגים שמעורבים בתאונת דרכים. האגף השיק אפליקציה לטלפונים חכמים שמסייעת בזמן אמת לנהגים שהיו מעורבים בתאונת דרכים או שרכבם נגנב.

האפליקציה, "ביטוח בדרכים", מעניקה לראשונה מענה אובייקטיבי למבוטחים בממשק עם חברת הביטוח, השמאי וספק שירותי הדרך, בשלבים השונים שלאחר תאונת הדרכים. האפליקציה מותאמת למערכות הפעלה מבוססות אפל ואנדרואיד. המשתמש יוכל להזין פרטים אישיים ומידע לגבי התאונה בכל זמן ולשלוח את המידע בדוא"ל.

להורדת האפליקציה באייפון

להורדת האפליקציה באנדרואיד

צילום: אי-פי

האפליקציה מטפלת בשני נושאים מרכזיים - מידע למבוטח וטופס דיווח במקרה של תאונת דרכים. טופס הדיווח בנוי באופן תהליכי שמסייע לנהג לאסוף פרטים חשובים במקרה של תאונה. בטופס מוטמעים הסעיפים הנדרשים למילוי כך שגם במקרה של לחץ, הנהג לא ישכח אותם. ואילו המידע באפליקציה מעניק תמונה מלאה למבוטח בכל הדרוש לו במקרה של תאונה או גניבת רכב. למשל, רשימת שמאים מעודכנת, ספקי שירות שונים ועוד.

באפליקציה מוטמעים כלי עזר חיוניים המסייעים במקרי הצורך ובזמן אמת, למשל הקלטת עדויות, איכון מיקום התאונה, פנס או תיעוד תמונות מזירת התאונה.

כמות כלי הרכב המבוטחים בענף רכב רכוש מוערכת ב-2.5 מיליון כלי רכב ובכל שנה מתרחשות כ-370 אלף תאונות דרכים בהן מעורבות חברות ביטוח בטיפול תביעה (כ-1,000 תביעות ביום).

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, דורית סלינגר אמרה היום כי "האפליקציה, שמאפשרת לראשונה גישה קלה ונוחה למידע באירוע של תאונה או גניבת רכב, מתבססת על מדיניות האגף לסייע במימוש זכויותיו של המבוטח מול חברות הביטוח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו